Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Romantika Santorinil

Romantilisi sihtkohti: Santorini saar paneb suhted õitsema

Reisimine ja maailma avastamine on toredad, aga vahel jääb neistki väheks. Kui hing ihkab mingit eriliselt meeldejäävat paika, kus meeldiva kaaslasega romantikat teha, on üks tore Kreeka saar Santorini. See on ilus romantiline paik, mis aitab lisada vürtsi nii olemasolevasse suhtesse kui kütta kuumaks värsked tutvused.

Tuntud veel nimedega Thíra ja Thera, tervitab see rändajat Egeuse meres. Kreeka mandriosast jääb see paarsada kilomeetrit kagusse, Kreeta saarest aga sadakond kilomeetrit põhja poole. Sinna on kerge jõuda Ateenast lennuki või parvlaevaga, viimasel ajal leiab sinna lennu ka Tallinnast (näiteks Riia kaudu)

Santorini on suhteliselt tilluke, peaaegu Vormsi suurune ja seal elab möödunudaastase seisuga üle 15 000 inimese. Romantiliste rännukohtade hulgas on see tihti ära mainitud, eriti mis puudutab mesinädalate veetmist. Imeilusad loodus ja vaated on võlunud mõnegi südame.

Kõik asulad saare lääneküljel jäävad muide "näoga" kustunud vulkaani kraatri poole, nii et vaade on vägev, eriti tumedate vulkaaniliste kivimite ja tumesinise mere kontrastina. 

Rannikul on külastamiseks ka ridamisi randasid, kus leidub nii valge liivaga täidetud "turistilõkse" kui ka vulkaani poolt tumedaks värvitud liivaga paiku (paljudele meeldib just sellist varianti näha). Lisaks kaljused paigad, kus ujumise asemel looduse kätetööd imetleda. 

Üks neist on kuulus Punane rand, kus punased kaljud ja kivid vahelduvad sinise merega. Suvel liigub sinna palju inimesi. Seal on paraku varinguoht, nii et terve rand polegi tavakülastajale avatud.

Meeldejäävad on ka Santorini päikeseloojangud. Nende imetlemiseks kiidavad reisisellid netis Oia linnakest, kus imetled loojangut kõige selle kohal, kus inimesed elavad ja tegutsevad: lubjaga valgeks võõbatud ja siniste katustega majakesed, tuuleveskid, kirikud. Suurepärased kreeka toidud ja mõnus vahuvein kõrvale muudab need romantilised õhtud unustamatuks elamuseks koos oma kallimaga.

Kui viibite saarel kasvõi paar päeva, tasub sellele tiir peale teha, rentides auto, takso, rolleri või ATV. Proovida saab ka eesli seljas sõitmist ja kes tahab merele minna, saab seda teha paadiga. 

Sel puhul on huvitav mööda sõita Caldera-nimelisest paigast. See on mereveega täidetud kraater, mis
tekkis 3600 aasta eest võimsast vulkaanipurkest, mis saarelt tüki keskosast küljest. Kuna selle mõõtmed on 12 x 7 kilomeetrit, on seda muidugi efektsem vaadelda eemalt, kuskilt kõrgemalt. 

Kui siiski sellele paadiga ligi sõita, saab kuumaveeallikas kümmelda ja Thirassia-nimelisel saarekesel lõunatada. Sealt on tore ka üle veel Santorinile tagasi vaadata.

Kohalikud on ammu mõistnud, et turiste meelitab Santorini väga, nii et valikus on mitmes hinnaklassis jäävaid majutusvõimalusi kuni luksuslike variantideni välja. Rääkimata väikestest armsatest butiikidest ja söögikohtadest. Nagu mere läheduses ootuspärane, võib seal nautida näiteks eriti värskeid mereande.

Kusjuures me ei püüa kellelegi ega millelegi salaja reklaami teha, aga igal aastal ilusaim aeg selle saare külastamiseks on just praegu – septembris või oktoobris. Kel võimalust, pakib kohvrid, võtab kallima ühes ja lubab enda ellu nädalakese Vahemere romantikat!