Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees kohtingul üksi

Kuidas ebasobivale kohtingule kiire ja viisakas lõpp teha

Tänapäeval on kohtinguelu mugavamaks ja ohutumaks muutunud kui varem. Kuna täiesti normaalne on, et tutvus algab internetis, saab enne päriselt kohtumist piisavalt võimalusi teineteist natuke lähemalt tundma õppida, alustades tutvumis- ja sotsiaalmeediaprofiili vaatamisest kuni sõnumite, kirjade ning video- ja telefonikõnedeni.

Miski ei garanteeri aga, et tõesti kokku saades senine soodne tunne säilib. Mingi detail kaaslase või tema käitumise juures võib täiesti vastumeelseks osutuda, või siis tuleb tunnistada, et kuigi midagi pole otseselt valesti, siis sisetunne ütleb, et millegi enama alustamiseks pole tahtmist.

Kuidas ebasobivaks osutunud kohtingule kiire ja viisakas lõpp teha? Tõenäoliselt tahad korraldada seda nii enda kui ka tema väärikust austavalt, mitte näiteks kohtumispaigast välja lipsates ja kõigi nelja tuule poole kadudes, kui ta korraks tualetti läheb. 

Esimene kohting olgu lühike

AmoreMi on seda soovitanud varasemateski suhtelugudes: esimene päriselt kohtumine olgu lühike, näiteks pooletunnine kohvipaus või lõuna keset tööpäeva. Sel juhul pole vabandusi vaja, kui soovidki kiiresti lahkuda.

Selle lähenemise pluss on, et kui jäid esimese korra järel kahevahele ja tahad uuesti proovida, võid kokku leppida samasuguse kokkusaamiseks näiteks teiseks korraks. Ja edaspidisest saad keelduda neti teel, sest te pole veel tõenäoliselt nii lähedaseks saanud, et sa võlgneksid talle silmast silma selgitusi.

Sellise lähenemise miinus on, et kohtingulekutsuja võib esmasest “edust” innustust saada ja arvata, et kui juba korra tulid, siis oled nõus veelgi kohtuma. Eriti kui talle oma telefoninumbri andsid või ta sõbrakutse sotsiaalmeedias vastu võtsid. Ja kui järgneb teinegi kokkusaamine, kasvab tema veendumus veel. 

Ole aus

Kui olete siiski täismahus kohtinguni jõudnud ja eelmisest punktist abi pole, tasub lahkumisoovi väljendades ka ausalt öelda, et siin lähevad teie teed lahku.

Sa ei pea tingimata teda või tema käitumist süüdistama või täpselt kirjeldama, mis tekitas soovi kohting lõpetada ja lahkuda. Küll aga tasub otse mainida, et tunne pole õige. Pole mõtet kaaslases tekitada tunnet, et see “uks” on tema jaoks endiselt avatud. 

Kui hea tunne tema vastu läbi ime hiljem naaseb, küllap leiate võimaluse uue kohtingu kokku leppida. Vastasel juhul ära jäta lootust õhku. 

Saabu kindla lahkumisplaaniga

Eelmise punkti edasiarendus: jäta kohtingu pikkus lahtiseks, aga ütle kohe, et tahad kindlal ajal kuhugi jõuda (näiteks rongile) või on peagi veel mingi kohustus täita (näiteks vajadus aidata sõpra).

Kui kõik laabub, võid sellest ettekäändest loobuda, kui ei, teadis kaaslane ajalisest piirangust juba ette. Igatahes jäid ausaks selle osas, et kohtumine ei saa väga kaua kesta.

Lahkumisaja saab vahel lahtiseks jätta ka pärast kahekesi ajaveetmist kuhugi üritusele või seltskonda  edasi minnes. See toimib muidugi kõige paremini mingite üldiste ürituste puhul, kuhu ta oleks tahtnud nagunii minna, mitte näiteks kaaslast kellegi sünnipäevale kaasa võttes.

Kokkuvõtteks

Mõnigi valib kohtingu ja edasise suhtlemise lõpetamiseks valetamise (a la “asi pole sinus”, “mul tuli meelde üks kohustus, millega ei saa oodata”, “mul on tegelikult keegi”) või lihtsalt katkestab igasuguse suhtlemise järsult ega reageeri edasistele kirjadele, kõnedele jne.

Kui sa aga soovid, et inimesed sind tõsiselt võetaks, ei peaks sa käituma nagu isekas teismeline – ka kohtingutel. Austa ennast ja kaaslast piisavalt, et ausaks jääda. Miks sa üldse nõustusid kohtuma, kui ei taha teda vääriliselt kohelda?

Ilmselt kellelegi ei meeldi ilma igasuguse selgituseta tõrjutud saada – eriti kui ta ise käitub viisakalt. Ja hoolimatust on tihti aimata juba eelnevast kaugsuhtlusest.

Lihtsalt poole kohtingu pealt ootamatult kadumine on mõistlik muidugi juhul, kui kaaslane ei jäta viisakaid valikuid, näiteks keeldub sul minna laskmast või muutub ohtlikuks.