Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus naisega: tutvumisprofiil

Tutvus veebis: 3 fotot sinust, mis aitavad seda õiget leida

Tutvumisportaalid ja muud digivõimalused tutvuste otsimiseks on küll mugavad ja avardavad võimalust seda õige leida tohutult... aga asjal on ka oma varjupool. 

Nimelt kasutavad samu võimalusi ka paljud teised, mis tähendab, et silmajäämiseks pead sa konkureerima sadade või tuhandetega ja hea esmamulje jätmise aeg kahaneb „klassikaliselt” 45 sekundilt pigempaarile-kolmele. Kui profiili juures koheselt miski ei köida, siis on nii kerge liikuda edasi kõigi järgmiste juurde.

Üks pilt ütleb aga rohkem kui tuhat sõna, nii et sinu šansid silma hakata paranevad tublisti, kui oma profiilile õiged pildid lisad. Aga millised on õiged – võimalusi on ju pealtnäha lõputult? Vot sellest kohe räägimegi, asjatundjatelt saadud info toel.

Lähedalt tehtud näopilt

Sellest esiteks, sest see on kõige tähtsam. Ideaalilähedane oleks pilt, kus kaadris on peamiselt su pea (nägu), sa vaatad kaamera poole ja naeratad. Kui see hästi õnnestub, siis võiks selle ka kindlasti profiilipildiks panna.

Naeratav inimene mõjub pea alati atraktiivsemalt kui mittenaeratav, kui tal hambad ikka enam või vähem korras on. Naerataja tekitab teistes tunde, et temaga on tore ja ta ei hakka kõvasti blokkima, kui talle suhtlemise eesmärgil läheneda. Naratus tõmbab ligi ja mõjuv avatult.

Ära tee seda pilti siiski toas ja veel vähem välklambiga, see muudab sind välimuselt vanemaks ja ei mõju alati päris nii atraktaktiivselt kui võiks (kui sa just fotograafias spetsialist pole). Mine parem loomuliku valguse kätte ja leia sobiv taust. Otsene päikesesära pole siiski hea, pigem keskkond, kus valgus jaotub ühtlaselt. 

Jäta nägu kenasti kaadrisse ja vali võimalusel intrigeeriv taust – aga mitte liiga huvitav, et see tähelepanu näolt ära viiks. Kasuta hea sõbra abi! Võid alati pöörduda ka professionaalse fotograafi poole ja leida koos mõni lahedam vaatenurk. Päris passipildina stuudios tehtud portreefoto ei pruugi ka päris see kõige parem lahendus olla. Foto võiks olla tehtud kvaliteetselt, aga näida loomulik.

Pilt, mis näitab tervet sind

Nii mehed kui ka naised on huvitatud võimalikust kaaslasest mingi üldist ettekujutust saama – kui pikk, suur, sportlik, tätoveeritud vms sa oled. Nii et selline foto, mis näitab sind tervikuna, on peaaegu sama tähtis kui näopilt. 

Sellist pilti on veidi keerulisem teha kui näopilti, seega mõned praktilised nõuanded. Ära vaata otse kaamerasse – uuringud näitavad, et miskipärast mõjub see tihti ähvardavalt, eriti mehe puhul. Kohtinguportaali pildile sa seda ilmselt ei tahaks. Nii palju kui võimalik, kasuta avatud kehakeelt: väldi ristatud käsi-jalgu, istu või seisa keha ja õlad sirged, mitte kühmus.

Pilt, mis näitab tervet sind, saadab teistele signaali, et tunned end oma kehas hästi ja sul on enesekindlust. Need on kaks asja, mida kaaslaseotsijad alati kõige rohkem hindavad. Pööra kindlasti tähelepanu ka enda riietusele. Kohtingule minnes sa ju üritad ennast natuke viisakamaks sättida?! Ära üle pinguta, aga võta arvesse, et sinu riietumisstiili põhjal teeb vaataja hinnangu kas sobid temaga koos kinno, sööma või kuhu iganes minema.

Pilt, mis jutustab loo

Mõned arvavad, et veebi teel kaaslaste otsimine keskendub ainult pealiskaudsetele omadustele nagu välimus. Tegelikult aga hindavad inimesed võimalikke partnereid alati ka teiste aspektide põhjal, et üldist sobivust erinevatel viisidel vaagida.

Seega kasuta oma profiilipilte võimaluseks endast mingi lugu rääkida. Kõik su riietest taustani ja pildikaaslasteni (sh loomad) aitab seda lugu jutustada. Jaga seda, mis muudab sind eriliseks – hetk sinu lemmikkohvikust, hobist või esemega, mis on sulle tähendusrikas. Just isikupärane huvitav detail võib sobivat partnerit piisavalt kütkestada, et ta oleks valmis sulle esimese kirja saatma. Kui sulle meeldib näiteks kitarri mängida, siis miks mitte näidata seda enda fotodel. Nii tõmbad enam nende inimeste tähelepanu, kes sinu elustiili võiksid jagada ja leiad ühtlasi sobivama partneri. Mõne fotoga saad endast parema pildi maalida kui pika jutuga ankeedil.  Fotod annavad ka rohkem võimalusi sinuga vestluse algatamiseks, sest on millest kinni haarata.