Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Amrastust pole: mees nukralt armastuse ootuses

Kas tunned, et oled armastuse leidmiseks liiga katki?

Ära ütle, et sinust ei hooli keegi. Ära eelda, et sa oled armastuse leidmiseks juba liiga katki. Ära kasuta oma kaasatiritavat emotsionaalset pagasit kaitsekilbina, et teised sulle läheneda ei saaks.

Jah, sinu sees on lahendamata asju. Jah, sa oled rikkis. Aga sa pole ainuke! Peaaegu kõik teised on ka katki.

Igaühel on probleeme, millega nad on pika aja jooksul tegelenud – või tegelenud nende vältimisega, et ei peaks lähemalt vaatama. Mõni kardab, et keegi ei hooliks temast, kui teaks, milline ta sisimas tegelikult on. Mõni ei usalda teisi. Mõni ei suuda ühele inimesele pühenduda.

Mõnel on kõik need hädad korraga. Ja kõik on vähemalt korra väga valusalt haiget saanud, olgu siis pereliikme või armsama tõttu – või ka selle tõttu, et neid pole. Igaüks meist kahtleb sisimas vahel, et kas armastust on võimalik ikka leida.

Sa pole ainus, kes tunneb, et on rikutud. Sa pole ainus, kes on kaua vallaline olnud, või siis järjest viletsaid suhteid leidnud, mis tekitasid tunde, et äkki sa oledki määratud üksi olema. Sa pole ainus, kes leiab, et on liiga tundlik või kamandav, et leida partnerit, kes temaga rahule jääda suudaks.

Tervenemise teele saad asuda ainult ise, keegi ei saa seda teha su eest. See teekond algab sellest, et soovid oma minevikuhaavadest vabaneda ja mitte neid enam kaasas kanda. Sa leiad kellegi, kes on sinuga rahul ka sellest hoolimata, et katki oled. Tema on ka katki, ja te võite tervenemise teekonnal üksteisele toeks olla. Ja siis uurite koos välja, kuidas suhet elus hoida.

Sind ootavad ka hetked ja ehk isegi pikemad perioodid, kus sa tunned, et oled partnerile koormaks – ja sa pead, pagan võtku, sellest tundest lahti laskma. Samuti tuleb hetki, kus tunned, et partner on sulle koorem – ja ka sellest pead üle saama, sest sellistest hetkedest lihtsalt ei pääse. Aga kui leiad õige inimese, saate ka siin üksteisele toeks olla. Näita talle, et ta väärib armastust, ja lase tal samaga vastata.

Õige inimesega kohtudes on võimalik katkised tükid õigel viisil kokku sobima panna. Koos on hea olla – ja te võite enda erinevaid külgi teisele välja näidata ilma piinlikkust tundmata.

See ei tähenda, et suhtes olla on kerge. Suhe ei peagi kerge olema, sest miski väärtuslik ei sünni ega teki justkui iseenesest. Te veel vaidlete ja tülitsete ja vihastute üksteise peale. Mõlemad tunnevad eri hetkedel eri põhjustel end ebakindlalt. Armastuse leidmine ei kingi tunnet, et oled nüüd täiesti terve ja korras – aga sellest pole hullu, sest te ei hooligi enam selle püüdlemisest.

Õige partner isegi ei otsi sinus täiust. Ta teab, milline sisimas oled, ja ta on nõus sellega leppima. Ta hoolib sinust sellele valule vaatamata, mida sinu sees leidub. Ta armastab sind, kuigi sa olid kindel, et sinu vead ja puudujäägid selle võimatuks muudavad.

Ta ei jookse minema. Ta püsib su kõrval ja töötab sinuga koos probleeme läbi, sest teab, et sa vastad samaga.