Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine ja mees rõõmsad

Kui su partner teeb vähemalt ühte asja neist seitsmest, siis ole tänulik, et ta on sinuga

Kas oskad heade asjade suhtes tänulik olla, mis su ellu saabunud on, olgu need pealtnäha nii suured või väikesed kui tahes?

Kui ei, peaksid endas kultiveerima tänutunnet – jah, ka seda saab harjutada –, sest elu ju tegelikult ainult väikestest asjadest koosnebki. Kui olemasolevat tänuga vastu ei võta, ei pruugi see tagasi tullagi. Pealegi on headel tunnetel kombeks levida ja jõudu koguda, kui neile keskendud – täpselt nagu halbadel.

Amoremi loetleb seitse asja, mida hea partner teeb või pakub. Kui su partner või muidu kaaslane teeb vähemalt ühte neist seitsmest, siis võid tänulik olla, et ta su elus on.

1. Ta hoolib sinust ilma tingimusi esitamata.

Ta ei pruugi enam sinu kõrval olla, või siis on, aga sa ei oska teda hinnata ja võtad teda kui midagi endastmõistetavat. Igatahes peatu korraks ja mõtle, kuidas tema hoolimine sulle hästi mõjub ja sind paremaks muudab. Selle eest tasub tänulik olla – kui mitte varem, siis mõistad seda siis, kui selline toetus su elust kaob.

2. Ta näitab sulle õiget suunda.

Vahel teeb tõde haiget. Vahel tahaks hoopis väikest magusat vale kuulda. Vahel tahame lihtsalt, et keegi kiidaks. Aga ükski neist ei muuda sind paremaks inimeseks. Seega õpi tänulik olema, kui keegi ausat tagasisidet annab, mis vastavalt vajadusele nii su tugevusi kui ka nõrkusi esile tõstab. See võimaldab mõista, kuidas oma käitumist muuta, kui sellega rahul ei ole – või kui näed, et see mõjub teistele halvasti.

3. Ta meenutab sulle, et oled tähtis.

Me kõik vajame vahel kinnitust, et oleme teiste jaoks tähtsad, olgu siis tööl või eraelus. Ole tänulik, et mõni inimene seda näeb ja on ka nõus seda komplimentide või kiituste abil näitama. Tead ju ise ka, et mõni teine samas lihtsalt ei hooli, tee mida tahes.

4. Ta usub sinusse.

Vahel muutub elu talumatult raskeks. Sa teed vigu ja koged kibedat kaotust. Samas võib su elus olla inimesi, kes sinusse usuvad kõigest hoolimata. Nad näevad su tegelikku väärtust ja kes ideaalis olla võid, nad julgustavad sind kukkumise järel püsti tõusma ja edasi üritama.

5. Ta inspireerib sind.

Mõni inimene mõjub inspireerivalt – julgustab julgema, unistama, tegema. Nad võivad sind võidult võidule aidata, või lihtsalt olla see turvaline kodubaas, kust suurtele tegudele suunduda. Sellised inimesed näevad su potentsiaali ja julgustavad seda ka kasutama.

6. Ta esitab sulle väljakutseid.

Ta ütleb sulle, et võiksid oma lati ka kõrgemale seada, sest suudad toime tulla ka ambitsioonikamate eesmärkidega, nii elus kui ka suhetes. Ta ei sunni sind tegema võimatut, aga toetab õigel rajal püsimisel.

7. Temaga on lihtsalt mõnus.

Tema seltsis suudad sa naerda ja lõdvestuda. Ta on sinuga headel aegadel – ilma temata ei pruugi neid tekkidagi, midagi jääb ikka puudu. Ta meelitab sind oma kaitsemüüride tagant välja tulema ja elu päikeselisemat poolt nägema. Ta on lihtsalt sinu inimene ja kõik!