Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Esimene kohting kohvikus
Tutvus  |  Amoremi

13 küsimust, mida esimesel kohtingul esitada

Paljud tunnevad end kohtingul ebakindlalt. Halvemal juhul meenutab see enneolematult karmi tööintervjuud, kus iga sinu sõna ja välimuse pisiasja hoolega kaalutakse, ja kiirotsus sobivuse või mittesobivuse kohta võib tekkida millegi täiesti tühise põhjal.

Turguta end aga teadmisega, et kohtingud on „kahesuunaline maantee”: kumbki teist on lisaks hinnatavale samal ajal hindaja rollis. Ära süvenda võimalikku ebakindlust sellele keskendudes, et mis su juures meeldida ei pruugi. Mõtle hoopis sellele, mida ise küsida võiksid, et kaaslasest võimalikult ruttu mingi vähegi ammendav ülevaade saada. 

Sel juhul on vähem mahti ka end pahasti tunda, mis lisab hoobilt enesekindlust – väärilisimat vara, mis meil teisele inimesele romantiliselt lähenedes üldse olla võib!

Siin on 13 küsimust, mida võiksid kohtingul esitada, aga loomulikult on sul täiesti vaba voli ka hoopis midagi muud küsida. Kohtingul on kaks peaeesmärki (testida, kas teie vahel on keemiat ja kas leidub ka midagi väga häirivat) ning kuidas täpselt see selgub, pole tähtis. Palju sõltub ju lõpuks tundest, mis temaga kohtumisest jääb.

Kuidas su päev oli?

See tundub esmapilgul tühine ja pealiskaudne küsimus, aga võib tegelikult kaaslase kohta midagi väga olulist teada anda: kas tal on üldiselt elu suhtes positiivne või negatiivne hoiak. 

Ja me ei pea silmas lihtsalt kõrg- või madalhetki, mis mõjutavad tugevalt igaüht, vaid just tavaelu, mida kõik suurema osa ajast elame. Lühidalt – saad ruttu aimu, kas ta on vinguja, optimist, mõnus tšillija-tüüp vms.

Muidugi tuleb arvesse võtta, et tal võib olla parajasti eriti halb päev või nädal, nii et ära mingi mulje külge kohe klammerdu. Aga kui kohting kestab kauem juba näiteks paar tundi, siis kaua ta ilmselt maski hoida ei suuda.

Millised on su sõbrad?

Kellegagi suhet alustades pead arvestama ka tema suhtlusringkonnaga (sh pere ja sugulased), nii et mõistlik oleks ka selle kohta midagi teada saada – või näiteks välja uurida, et kaaslasele meeldib peamiselt üksi „omas mullis” viibida.

Lisaks annab see küsimus meeldiva võimaluse „tööintervjuu” meeleolu vähendada, sest tal on võimalus rääkida midagi teemal, mis 100% temaga ei seostu.

Oled sa kassi- või koerainimene?

Ei maksa alahinnata kellegi lemmiklooma-eelistusi temaga suhte alustamisel. Kui ühele loomad pigem ei meeldi ja teisel on näiteks kolm koera, siis kujuneb sellest tõenäoliselt varem või hiljem segav tegur.

Mida sulle vabal ajal teha meeldib?

Nagu sõprade-küsimus, annab see aimu selle kohta, et kuidas oleks temasuguse inimesega oma elu jagada. Näiteks selgub, et kas talle meeldib enamiku ajast näiteks töötada või siis vastupidi – jõude logeleda.

Mida sa (teha) armastad?

Mille suhtes ta kirglik on? Kui sulle sama asi, nähtus või tegevus näiteks vastumeelne on, siis võib seda külge temast olla tulevikus raske taluda. Samuti saad teha, et kas ta on kergelt tuld võtva loomuga, passiivne kulgeja või näiteks üldiselt rahulik ja sõbralik.

See võib olla ka kaaslase jaoks raske/hirmutav küsimus, sest ta ei taha avaldada midagi, mis kohe ebameeldiva tunde võiks tekitada. Sestap ole valmis, et vähemalt esialgu tingimata väga ülevaatlikku vastust ei saa.

Kas sa oled hommiku- või ööinimene?

Kellegagi suhtes olles on sul kindlasti soov temaga vaba aega koos veeta. Kui üks tahab enne südaööd magama minna ja teine on peamiselt ööinimene, kes ärkab peale lõunat ja voodisse ronib kell 4 öösel, siis on raske neid elustiile mõlema jaoks rahuldavalt ühildada.

Kas sulle meeldib su töö?

Paljudele on tähtis, et partner oleks vähemalt temaga võrreldavalt ambitsioonikas ja julge uusi väljakutseid vastu võtma (kui mitte rohkemgi). See, mida ta räägib sulle oma töö kohta, annab sellest kiiresti aimu. Kas ta teenib lihtsalt raha, on leidnud tõelise kutsumuse või peab tähtsaks eelkõige karjääri tegemist, valdkonnast olenemata?

Kellega sa koos oled?

Kas ta elab veel vanemate juures? Või korterikaaslastega? Või üksi oma lemmikloomaga? See annab aimu, et milline elu talle meeldib või vähemalt mille keskel ta end mugavalt tunneb.

Mida sa sööd (ei söö)?

See aitab paremini tulevasi kohtinguid planeerida, aga aitab ka ruttu märgata, et kui sobivad teie toidumaitsed ja -valikud on. Näiteks taimse toidu eelistaja võib tunda vastikust ainuüksi selle puhul, kui kodus lihalõhna tunneb.

Kas sa suitsetad / jood alkoholi / tarbid uimasteid?

Sul on tõenäoliselt selge eelistus, mida siin kaaslase puhul talud. Iseasi, kas ta selle kohta kohe ausalt vastab.

Kuidas sa suhtud (minu mingisse lemmiktegevusse)?

Kui mingi tegevus või hobi on sulle väga tähtis, siis oleks hea, kui kaaslane seda vähemalt taluda suudab. Veel parem, kui see meeldib talle ka. Halvem, kui see teda täiesti külmaks jätab või lausa ebameeldiv tundub.

Oled sa hiljuti mõnda head filmi/sarja näinud? Või heas restoranis käinud, head raamatut lugenud jne.

Annab tema eelistustest aimu ja taas meeldiva võimaluse rääkida neutraalsetel teemadel. Aga saad ka tutvuda tema mõttemaailmaga: kuidas ta oma kogemusi ja elamusi mõtetab ja neid kirjeldab.

Kas käid palju kohtingutel?

Kui ta ausalt vastata julgeb, annab see märku ta valmisolekust just sinu juurde pidama jääda (või mitte jääda). Kui ta vastus ei tundu aus, siis... annab see ka märku, et milline inimene ta olla võib.