Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine on õnnetu

Sul on õigus olla katki

Et sa teaksid: sellest pole midagi, kui sa oled hetkel katki. Kogu aeg ei saa hästi olla. Kellegi elu ei liigu ainult ülesjoones.

Ma olen armastanud ja armastuse kaotanud. Mu süda on katki olnud rohkem kui korra – piisavalt palju kordi, et leppida raskete aegade kui elu ühe paratamatusega. See on tegelikult normaalne periood, mis kuulub tõenäoliselt iga elu juurde.

On täitsa arusaadav, et teda vahel taga igatsed ja temast sõpradele räägid, tema Facebooki-profiilipilti vaatad, hakkad sõnumit kirjutada ja siis kustutad selle. Kuulad vanu laule, mis te ühist aega meenutavad, ja poetad enne uinumist padjale pisara. See on täiesti okei.

Tead, miks see okei on? Sest sa oled inimene ja see kuulub inimeksistentsi juurde. Sest me kõik teame seda raskust rinnus, mis tekib, kui armsam ütleb, et ei taha sinuga enam koos olla. Hetki, kus pead oma mugavustsoonist välja astuma ja üksi teele asuma, aga igatsed tegelikult üle kõige vaid lohutust, mida pakkus tema lähedalolek.

Hetkedel, kus süda on murtud ja hing lohutamatu, õpid sa enda kohta rohkem kui eales muidu. Avastad, et oled nii tugev, et suudad kõigest hoolimata jätkata. Vajad ehk õlga, kelle toel nutta, või sõpra, kellele pihtida, vajad kinnitust, et „meres on veel palju kala“. Aga siis mõistad, et sa pead olema iseenda teejuht ja eeskuju.

Nii et sa ärkad hommikul üles, otsustad mineviku seljataha jätta ja värskel rajal alustada. Aga mida tund edasi, see raskem see tundub. Õhtuks oled sa täiesti läbi ja leiad lohutust ainult talle mõtlemisest, kuigi see ühtlasi haiget teeb…

Aga päev päevalt ja tükk tükilt olukord muutub. Sa kasutad oma murtud südant edasi ning loodad, et see kunagi paraneb. Uueks vast ei saa, aga paraneb ikka. Kuni ühel hommikul avad silmad, vaatad lakke ja… naeratad. Sest sa ei ärganud enam tundega, et süda on nii raske. Voodist välja saamine ei valmista enam pingutust. Ta ei okupeeri enam kõiki su mõtteid ja elu tundub taas… täiesti okei.

See on päev, mil sa tunned, et oled oma deemonitega võidelnud ja lõpuks võitnud. Sa avastad endas uue hingamise, uue vabaduse ja värskema elunägemise. Sa mõistad lõpuks, et vajasid ainult aega.

Nii et võta see aeg, kallis. Võta nii palju kui vaja on. Sa väärid seda.