Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Profiilifoto valik

Tutvumisnõuanne: kui veebis tutvust otsid, siis ikka fotoga!

AmoreMi on tutvumisprofiilile õigete fotode valimisest juba rohkem kui korra kirjutanud ja eraldi ka soovitanud, milliseid pilte tasuks vältida. Kel tõsisem tutvumishuvi, siis näiteks paar lugu, mida võiksid sirvida:

Tutvus veebis: 3 fotot sinust, mis aitavad seda õiget leida
Milliseid pilte võiks oma tutvumisportaalis vältida

Siiski võib tutvumisportaalis leida hulga profiile, kus pilte pole. Arusaadav, et selleks on mitu head põhjust – mõni lõi konto vaid kindlate inimestega suhtlemiseks ega otsi uusi tutvusi, mõni tahab vaid oma kaaslase või tuttava truuduses veenduda, vms. 

Leidub siiski aga ka terve hulk kasutajaid, kes näiteks tagasihoidlikkusest või kartusest tuttavatele silma jääda profiili juurde pilte ei lisa. Üldiselt on piltide lisamisest aga pigem kasu kui kahju ning kohe selgitame, miks.

Öeldakse, et üks pilt räägib rohkem kui sada sõna ja vähemalt tutvumisportaalis vastab see kindlasti tõele. Ilmselt vähesed on nii osavad kirjutajad, et juba puhtalt oma lühikirjeldusega huvilisi ligi tõmbavad ning ka sobivaimad kandidaadid välja sõeluvad. 

Lisaks on iga vähegi põhjalikuma tutvumise vältimatu osa lõpuks teise inimesega näost näkku kohtumine ja kui tal pole su välimusest juba piisavalt head ülevaadet, siis võib see kohtumine viimaseks jäädagi, ükspuha kui hästi teie jutt sobib. 

Sinna pole parata: väljanägemisel on oma tähtsus ja mida vähem seda peita, seda parem mõju on sel tulevasele tutvusele. Säästab mõlema tundeid ja energiat, mis kulus kohtumisele ja selleks valmistumisele.

Kuitahes ligitõmbav pilt ei pruugi muidugi anda palju infot sinu muude väliste omaduste kohta, alates käitumisest ja tegelikust pikkusest, jätkates isikliku hügieeni ja kommete ning lõpetades selle seletamatu x-faktoriga, mille põhjal võõras inimene lõpuks otsutab, kui meeldiv kaaslane sa päriselus ikkagi oled.

Fototöötlustarkvara arendamisega tegelev firma Skylum viis hiljuti läbi uuringu tutvumisfotode tähtsuse kohta, mille käigus lasi internetis küsitleda 3681 täiskasvanut. Neist 1030 (jämedalt võttes iga kolmas) olid kunagi ka internetis tutvusi otsinud.

Varasemate teadustööde põhjal on väidetud, et esmamulje kellestki kujuneb üliruttu, esimese 45 sekundi jooksul. Digitaalsed tutvumisvõimalused on seda ammu kinnitanud, sest haruharva süveneb inimene kellegi profiiliga tutvumiseks pikemalt, kui tal selle isiku vastu kohest huvi ei teki.

Skylumi uuring lisab aga sellele veelgi huvitavat infot. Nimelt 58% osalenutest ei hakkaks oma sõnul eales suhtlema inimesega, kelle profiilil pole pilte. Oma osa on siin kindlasti turvalisusel – sa ei tea, kes peitub sellise profiili taga. Aga on ka muid põhjuseid, näiteks tekitab piltide mitte lisamine teistes tunde, et inimesel on midagi varjata, ta ongi salatseja tüüpi jm. 

Pealekauba iga neljas uuringus osalenu uskus, et korralikult läbimõeldud pilt või pildid viitavad, et inimene võtab tutvuste leidmist tõsiselt. Mida on ka kerge uskuda, sest kes hoolib, see näeb rohkem vaeva igas tegevuses. 38% lisas ka, et mida korralikumad pildid, seda tõenäolisemalt tekib soov selle inimesega suhelda.

Ilmselt kõige huvitavam leid uuringust on see, et 43% vastajatest uskus, et saab piltide põhjal iseloomuomadustest parema ettekujutuse. Kui järele mõelda, kõlab see veidi absurdselt, sest kuidas välimus saab peegeldada kellegi hoolivust, huumorimeelt, mõttesügavust, teravat taipu jne – aga selles võib kindel olla, et kui iga teine midagi sellist usub, siis ta sellele ka oma tutvumisotsuseid tehes toetub.

Mis on aga Skylumi järgi peamised põhjused, mis inimesi tutvumisprofiili juurest eemale peletab?

Muuhulgas:

55% see, kui profiilil puuduvad pildid
34% see, kui pildid on madala kvaliteediga ja arusaamatud
31% liigne filtrite kasutamine piltide muutmiseks
29% grupipiltide kasutamine
23% jõusaali- või trennipiltide kasutamine
20% ainult näopildi või -piltide lisamine

See lisab kinnitust sellele, mida AmoreMi on ka varem kirjutanud. Inimesed hoolivad tutvusi sõlmides, milline kaaslane välja näeb. Ja mida vähem seda peidad või ilustad, seda soodsam tulevasele tutvusele. 

Kui sinu juures on midagi teise jaoks sobimatut, tuleb see nagunii ilmsiks hiljemalt esimese-teise kokkusaamise vältel! Seega, kui soovid tõsiselt tutvuda, siis lisa ikkagi enda profiile ka foto ja ole aus.