Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees vaatab igatsevalt aknast välja
Tutvus  |  Suhted

Ei leia armastust – aga kuidas sa seda otsid?

Kas oled märganud, mis on tänapäeval üks levinumaid suhtenõuandeid? AmoreMi toimetus on – et sa ei tohiks leppida vähemaga, kui väärid. Sellest kuuleme juba söögi alla ja peale.

Iga kord, kui keegi naaseb armastuse lahinguväljalt murtud südamega, ütlevad lähedased talle (ja tihti ka ta ise endale), et nüüd küll tuleb leida enda kõrvale inimene, keda väärid. Selline, kelle kõrval tekib ilus armastus justkui ise, täis helgeid hetki ja ilusaid tundeid.

Ja ometi ei taha see ideaal kuidagi kellegi ellu jõuda. Midagi jääb alati puudu. Sestap küsi endalt: miks sa ei vääri veel “seda tõelist” armastust?

Ehk teisisõnu: kui sa end siin ja praegu vaatled, kas sa oled valmis selleks jalust rabavaks tundeks, mis kõhu pidevalt liblikatega täidab?

Inimestel on kombeks ootused kõrgemale seada, kui neil on võimet ise luua ja välja anda. Me sillutame oma tee aukudega ja loodame siis sellel muretult lennelda...

Nagu sa praegu oled – miks see peaks ligi meelitama armastuse, mida enamik inimesi terve elu otsib ja paljud ikkagi ei leia?

Ma ei taha sellega öelda, et sa ei vääri armastust ja kellegi kõrval õnnelik olemast. Ja kindlasti ei viita ma sellele, et hingesugulase leidmisest peaksid just sina suu puhtaks pühkima. Küsimus on selles, kas su süda ja selle võime armastada väärivad kohe nüüd kellegi elus keskse koha haaramist.

Kas sa ise armuksid endasse? Ja see on väga tähtis küsimus, sest esiteks ja ennekõike pead sa suutma armastama õppida iseennast. Siis suudad sa seda tunnet autentselt pakkuda ka teistele.

Täpselt nii – sa pead leidma armastuse endas ja alles siis võid sa selle leida kelleski teises. Me otsime inimest, kes meid toetaks ja korda teeks. Tegelikult peame rahu tegema sellega, mis meile päris meis endas ei meeldi.

Kellelgi pole vaja olla täiuslik, sest just need väikesed puudujäägid muudavad inimese huvitavaks ja omapäraseks. Kui suudad oma peidetud poolega leppida – ja olemas on see meil kõigil – jõuad lõpuks vastuseni, kus tõeline armastus ikkagi peitub.

Selgub, et see on meie endi sees, ja kui see maailma poole pöörata, teeb maailm seda vastu! Ära otsi lahendusi kellegi võõra säravates silmades. Me oleme tavaliselt iseenda kõige karmimad kriitikud, aga tegelikult peaksime olema endi suurimad toetajad. 

Nii et otsi armastust, aga mõtle hoolega, kust seda otsida! Maailm on sinu peegel, nii et vastusteni jõuad endasse süübides, mitte välisest särast end võluda lastes. Lähenevate pühade eel, kus on aega natuke aega maha võtta, on see isegi asjakohasem soovitus kui tavalise kiire elutempo keskel.