Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastus või manipuleerimine- flirtiv paarike koos

Kuidas teha vahet armastusel ja manipuleerimisel

Ära lase endaga mängida! AmoreMi koostas nimekirja käitumisviisidest, mida inimesed võivad korda saata armastuse ja läheduse hoidmise sildi all, aga on tegelikult pigem manipuleerimine. Olgu ta pealegi ebakindel, mida üritab „kavalate võtetega” kompenseerida, sa ei pea mingeid mänge taluma!

Ta muudkui uurib, mida sa teed

Sa lähed sõbra või sõprade grupiga kuhugi aega veetma – või ka lihtsalt viibid pikemalt temast eemal – ja ta hakkab sulle järjest sõnumeid saatma või helistama, et uurida „kuidas läheb” jm. See võib tunduda esmapilgul nunnu, aga viitab eelkõige liigsele kontrollivajadusele, mitte hoolimisele.

Ta kasutab ettekäändeks armastust

„...aga ma ju armastan sind!” Kas ta põhjendab armukadetsemist või muud ebameeldivat või pealetükkivat käitumist sellega, et armastab sind? See on püüe juhtunut kinni mätsida ja halva mängu juures head nägu teha, mitte näide väärt partneri omadustest.

Ta ütleb, et ei saa ilma sinuta elada

Sa tähendad talle nii palju, et ta sureks või teeks endale viga, kui teiega midagi juhtuks või ta sinust ilma jääks... Kõlab romantiliselt, aga tegelikult tasuks selliste ütluste esitaja suhtes eriti ettevaatlikuks muutuda. Kui talle selline manipuleerimine omaseks saab, võib ta hakata kasvõi ähvardama, et teeb endale viga, kui sa ei tee kogu aeg, mida tema tahab.

Ta ütleb, et oled kogu tema maailm

Intiimsuhtes ei peaks keegi kandma enda õlgadel kohustust olla kellegi jaoks terve maailm. Selline lause jätab mulje, et ta tahab sind tulevikus üha enam kontrollida ja kogu ülejäänud maailma üha rohkem kõrvale jätta. Kas ta üritab näiteks vähendada sinu läbikäimist sõprade ja perega?

Ta näeb sinus enda teenrit, mitte partnerit

Ta vihastab või paanitseb, kui sa kõnele või sõnumile kohe ei vasta, eriti kui viibid seltskonnas ja temast eemal. Ta nimetab seda ise muretsemiseks, aga sellisel käitumisel on üks salakaval varjatud eesmärk – panna sind end halvasti tundma, et üldse temast eemal viibid.

Ta meelitab sind pidevalt

Natuke meelitamist on alati tore, aga kui ta üritab seda teha nii palju, et sul imelik hakkab, siis on oht, et ta püüab sind ette valmistada nõustumiseks asjadega, mida ta peagi välja pakub ja mis ei pruugi sulle meele järele olla. Ole eriti tähelepanelik, kui moosimiskatse toob kaasa tüli või pingeolukorra teie vahel.

Ta räägib, kuidas sa oled teistest palju parem 

See kõlab esimestel kordadel nagu lahe kompliment, aga kui sa kuuled talt üsna regulaarselt, et oled ta eksidest või teistest naistest/meestest palju parem, siis tasub selles näha ohumärki. Tema eesmärk on teid üha tihedamalt siduda, nii et kellegi teise jaoks enam aega ei jää.

Ta pahandab, kui keeldud kokkusaamisest

Ta võib ju oma pahameele pärast ruttu ja ülevoolavalt vabandada, sest „igatses sind nii väga”, aga kui partneri ei kannata, kui talle „ei” öelda... Sul on oma elu ka, sa ei saa seda alati tema järgi kõiki plaane paika panna!