Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastust otsides: üksik naine rannal

Pole veel armastust leidnud? 6 põhjust mitte kurvastada

Suvi tulekul ja jaaniõhtu lähedal, aga sa pole veel armastust leidnud, kellega seda vääriliselt tähistada? Ära muretse, pea iga vallaline tunneb vahel selle üle muret ja paraku peavad sama nentima paljud nendest, kes on juba suhtesse astunud.

Mõni küsib murelikult „Miks ma armastust ei leia?” või „Miks keegi mind ei armasta?” ega tule võib-olla selle pealegi, et need on talle pähe pandud mõtted. Ühiskond harjutab meid maast-madalast mõtlema stiilis, et partneri leidmine on prioriteet ja ühtlasi staatuse märk ning mida pikem suhe, seda parem – hoolimata suhte kvaliteedist.

Selle asemel tuleks vallalisel meenutada, et õige inimene tuleb su ellu siis, kui selleks valmis oled ja armastus ei sea vanusele piiri. Siin on 6 põhjust mitte kurvastada, kui sa seda õiget veel ootama pead.

Vanus ei loe

Armastus võib leida sind ükspuha millal ükspuha kus parajasti viibid. See tõdemus võis panna veel näiteks kümne aasta eest kõiki peale tõeliste romantikute silmi pööritama, aga on ekstra õige praegusel ajal, kus tutvumisportaalid kaaslaste leidmise nii kergeks teevad. 

Sa ei pea isegi olema julgem, seltskondlikum ega vabal ajal aktiivsem üritustel käija, kui juba niigi oled, sest lugematu hulk võimalikke partnereid ootab mõne nupuvajutuse või näpuga üle ekraani viipamise kaugusel. Logi sisse ja otsing võib alata!

Pole olemas vaid ühte õiget

„Igaühe jaoks on vaid üks õige, keda käest lastes või õnnetul kombel mitte kohates kannatame kogu elu.” Seegi mõte sobib paremini meie vanemate ja vanavanemate ajastusse, kus maailm polnud nii nagu avatud kui praegu (jah, isegi koroonakriisi ajal) ja inimesed pidid uute tutvuste sõlmimiseks päris palju vaeva nägema.

Kui sa aga meenutad, et maailmas on juba ligi 7,79 miljardit inimest ja vägagi paljudega neist on nüüd võimalik tutvuda ilma kodusest mugavusest lahkumata, siis hakkab see kaua kindlalt seisnud legend murenema. Sa ei ela tiigis, vaid tohutus ookeanis, kus on kala rohkem, kui jõuad kokku lugeda. Luba endal uskuda, et sind võivad teha õnnelikuks rohkem kui üks nende hulgast!

Areng ei peatu

Vallaline olla võib teinekord kurvaks teha, aga pole halba ilma heata – üksi õpid sa end ka aina paremini tundma, kaasa arvatud seda, mida elult ja suhetelt täpselt tahad ja mida mitte. 

Võiks arvata, et kirjeldatud tüüpi areng saab toimuda ainult suhtes olles, aga tegelikult võib inimene suhtes olles kaua igasuguseid ebameeldivaid asju kannatada ja alles üksi jäädes selle üle rohkem mõtlema hakata. Uue info seedimiseks ja settimiseks on vaja aega, kus oled just nimelt üksi.

Vaatle iga üksi veedetud päeva kui šanssi iseennast aktsepteerima ja armastama hakata – täpselt nagu sa oled. Suhtes võib sedalaadi areng seiskuda, sest endaga harjumise asemel surud kõike alla, mida enda juures ebameeldivaks pead, ja kulutad energia pigem teisele inimesele meeldimisele. Sa tead, et see on tõsi.

Sul on kõrged standardid

On suur vahe, kas ootad teistelt inimestelt liiga paljut või sul on kõrged standardid. Kindlasti ei  peaks standardeid madalamaks laskma lihtsalt hirmust üksi jääda. Kui sul on ka piisavalt aega üksi olla, nagu eelmises punktis kirjeldatud, siis on sul aega järele mõelda, et mille osas oleks mõistlik leplikum olla ja mis on hädavajalik, ilma milleta sa suhet lihtsalt ei kannataks. Oma vajaduste ja väärtuste teadmine ja vähemaga mitte leppimine on alus elule, mis sulle tõesti piisavalt pakkuda suudab – olgu sa siis üksi või suhtes.

Sa oled vaba!

Tahes tahtmata on nii, et suhtes olles tuleb arvestada teise inimesega ja tihti kaudselt ka tema lähiringi kuuluvate inimestega. Üksi olles aga saad teha, mis pähe tuleb ja millal täpselt tahad. Midagi ei pea kokku leppima ja üle rääkima, teed, mida hing ihkab! Sellel on kindlasti oma võlu – kuigi varem või hiljem mõtleb ilmselt igaüks meist ka rahuldava suhte leidmisele.

Sul on tegelikult juba kõik, mida vajad – sina ise

Romantiliste filmide põhistampide hulka kuulub kindlasti tõdemus, et inimene saab täielikuks ainult ideaalset kaaslast leides. Tegelikult on sinus juba olemas kõik, mida õnnelikuks eluks vajad, teised saavad ainult sinna väärtusi juurde lisada. 

Selleks, et end ja oma vajadusi paremini tundma õppida, sobib iga hetk – sul on kogu enda uurimiseks ja õnnelikuks tegemise vajalik varustus juba olemas. Ära siis lase vallalise staatust tühja minna ja õpi ennast rohkem armastama või vähemalt enda üle paremini hoolt kandma. Siis on sellel õigel, kui ta saabub, meeldivam koht, kuhu tulla.