Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Amoremi tutvus
Tutvus  |  Suhted

Kuidas tutvumise eesmärke sõnadesse panna, et õiget kaaslast leida?

Sa tead, et tahad kedagi, aga ei tea täpselt, keda – on ju tuttav olukord? Su peas on idee, et ta võiks olla selline, selline ja veel selline – aga kui siis sobivate omadustega inimest kohtad, selgub peagi, et midagi on ikkagi valesti ja kõik hakkab viltu vedama.

Kuidas kohe alguses õigele rajale jääda? AmoreMi tutvusportaal soovitab: pane oma tutvumiseesmärgid paika. Mõtle läbi ja sõnasta enda jaoks, millist inimest täpselt enda kõrvale pikemas plaanis soovid.

Südameasjades kindel plaan paika panna? See võib esmapilgul rumalalt kõlada, sest nii ei pruugi kunagi kedagi sobivat leida ja üldse – inimesed on ju nii muutlikud. Esmase tutvuse faasis on nagunii vara millelegi püsivale loota. See on eriti tõsi, kui käid kohtingutel lihtsalt lõbu pärast. Kui aga otsid püsivad partnerit, siis tasub siiski üldine „lahinguplaan” valmis seada.

Miks? Uue inimesega kohandumine ja tema oma ellu laskmine võib niigi keerukas olla. Kui sul pole tema suhtes mingeid ootusi, muudab see asja ainult keerukamaks. See tähendab, et tekib oht mässida end millessegi, mis kunagi toimima ei hakka või ka millest on hiljem väga raske vabaneda.

Standardite omamine ei tähenda, et sul peab olema pikk ja üksikasjalik nimekiri asjadest ja omadustest, mida partnerilt ootad. Küll aga tasub selline „miinimumpakett” kokku panna, mida AmoreMi kohe kirjeldab.

1) Vali inimene, kes ei raiska su aega. Selle tähtsust on raske ülehinnata. Meie aeg on piiratud ja seda ei peaks raiskama kaaslasele, kes ei hinda, et otsustasid just temaga koos olla. Teda on näiteks raske telefonitsi või digiteel tabada, kui ta ise ei taha, ta ilmub välja ja kaob, nagu ise tahab, ta ei hooli su soovidest jne.

2) Vali inimene, kes jagab su põhiväärtusi. Te ei pea igas asjas sarnased olema, aga vaimselt on „samal leheküljel” olemine väga vajalik. Näiteks kuidas te mõlemad maailma näete või mida peate teievahelises suhtes lubatuks või keelatuks.

3) Eelmise punkti tähtis edasiarendus: vali inimene, kes otsib suhet samal põhjusel kui sina. See rääkige võimalikult ruttu selgeks, muude väärtustega kannatab oodata.

4) Vali inimene, kes mõistab ja toetab sinu huvisid. Ta ei pea tingimata samadest asjadest huvitatud olema, aga pikas plaanis omandab selline toetus üha suurema tähtsuse. Inimesed muutuvad elu jooksul ja kui ta ei suuda su muutuvate huvide või hobidega kaasa tulla, siis võib see teie vahele mõrasid tekitada. Muidugi peaksid ka sina olema võimeline talle samasugust toetust pakkuma.

5) Vali inimene, kes toob su ellu head. Kui sina oled ainus, kes suhtesse panustab ja omalt poolt häid asju lisab, aga tema lihtsalt on seal, siis on aja möödudes üha raskem seda käigus hoida.

6) Vali inimene, kellega saab rääkida. Suhe algab tavaliselt pealiskaudsete väärtuste põhjal (välimus, meeldimine, seks), aga ajapikku hakkab tähtsust omandama see, mis teievahelist sidet süvendab. Ja üks suurepärane „sidematerjal” on see, kui teil on võimalik tõepoolest teineteisega rääkida. See on vajalik mitte üksnes tülidest ülesaamiseks, vaid ka koos arenemiseks ja edasiliikumiseks.

7) Vali inimene, kellega saad koos naerda. Võib-olla sa ei leia just kaaslast, kelle huumorimeel on täpselt sinu oma moodi, aga vähemalt osaliselt võiks see nii olla. Elu on vahel raske ja koos naerdes on seda kergem taluda.