Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine sööb kohtingul spagetti

„Kas lähme sööma?“: mida kohtingul kindlasti süüa ei tohiks

Mida iganes sa potentsiaalselt kaaslaselt ootad, esimese kohtingu eesmärk on piisavalt muljet avaldada, et sellele võiks järgneda teisigi. 

Kuna paljud lähevad kohtingu käigus välja sööma, on toidul palju mõju selle üle, milline mulje inimesest jääb. Mida sa sööd, kuidas, kui palju ja milline sa selle ajal või pärast välja näed, jääb kaaslasele tõenäoliselt meelde. Lisaks on see meeldiv viis 1-2 tundi koos veeta ja vestelda, et teist natuke tundma õppida.

Siin on nimekiri toitudest ja toiduainetest, mida tasub erinevatel põhjustel kohtingul pigem vältida. Loomulikult ei maksa seda liiga tõsiselt võtta, kui pärast lugemist tunned, et ei oska enam midagi söögiks valida… aga siin toodud näpunäited on siiski kasulikud.

Kanatiivad
Kanatiivad võivad kohtingul alati piinlikke olukordi tekitada. Sul pole võimalik ette teada, kuidas kaaslane suhtub näpu otsast söömisse, näppude ja näo määrimisse või ka lihtsalt vaatepilti, kuidas sa kanaliha otse luudelt hammastega ära kisud.

Jah, kanatiivad maitsevad hästi, aga see pole kuigi seksikas, kui sa oled kastmega koos, salvrätid ja väikesed kondid laual kõikjal su ümber nagu pärast hüäänide rünnakut. Pigem jätab see tahes tahtmata maiustajast lapsiku mulje. Ja muidugi on kanatiibade hävitamise käigus kerge riideid või käekotti määrida.
Lisaks võib vürtsikas kaste higistama panna, gaase ja krookse tekitada ja muidugi huuled tuliseks muuta, mis ei tule kasuks suudlemahakkamisel.

Spagetid
Pasta on tore, eks, kellele see ei meeldiks! Eriti põhjusel, et selle juurde on võimalik valida palju erinevaid kastmeid ja lisasid bolognese või koorekastmest pestoni.

Häda on aga selles, et pastakastmed sisaldavad enamasti väikeseid taime- või muid tükke, mis kergesti su hammaste vahele ja külge jäävad. Isegi, kui partner selle nägemisest end häirida ei lase, võib endal üsnagi tobe tunne olla. Veel hullem on muidugi, kui toidujäägid jäävad endale märkamata. Raske on tõsist juttu või ka romantikat veeretada, kui partneril on suur basiilikulehe tükk hammaste vahel.

Kui siiski pasta kasuks otsustad, tasub spagette ilmselt vältida. Isegi, kui kahvli ja lusika abil nendega oskad väga hästi ümber käia, ei saa ju suurt suutäit mäludes mõne aja jooksul vestelda.

Värske salat
Sama jutt, mis pastakastme puhul. Salatis on väga palju (rohelisi) osakesi, mis osavalt su hammaste vahele või külge puhkama jäävad. Pähklitega sama lugu.

Ja mõnel salatikastmel on väga tugev maitse, mis kajastub hiljem ka hingeõhus või krooksude kujul – näiteks veiniäädika tõttu.

Populaarne on Caesari salat, mille kaste koosneb peamiselt küüslaugust ja anšoovistest. Sa ei taha kumbagi oma hingeõhu osaks, kui kohtingul esimest suudlust katsetad.

Küüslauk
Küüslauk on imetore toiduaine, aga kingib sööjale paraku eemaletõukava lõhna – mis võib püsida halvimal juhul isegi hommikuni või kauemgi.

Kui piisavalt küüslauku süüa, tekitab see „jääknähte“, mis väljuvad õige pea kaenlaaluste ja sõrmedes asuvate pooride kaudu. Kui seda kombineerida vürtsika toiduga, mis higistama paneb, oled iseenda halvim vaenlane. Ja küüslauk on vürtsika toidu puhul üsna tavapärane lisand.
Liiga palju küüslauku või küüslauk kombinatsioonis mingi teise toiduga võib ka gaase ja kõhuprobleeme tekitada, mida pole kohtingu ajal kindlasti vaja. Küüslaugupuuksud on kohutavad.

India toit
India toidulaud on suur ja vaheldusrikas, aga paraku tuline ja vürtsirohke. Kes pole selliste asjadega harjunud, võib endale kiiresti hankida higise keha (mitte väga seksikas) või seedeprobleemi (vajaduse ruttu potile istuma minna, mis saabub tõenäoliselt pärast söömaaega, kui olete sinu või tema pool kahekesi jäänud).
Paljud India toidule omased vürtsid nagu tandoori, masala, karri on ka sööja hingeõhus hästi tunda veel pikki tunde pärast söömist.

Burger, taco, burrito jne
Sellised toidud ühendavad mitmeid ohte, millega tuleks kohtingul koos sööma minnes arvestada. Esiteks tuleb neid süüa kätega (käes või näppude vahel hoides), mis on juba ise osadele eemaletõukav. Teiseks leidub seal küllaga väikeseid tükke, mis võivad hammaste vahele jääda (liha, lehtsalat, tomat, juust, taco või burrito ise).
Tacode puhul tuleb arvestada veel eraldi nende imepärase omadusega sööja seedekulglas kiiresti „puhastust korraldada“. Veebis ja rahvasuus liikuva info põhjal on usutav, et taco tahab pärast poole tunni jooksul pärast manustamist ka ruttu tagantpoolt välja tulla.

Kokkuvõttes paar nippi
1) väldi toite, mis sind koledamaks muudavad (higistamine, hingeõhk, määritud nägu ja käed, jäägid hammaste vahel, lauatäis kanakonte, spagetid suust rippumas jms);

2) vali toite, mille puhul tead, et sulle seedeprobleeme ei teki;

3) väldi tugeva lõhna või hirmutava välimusega kraami, kui sa täpselt ei tea, mis kaaslasele ebamugavust või vastikust tekitab – alates küüslaugust ;

4) vali midagi kiiresti valmivat, sest kui te veel üksteist eriti ei tunne, on hea, kui ruttu midagi lauale saab. Toidu kõrval on ka lihtsam jutupause teha.