Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastuse leidmine: naine südamega

Armastuse aastaajad: millal on parim aeg armumiseks?

Ema Theresa on öelnud: “Armastuse vili kasvab igal aastaajal ja on igaühe haardeulatuses.” Kuigi suhe võib lõkkele lüüa igal aastaajal, on ehk mõni kindel hetk, kui suhted õitsevad kauneimalt ja kestavad kauem? Tõeline romantik ütleks ei, kuid teadus väidab vastupidist. Millal on siis armastuseks parim aastaaeg?

Armastus talvel

Kuigi kallimaga kaisutades on soe, võib talv olla keeruline aeg kellegi erilise leidmiseks. Seda selle tõttu, et oleme tujukamad, vähemsotsiaalsed ja veedame palju rohkem aega tubaste tegevustega – kiirustame koju, et olla soojas ja ilma eest kaitstud. Ka tujumuutuste ja päikesepuuduse vahel on leitud seos. Ning pole ka üllatus, et kodus istumine muudab armsama leidmise keerulisemaks.

Armastus kevadel

Pärast karget talve tervitame kevadet avasüli. Mis puutub armastusse, siis on palju inimesi, kelle meelest on kevad ühtviisi hea nii uue suhte alustamiseks kui ka vana lõpetamiseks. Külmade talvekuude jooksul hoiame suhetest kinni isegi siis, kui see pole päris see, mida tahame, sest on halb aeg millegi uue alustamiseks. Kevaditi see aga muutub ja soojemad ilmad tõstavad tuju ja enesekindlust.

Armastus suvel

Aga see aeg aastast, kui käime pidudel, teeme lõket, andume rännukirele ja veedame rohkem aega päikese käes? Kuigi kõik need tegevused loovad võimalusi uute kontaktide loomiseks, pole suvel suhete alustamise osas just parimat mainet. Suveromansid jäävad harva kestma, sest oleme alati liikumises. Kuigi armastuse jaoks pole suvi ilmselt parim aastaaeg, on tal siiski eeliseid, näiteks vabadus avastada uusi hobisid. Õues olemine korrastab su perspektiive. Päikesepaiste teeb su erksaks, uutele ideedele avatuks ja oled valmis asetama end tundmatusse olukorda. See spontaansus annab võimaluse seigelda ning kohata uusi huvitavaid inimesi.

Armastus sügisel

Sügis on natuke tõsisem aastaaeg. Siis lahtub suvine sagin ning langeme taas rutiini rüppe. See aeglustusprotsess teeb sügisest ideaalse aja armastuse jaoks. 2012. avaldatud uurimuse kohaselt muutsid vallalised Facebookis suhtestaatust “hõivatuks” või “kihlatuks” tihemini kui teistel aastaaegadel. Sügis näib olevat hea aeg armastuseks, sest tahame kõik kellegagi koos talve ning pühasid veeta. Ka kohtinguõhtud on sügiseti paremad. Kui ilmad lähevad külmemaks, valime näiteks kinos soojemaid filme, pigem romantilisi komöödiaid. Külmatunne päädib sooviga tunda sooja. Ei ole paremat aega, et kallimaga teki sisse pugeda ning telerist midagi mõnusat vaadata.

Nüüd võime lõpetada viimased igatsevad ohked suve suunas ja hakata ootama sügist, kui on võimalus, et midagi veel maagilisemat võib juhtuda.