Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastuse õppetunnid: Kaaslasega mere ääres jalutamas

4 õppetundi, mida armastus sulle kingib

Armastus on elu alus ja kõige loomulikum tunne, aga kuna inimesed kardavad haiget saada, siis suudab nii mõnigi kontakti sellega endas täielikult läbi lõigata, halvimal juhul seda teadlikult enam mitte üldse tundes. Kindlasti tead sinagi kedagi, kes ütleb, et tema armastusse ei usu – või ei teagi, mis see on.

Kuna sina AmoreMi keskkonnas ringi kolad ja selle artikli avasid, siis võime eeldada, et sul on armastuse vastu siiski huvi säilinud. Loe siis nelja suure õppetunni kohta, mida see kogemus kingib. Kui soovid, võid nimetada neid neljaks armastuse tüübiks… või neljaks peatükiks raamatus „See ongi armastus”!

Noorusarmastus

Nooruspõlves kogetud armastus on oma naiivsus ja värskuses lausa imeilus. Sa avad end teise inimese jaoks ega mõtlegi esmalt sellele, et kuidas see kõik lõppeda võib ja kas vajalikud tingimused on täidetud, et kedagi oma ellu lubada.

Õppetund: naudi seda, kuni see kestab, sest see on tõenäoliselt viimane kord, kui armastusele nii avatuna lähened. Paljude jaoks kindlasti on.

Füüsiline armastus

Olgu muidu, kuidas on, aga sa lihtsalt armastad teda voodis – ja millised te seal koos olete. Ta võib sulle muus osas suisa kohutavalt mõjuda, aga sa lihtsalt pead teda veel korra tunda saama, ja siis veel korra, ja siis veel… Ja kui viimane kord siis seljataga, imestad ise ka, kuidas uskusid, et siit võib veel midagi enamat kasvada ja areneda. Mis ei tähenda, et sul poleks kahju lahti lasta.

Õppetund: füüsiline klapp on tähtis, aga mitte kõige tähtsam, millel hea suhe rajaneb.

Tõeline armastus

Tõelist armastust võib elus ette tulla enam kui korra, aga see ei muuda seda kuidagi vähem väärtuslikuks. See on pingutust väärt, miljon korda väärt! Sa avastad, et suudad leppida ka teise inimese vigadega, sest see, mida ta su ellu lisab, tundub lihtsalt asendamatu.

Õppetund: kaks võimalikku, olenevalt kui õnnelik sa oled tõelise armastuse hoidmisega. Heal juhul õpid armastust oma elus ja elu teise inimesega jagamist aina rohkem hindama – õpid lausa kogu elu. Halval juhul õpid, et tõelisest armastusest ei saa kunagi päris üle. Tee, mis tahad, see jätab märgi.

Pealesunnitud armastus

Miski ei suuda armastust usutavalt teeselda seal, kus seda pole – ega seda täiesti peita seal, kus see on. Ka ju tarviline teadmine, et saaksid tulevikus paremaid suhtevalikuid teha!

Õppetundi ei tule kaugelt otsida: kui armastus ei saa oma loomulikus tempos areneda, siis ei saa see ka püsida. Ära püüa sellele kindlat vormi anda või tähtaegu peale suruda, a la „oleme juba kuu aega koos, miks ta ometi armastust ei avalda?”