Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Üksik naine teeb joogat

Otsid kaaslast? 5 soovitust, kuidas teistele huvitavamaks muutuda

Tänapäeval on kaaslase otsimine suhteliselt kergeks muutunud – avad vaid arvuti või telefoni ning võimalikke variante pudeneb ekraanile nagu kandikul. 

Selle varjukülg on muidugi see, et ka me ise peame tähelepanu püüdmiseks rohkem vaeva nägema, sest, nagu näha, on tutvuseportaalis huvilisi palju. Tahes tahtmata tundub, et kui väga ruttu teistele silma ei jää, liigub tähelepanu teistele edasi.

Kuidas end teistele huvitavamaks muuta? Ei, ära arva, et kõik sõltub su välimusest, isegi kui see on sind alati auga “teeninud”. Hea välimus võib kaugele viia, aga see pole veel kaugeltki kõik. Paljugi on sul võimalik tähelepanu äratamiseks ise ära teha, alustades enda "sisemise ilu" korraldamisest.

Leia võimalusi end hästi tunda

Kanna enda eest hoolt, siis sul on hea olla. Kui sa end hästi tunned, siis märkavad seda ka teised ja sa muutud kindlasti teistele atraktiivsemaks. Hea positiivne energia tõmbab lihtsalt paremini teisi ligi. Suhted aga lihtsamaks ja spontaansemaks, sest kellel on hea olla, see ei juurdle nii palju, mida teised temast arvavad.

Aga mis paneb end hästi tundma? Kindlad rõivaesemed, toidud, joogid, hobid, telesaated, seltskond, midagi muud? Kasuta neid võimalusi, et enesetunnet kergitada, kui see kipub langusesse minema. Hoia end teadlikult positiivsel kursil ja ära lase muremõtteil end rusuda.

Ja siis kui tuju hea, mine tutvuseportaali, sest siis on suurem võimalus kellelegiga kontakti luua.

Ära püüa olla täiuslik

Kõik teevad vigu ja paljud mõtlevad üle. See on inimlik. Ära arva, et sa peaksid olema täiuslik, kui tahad hea suhte leida. 

Tegelikult on ju nii, et mida perfektsema mulje keegi jätab, seda ebamugavam võib olla ta läheduses viibida – võib tekkida soov end kõrvutada või sisemine sund näidata end kuidagi teisiti kui sa tegelikult oled. Aga teised ei peaks paika panema, kes sa oled. See on eelkõige sinu otsus.

Sa ei pea end näitama ka kellegina keda sa tegelikult ei ole. Tunne end vabalt - just nii nagu oled ja sinu teele satuvad inimesed, kes leiavad ka sinu ebatäiuses midagi erilist. Vahel võtab see aega ja võib jääda tunne, et sellist inimest polegi, aga ära kaota lootust!

Ava end 

Kui sa ei püüa täiuslik olla, tekib ka rohkem julgust ja valmidust end teistele avada. See ärgitab teisi aga omakorda end avama. Ja kui inimene esmamulje põhjal juba vastuvõetav on, siis on tihtipeale suur samm edasi just see, et üks on julgenud end teisele avada. 

Palju pole korraga vajagi, aga see protsess ise (avad end järkjärgult ise ja lased tal sama teha) loob sinu ja kaaslase vahel nn emotsionaalse silla, mis annab aluse millegi enama ehitamiseks.

Suhtlus ja avatus aitavad sind lähemale kaaslase leidmisel. Tutvumisportaalis leivad ka kaaslase kiiremini need inimesed, kes julgevad alustada vestlust, küsivad ja vastavad teiste päringutele.

Kanna enda eest hoolt

See kattub osaliselt esimese punktiga, aga keskendub ühele kindlale viisile endas head enesetunnet tekitada. Nimelt aitab enesetunde tõstmisele kaasa ka see, kui end ja sind ümbritsevat korrastad – mida iganes sulle teha meeldib, riiulite korrastamisest või riiete triikimisest pea kammimiseni. 

Küllap märkad isegi, et kehale tegelikult meeldib, kui sa teda unarusse ei jäta ning ta eest hoolitsed – ning ta tänab sind hea enesetundega. Keha moodustab sinust siiski suurema osa, vähemalt sellest, mida silmaga näha on. Ära arva, et selle unarussejätmisel pole mõju.

Kasvata enesekindlust

Pikemas plaanis on muidugi kindlasti olulised ka korralik toitumine ja piisavalt füüsiliselt aktiivsust, mida saab samuti kokku võtta nelja väikese sõnaga – kanna enda eest hoolt.

Eelmise punkti edasiarendusena keskendume siin aga enesekindlusele. Selle kasvatamine ei pruugi olla lihtne, kui seda juhtumisi napib. Aga see on väga vajalik, sest vähene enesekindlus panebki inimesi tutvumisvõimalusi vältima ja juba tekkinud võimalustest kõrvale hiilima.

Kõik siin eelnevalt kirjapandu aitab tegelikult enesekindluse kasvule kaasa, aga oluline on seda ka ise kultiveerida. Väldi teadlikult kühmus olemist, istumist ja kõndimist. Püüa vestluse ajal ka aeg-ajalt kaaslasele silma vaadata. Väldi suletud asendeid (käed või jalad ristis). Proovi neid väikeseid nippe ja võid ise ka üllatunud olla, kuidas suhtlemine justkui imeväel kergemaks muutub.

Ja üllatusena veel üks boonussoovitus!

Ole aus

Kui oled aus, kalduvad seda tegema ka need, kellega vähegi tõsisem suhe või suhtlemine tekib. On muidugi igasuguseid sullereid ja sügavalt võltse inimesi, kelle puhul see ei toimi, aga räägime siin ikka korralikest suhetest, mitte ei too halvimaid võimalikke näiteid.

Aususe puhul on aga tähtis õppida seda mitte relvana kasutama. Kui seda kasutada kritiseerimiseks ja teiste torkimiseks, kaotab see peagi oma “võlujõu” ja inimesed hakkavad sinuga vähegi sügavamat suhtlemist pigem vältima.

***

Lugesid selle artikli läbi, said uut inspiratsiooni ja oled valmis uue hooga tutvumisportaalis ringi vaatama? Kena! :) Sisemuses toimuv on tähtis, aga ka sobivate piltide ja enesetutvustusega saab samuti palju ära teha. Mõtle, mida tähtsat tahad endast esile tuua, ja julgelt edasi kaaslaseotsingule! ♡