Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Värskelt tutvunud paar kevadel koos

Miks kevad on sobiv aeg tutvumiseks ja armastuse leidmiseks

Märtsi lõpp ehk kevade algus on aga aeg, mil vaimne talveuni ja talvitumise periood lõpevad ning keha hakkab jälle oma nõudma. Päike hakkab taas kõrvetama, õnnehormooni tase tõuseb ja suhte alustamine või muidu mõnusad seiklused kerkivad taas päevakorda.

Suhtepsühholoogid ütlevad, et uuenenud energia ja huvi suhete vastu, mida kevad toob, pole juhuslik. Kevad on teatud mõttes uue eluringi algus ja seega ideaalne pinnas ka suhte alustamiseks.

Aina ilusam ilm muudab meid lisaks erksamaks ja lõbujanulisemaks.

Toome välja mõned mõtted, miks kevad soosib uusi tutvuseid või miks mitte ka armastuse leidmist.

Kevadel on rohkem päikest

Lisaks sellele, et päike on kasulik sinu tervisele, on päike abiks ka armuelu vürtsitamisel. Päikeselised kevadpäevad on head taimedele, lilledele ja head ka kohtingul käimiseks.

Romantilised kohtingud ei pea piirduma enam hämarate kinosaalide ja restoranide konditsioneeritud kliimaga - kevad tähendab rohkem päikesepaistet, rohkem võimalusi viia oma väljavalitu piknikule, matkale ja pikkadele jalutuskäikudele absoluutselt mitte kuhugi. Õues on lihtne leida tegevusi ja palju kergem ning vahetum suhelda.

Lisaks meelditavatele päikselistele kohtinguelamustele, saate boonuseks d-vitamiini, mida meie põhjamaa inimesed vajame kindlasti mitte vähem kui armastust ennast ;)

Vähem uinutavat melatoniini

Teadlased teavad rääkida, et talvistel pimedatel päevadel toodab inimese aju rohkem hormooni nimega melatoniin, mis soodustab und ja rahulikku kulgemist. Puhkamiseks on see seisund sobiv, aga pärssiv aktiivsete tegevuste ette võtmiseks.

Kevad vastupidi toob tagasi pikemad päevad ja palju rohkem valgust. Sellisel juhul meie melotoniini tase hakkab langema ja see omakorda tõstab meie energiat. Lumest sulanud kõnniteed ja metsarajad ahvatlevad senist enam liikuma või tunned muul moel vajadust toimetada ja end kuidagi välja elada.

See uus kevadine energiapuhang võib olla hea motivatsioon diivanilt maha hüpata ja näiteks armuda kellessegi?! Kõige mugavam on alustada tutvumisportaalis konto loomisest ja sealt edasi juba pimekohtingule!

Rohkem särtsakat serotoniini

Samal ajal kui kevadine melatoniini tase langeb, tõuseb hormooni serotoniini tase üha kõrgemale. Sarnaselt melatoniiniga vastutab serotoniin ka meeleolu ja energiafunktsioonide reguleerimise eest ning on palju tõendeid selle kohta, et vähem päikesevalgust tähendab vähem serotoniini. See on üks põhjus, miks talvel oleme passiivsemad.

Kevade tulekuga lõpetab serotoniin talveune ja see tähendab kõigile romantikutele häid uudiseid. 2011. aastal ajakirjas Biological Psychiatry avaldatud uuring näitas, et serotoniin võib muuta inimese intiimsusele vastuvõtlikumaks ja avatumaks olla osa vastastikusest sõltuvast suhtest. Uuringus paluti osalejatel vaadata paaride fotosid ja hinnata nende näilist lähedust; väiksema serotoniinisisaldusega katsealused kaldusid fotodel kujutatud intiimsust alahindama, mistõttu teadlased jõudsid järeldusele, et teadaolev korrelatsioon madala serotoniinisisalduse ja agressiivse käitumise vahel võib avalduda romantilise vastumeelsusena.

Õnneks võib kevadiste armulindude jaoks rohkem serotoniini tähendada rahulolevamat kaaslast. ;-)

Rohkem avatust uutele algustele

Pime ja külm aeg muudab meid alalhoidlikuks ning paneb seega oma aja ära elanud suhtest pikemalt kinni hoidma või lahkumineku korral kergemini partneri juurde naasma.

Kui aga kevad algab ja päike taas pilvede vahelt naeratab, tekib kergemini kihk minevikust lahti lasta ja midagi uut alustada. Kevad on aeg, mil oma suhtes suurpuhastus teha ning vana ja kasutu välja praakida. Nii nagu paljudel tekib vastupandumatu soov oma koduaeda hakata uuendama, soosib kevad ka üksikute südames hingepeenarde hooldustöödega alustamist. Nii, et löö aga labidas masse ja tegutse! Nagu targad tavatsevad öelda, mida kevadel külvad, seda sügisel lõikad.

Biorütmid on sinuga

Kevad on periood, mil paljud loomad asuvad taas paarituma, et uusi järglasi toota – ega inimenegi kuidagi teistmoodi pole.

Sellised bioloogilised impulsid on toiminud meis juba aastatuhandeid, nii et pole ime, kui kevadel suhete loomine edukamalt toimib, sest nii meie kui ka teiste kehad on selleks soodsalt meelestatud ja järgivad looduslikku instinkti.

Lase kevadel end kanda ja liigu loodusega ühes rütmist. Sul polegi palju vaja teha, ole lihtsalt avatud võimalustele ja liigu või suhtle inimestega.

Vähem ka tervise jamasid

Romantiline kohting tatise ninaga ei ole just see, mida soovida. Paraku peame meie laiuskraadidel arvestama selle võimalusega, et külmal hooajal käivad meil tavapärasest rohkem külas erinevad külmetus või muud haigused. Koroonast ei ole mõtet vist rääkidagi - see muutis kogu maailma ja kitsendas ka kohtingumaailma võimalusi.

Õnneks on kevadised soojad ilmad toonud alati leevendust. Gripi hooaeg kipub taanduma ja see annab suurepärase võimaluse inimestega laialdaseks suhtlemiseks. Kevadel võime olla (enam-vähem) kindlad, et kena puna kallima palgel on armastuse õhe mitte salakavala palaviku ilming. 

Kokkuvõttes

Kui oled üksi, siis kevad on igati hea aeg alustada kergelt romantilisi otsinguid. Otsimine ei pea tähendama meeleäraheitlikku ponnistust, aga just valmisolekut võimalustele ja olla avatud. Liigu rohkem seltskonnas või ole lihtsalt natuke aktiivsem tutvumiskeskkonnas ja võimalused tekivad. Kevad on ju ka kõigest soojendus suveks, nii et tegutse varakult ning leia armastus!