Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine tutvub mehega rongis

7 võimalust võõraga vestluse alustamiseks

Võõra inimesega vestluse alustamine võib tunduda maailma raskeim asi, eriti siis, kui teda salaja austad või ihaldad. Või siis julgust isegi jätkuks, aga õiged sõnad ei tule lihtsalt pähe.

Amoremi soovib sulle ainult edukaid tutvumisi, mistõttu pakume seekord võtteid, mis aitavad tõhusamalt eesmärgile jõuda.

Kõiki seitset nippi ühendab püüd panna teist end hästi tundma. Nii et klatš, rasked teemad ja ka millegi üle vingumine on riskantsed. Neid tasub hilisemaks jätta, kui isiklik side juba loodud.

Küsi tema arvamust
Igaühel on maailma ja elu kohta oma nägemus, nii et küsi millegi kohta tema arvamust. Parem, kui see seostuks ümbruskonna või parajasti toimuvaga.

Mida ta arvab kohast, kus viibite? Kas latte, mida ta käes hoiab, on tema lemmik kohvijook? Kas see konkreetne latte on hästi õnnestunud? Kas muusika, mis praegu kostab, on lahe? Kui ta pole väga tõrjuv ja jutule vastab, siis võid juba oma arvamusi jagada, ja vestlus ongi sündinud!

Tee kompliment
Just nimelt: alusta kohe komplimendiga! Sellele võib kohe lisada mingi küsimuse, mida avatum (pikemat seletamist soosiv), seda parem. Kui lahe käekell sul on? Kust sa sellise hankisid?

Tihti on kergem alustada komplimendiga välimuse kohta, sest isikuomadusi võib olla keerulisem n-ö lennult tabada, eriti võhivõõra puhul. Selline algus kohe temas hea tunde tekitada.

Küsi abi
Teistelt abi palumises pole midagi imelikku ja seda saab kasutada vestluse alustamiseks peaaegu igal juhul.

Kus siin mõni lahe baar on? Kas siin WC-d on? Teisel on raske mitte midagi vastata ja teadmiste demonstreerimine võib tekitada temas ka meeldivat kompetentne olemise tunnet.

Ütle midagi enda kohta

Mõnel puhul aitab võõraga alustatud vestlust käigus hoida millegi ütlemine enda kohta, enne kui tema kohta küsid. Eriti hea, kui isiklik info puudutab kuidagi hetkeolukorda.

Kui sa oled aus ja ehe, aga samas tagasihoidlik, siis mõjub enda avamine tihti väga positiivselt. Teistel on ka sedasi kergem vestlusega ühineda.

Esita avatud küsimusi
Jah/ei vastust eeldavad küsimused on vestluse surm. Sellised dialoogid jäävad tavaliselt kuivaks ja igavaks. Seetõttu on oluline esitada küsimusi, mis innustavad rohkem rääkima.

Kasuta teemasid, mis talle tähtsad
Igaühele meeldib rääkida sellest, mis talle südamelähedane on. Kas talle meeldib näiteks lugeda? Kas ta on paljusid Stephen Kingi raamatuid lugenud? Kui hea see uus on, mida ta käes hoiab?

Olukord ütleb tihti mõndagi selle kohta, mis inimest huvitab või millega tegeleb. Küsi selle kohta ja siis räägi midagi haakuvat enda kohta.

Alusta enda tutvustamisest
Nagu neljandas punktis mainisime, on tihti kasu sellest, kui alustuseks midagi enda kohta öelda. Ja mis võiks olla parem kui enda nime mainimine. See muudab raskeks mitte samaga vastata. Ja suhtlemine tundub üldse isiklikum, kui teine teab su nime.

Ka nõuab kellegi juurde astumine ja enda tutvustamine teatud julgust, millele inimesed üldiselt soosivalt vaatavad.