Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kohtingul

Kui tahad edukat äri teha, meenuta, mida õppisid kohtingulkäimisest

Jah, said pealkirjast õigesti aru. Ettevõtlusel ja kohtingulkäimisel on mõndagi ühist – mõlemas põhineb edu samadel põhiväärtustel.

Alustama peaks küsimusest „Kes ma selline üldse olen?” Kes poleks seda endalt ühel või teisel hetkel küsinud! Kui tahad edukalt äri teha või tugevaid kestvaid suhteid luua, pead suutma sellele ausalt vastata. Aga teadmine, kes sa siis täpselt oled, tuleb teadmisest, et kes sa pole.

Teadmine, et kes sa pole – mida sa ei taha – koguneb suuresti kogemustest, mida tavaliselt kuidagi negatiivseks tembeldame, näiteks läbikukkumisteks või vigadeks. Aga selliseid kogemusi saab ka teises kontekstis vaadelda. Nendes võib näha ka võimalusi õppida, mida me elult ei taha ja kuidas ebasoovitavaid tulemusi edaspidi ära hoida. Olgu olukord milline tahes, kui see sulle uue parema suuna kätte osutab, oled kokkuvõttes ikkagi võitnud.

Elu pakub õppetunde heldel käel. Tihti jälitavad need meid visalt, kuni oleme valmis neist õppima ja „kontrolltöö läbima”. Ainus tee raskest olukorrast välja on sellest läbi rühkida. Samas pead olema ka valmis peatuma ja endalt küsima: mis täpselt mind hetkel takistab?

Amoremi tutvumiskeskkoind toob välja kolm peamist väärtust, mis nii töö- kui ka eraelu uuele tasemele viia aitavad.

1) Ole autentne

Sügavad suhted tekivad siis, kui julged olla see, kes sa tõesti oled – kuigi enamik meist on harjunud ennast osaliselt või pea täielikult teiste eest peitma. Paraku pole sellest kasu, sest teised näevad sind nagunii läbi – kui mitte kohe, siis sinu lähedal rohkem aega veetes.

Paljud isegi ei märka, kuidas nad iseend unarusse jätavad – vaevlevad näiteks kroonilise vajaduse käes teistele meele järele olla. Sellisel viisil on väga raske selgeks teha, mida elult ja suhetelt üldse ootad, sest esikohale on alati seatud kellegi teise heaolu. Autentsus iga hinna eest on aga täpselt see, mida uuele tasemele jõudmiseks vajad.

Mõtle ise: kui kaugele sa elus jõuaksid, kui sa oma partnerite/kolleegide/klientidega tõesti ausa ja eheda suhte looksid? St lubaksid neil näha, mis sinus tegelikult head on?

Jälgi kõrvalt kõige suurema ligitõmbejõuga inimesi, keda tead – arva ära, mis nende saladus on? Nad ei näitle, vaid julgevad olla sellised nagu on – ja selle põhjal suhteid luua. Nad kannavad oma isiksust nagu aumärki, sest teavad, et just see eristab neid hallist massist. Ole see inimene, kes sa tõesti oled, ja ära tunne vajadust selle eest vabandada.

Me kõik otsime enda ümber endale sarnaseid inimesi. Aga kui endale ausalt ei tunnista, et milline sa siis oled, ei jää need sidemed püsima. Ja võid süüdistada ainult iseennast.

2) Ole aus

Raske õppetund: sa pead õppima aus olema sellele mõtlemata, millise reaktsiooni see kaaslas(t)es esile kutsub.

Sa võid vahel arvata, et teed teisele inimesele teene, kui oma tegelikke mõtteid ja tundeid peidad, aga pane end tema olukorda – kas sina ei tahaks teada, mis tegelikult toimub, et saaksid sellest õppida ja vastavalt uusi plaane teha?

Tõde võib esiti valus olla, aga sellel on ka suur jõud. See võimaldab end niipalju koguda, et suudad seniselt kasutuks muutunud rajalt lahkuda ja uue valida. See on kurnav, kui pead jäämagi nuputama, et kas annaks veel midagi päästa või on tõesti aeg edasi liikuda.

Ole inimeste suhtes nii helde, et anna neile teada, kuidas nendesse suhtud – eriti siis, kui nad seda küsivad. Kehtib nii äris kui ka kohtingutel! Suhetes on vähe hullemaid asju kui katteta lubadused.

Kohe ausalt alustamine on üks kindlamaid viise, kuidas inimesed ennast austama panna. See ei pruugi kerge olla, aga sa hoiad kokku nii enda kui ka teiste energiat, sest ei pea mõttetuid mänge mängima või kaasa tegema.

3) Õpi konflikte läbi töötama

Olgu teemaks sõbra-, romantilised või töösuhted – kui sa tahad neid hoida ja arendada, siis sa ei saa lihtsalt probleemide tekkides minema joosta. Seda tehes on tõenäoline, et samad probleemid mujal sarnastes oludes korduma hakkavad, kuni nõustud neist lõpuks õppima. Elu testib sind seni, kui oled valmis hetkel avatud testid edukalt läbima.

Asjad on harva nii hullud kui esialgu tunduvad. Mida rutem sa õpid neid läbi töötama, seda parem.

Mõtle näiteks, milline mänedžer või juht sinust saaks, kui sa alati konflikti eest peitu poeksid? Kas sellest on kellelegi kasu, kui sa väldid „raskeid” vestlusi, mida pole võimalik lõputult edasi lükata? Kas ükski suhe võib väga sügav ja püsiv olla, kui eirad murekohti, mis ilmselgelt nähtaval? Edukad liidud (olgu siis majanduslikud või südamepõhised) ei teki siis, kui pea jaanalinnu kombel liiva alla torgata.

Püsivaid suhteid aitavad luua vastastikune austus ja suhtlemine. See toob kaasa ka omajagu mitte-nii-meeldivaid vestlusi ja olukordi. Kui otsid midagi püsivat, pead õppima ka raskustest läbi tulema. Võta väljakutsed vastu ja õpi nendega kohanduma. Elu pole kellegi jaoks kerge, kuigi reklaamid ja sotsiaalmeedia just taolist muljet jätta püüavad.

Tõeline edu eeldab tõelisi pingutusi. Selleks pead oma ego ukse taha jätma ja end uue jaoks avama. See tähendab ebaõnnestumisi ja piinlikke olukordi, kui asjad ei suju nagu planeeritud. Raskustest hoidumine tähendab, et sa ei ela kunagi täiel rinnal, olgu siis ettevõtjana või kaaslast otsides.