Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Õnnelikult koos

Õige kaaslane ei sunni paigale jääma, vaid annab elule uue hoo

Küllap oled märganud, et kuigi armastus ja püsisuhe on see, mida paljud meist ihkavad, seostuvad need paljudele ka halbade asjadega. Eelkõige sellega, et suhe nõuab palju tööd ja kompromisse. Mõni leiab ka, et suhe aheldab mingis mõttes nagu paigale ega lase lennata nii kaugele ja kõrgele kui ise tahad. On isegi väljendid nagu „millal sa kavatsed paigale jääda ja pere luua?”, mis sellele viitavad.

Eelnevad mõtted on teatud ulatuses õiged: on ilmselt vähe suhteid, kus partneriga kohe üldse arvestama ei pea. Korraga pead tegema tähtsaid (aga ka vähem tähtsaid) valikuid meie-vormis ega saa ainult endale mõelda. Ja kui hindad ühele inimesele pühendumisest tähtsamaks flirtimist ja säravate pilkude kogumist, siis edu sulle partneri leidmisega, kes tunneb end kindlalt ka seda võimaldades.

Amoremi lisab siia ühe mõtte juurde, mis teemat natuke laiendab. Jah, suhe võib siduda ja pidurdada – kui partneri sisekonfliktid ja -pinged takistavad teist toetamast ja tema edust rõõmu tundmast. Aga õige partner lisab elule ainult hoogu juurde. Ta ei köida paigale, vaid tõstab lendu.

Asi on selles, et armastusele ja õige partneri leidmisele tuleb läheneda õige eeldusega. Õige on see, et need on tähtsad, aga mitte elu lõppeesmärk. Sobiv partner pole auhind, mille pälvid selle eest, et oled suhteks piisavalt „küps” või „valmis”.

Õige partner toetab ja tugevdab su ambitsioone ja plaane elus. Ta ei lase sul enesepettusega tegeleda, vaid innustab reaalselt hindama, mida sa saad ja ei saa kontrollida, mis loeb ja mis mitte. Ta ei lahenda sinu probleeme sinu eest ega ka meelita nendega tegelemise juurest eemale. Vale partner aga püüab sinu potentsiaali alla suruda, sind kindlatesse raamidesse suruda, kindlale teele suunata, mis just talle enim sobib.

Kes ütleb, et partneri leidmist ja suhte loomist tasuks edasi lükata, kuni oled valmis paigale jääma ja ühele asjale pühenduma, see pole lihtsalt veel õiget partnerit leidnud. Sellist, kes muudab nii su arusaama elust kui ka sellest, mida püsisuhted võivad ellu lisada. Õige ei takista sind arenemast, reisimast, lõbutsemast ja aina muutumast (sest ainult surnud asjad ei muutu enam üldse). Ta ei kustuta su unelmaid, vaid annab neile kütust juurde.

Õige kaaslane ei muuda sind – sa hakkad ise muutuma, kui tunned, et keegi sind armastab ja toetab ning laseb sul olla sina ise. Aga sellise leidmiseks pead esmalt lahti laskma mõttest, et sobiv partner on midagi üldse ebarealistlikku või siis autasu kuidagi õigesti käitumise eest.