Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Üksik naine jalgrattaga

Pildid on tähtsad: kasuta tutvusi otsides neid, mis sinu lugu räägivad

Juba vanarahvas teadis, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Nad ei saanud siiski teada, kui oluliseks muutub sobivate piltide valimine digiajastul tutvusi otsides. 

Leida tutvumisprofiili rikastamiseks aga just selliseid pilte, mis sinu lugu räägivad ja sind tõhusalt esile tõstavad, võib osutuda üllatavalt keeruliseks. Õnneks on see hiljuti trendikaks teemaks kujunenud ja nii mõnigi asjatundja on nõustunud selle kohta oma teadmisi jagama.

AmoreMi on kirjutanud sellel teemal näiteks nii: amoremi.ee/blogi/soovid-tutvuda-alusta-fotost Järgnev baseerub aga inglise tutvumisfotode profi Saskia Nelson’i tähelepanekutel, kes ütleb nii: suurepärased tutvumisfotod toovad tähelepanu, autentsed ka hoiavad seda.

Tutvumispildid on vägev infoedastamise vahend, aga kas sa oled lähemalt mõelnud, millist infot üldse sa nende abil edasi annad? 

See, mida sa tahad nende abil maailmale öelda, on ju enamat kui su lahedad riided, moekas soeng, auto, lemmikloom jne. Eesmärk on anda ülevaade sellest, mis tunne oleks sinuga tutvuda ja tuttav olla. Kui suudad selle pildile jäädvustada ja pildiga ka mingit tunnet edasi anda, on suurem tõenäosus, et vaatajal sinu vastu huvi tekib.

Kõike tähtsat ilmselt ühele fotole püüda ei saa, aga iga foto räägib sinust mingi loo – mis sulle meeldib, mida tähtsaks pead, mille poolest teiste seast eristud jne. Nii et parem on läbi mõelda, milliseid lugusid endast edastad. Ja mida ehedamalt sa seda teha suudad, seda kergem on tutvuda just selliste inimestega, kellega sarnaned ja suudad sügavama kontakti saavutada.

Pildid lihtsalt mõjuvad inimestele! Meie psüühika on selliseks juba kord loodud, nii et miks mitte seda ära kasutada. Nt pildiga Facebooki-postitused saavad 2,3 korda rohkem tähelepanu (lugejaid, laikijaid, edasijagajaid, kommenteerijaid) kui ainult tekstiga. Värviline pilt meelitab artiklit edasi lugema 80% rohkem kui lihtsalt tekst.

Aga asi pole ainult piltides. Inimesed armastavad lugusid ja nende jutustamist. Kunagi enne kirjakeele laiemat levikut oli see põhilisi viise info talletamiseks. Nii et tutvudes on oluline esitleda endast pilte, mis näitavad, milline su elu on ja milline välja näed. Ja mida autentsem, seda parem. Uuringute järgi jõuavad esimese kohtingu juurest ka teiseni eelkõige need, kelle tutvumisprofiil tõesti täpselt selgitab, kes ta selline on.

Aga mis see autentsus üldse on? Üldises mõttes enda selgelt väljendamine. Püüa tutvumispildil välja tuua, milline sa tõesti oled – su tugevused, anded, teemad, mis sulle korda lähevad jne. 

See kõik muidugi eeldab, et tunned ennast ja tunned end “oma nahas” mugavalt. Vallalisena veedetud aeg on selleks vajalikeks sisevaatlusteks suurepärane aeg. 100% ja kogu aeg on endaga ilmselt võimatu rahul olla, aga see, mis sulle enda juures tõesti meeldib, on võimalik pildile tuua. Olgu selleks kasvõi sinu kena naeratus, mis tõesti paistab hinge paljastavat.

Selline jutt võib muidugi rahutuks teha. Mis mõttes… ole autentne ja tõsta oma tugevusi esile? Selline rahutustunne pole aga iseenesest halb. See tähendab, et sa oled teemale keskendudes mugavustsoonist natuke välja liikunud – püsi seal. Inimene on üldiselt karjaloom ja autentsus algabki sealt, kus pead end väljendama ja teiste hulgast eristuma. Selline julgus on vabastav ja tekitab hea tunde. Mida rohkem tahad end tõeliselt pildile panna, seda tähtsam on leida see tunne, mille nimel sa elad ja mida endaga suure osa ajast kannad.

Seetõttu küsi endalt: kuidas ma tahaksin, et võõras inimene end tunneb, kui mu tutvumisfotot vaatab? Kui teaksin, et seda pilti vaatab lähitulevikus mu hingesugulane, millisena ma tahaksin pildistamisele ilmuda?

Parim nõuanne autentsuse – oma tõelise olemuse – leidmiseks on lasta lahti hirmust, et mida teised küll sinust mõelda võivad. Milline sa täpselt oled, kui ei mõtle teiste arvamusele? Nii lihtne ja samas raske küsimus!

Et lõpetada praktiliste nippidega, soovitab AmoreMi:

✱ pane tutvumiseks välja vähemalt 4-5 pilti ja vaheta neid aeg-ajalt
✱ üks neist peaks olema hea valgustusega tehtud pilt, kus oled sellisena nagu tavaliselt oledki ja su nägu on hästi nähtav
✱ üks pilt võiks näidata tausta, mis annab vihje su elustiili, hobide vms kohta
✱üks pilt võiks näidata sind kogupikkuses, et vaataja sinust n-ö täismulje saaks

Lemmiklooma- või peopildi lisamises pole iseenesest midagi halba, kuigi seda teevad paljud. Selle loo mõte on panna aga veidi laiemalt mõtlema, et kasutada rohkem võimalusi end pildistades esile tõsta!