Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees üksinda kohvitassiga ootab armastust

Kuidas armastatud inimesest lahti lasta

Armastus ei võida kõike ja inimesed ei püsi alati sinu juures, ükstapuha kui väga sa neist hoolid. Siin on neli soovitust, kuidas armastatud inimesel minna lasta (kui muud üle ei jää).

Kustuta ta oma elust

Kustuta või viska ära kõik, mis otseselt teda meelde toob. Iga pilt, kingitus, digivestlus, telefoninumber. Ära jälgi ka tema sotsiaalmeedia-kontosid.

On ehk raske uskuda, aga see aitab sul esimese sammu teha, et temast eemalduda. Esimene samm ongi pahatihti üllatavalt raske. Kuna see toob kaasa temast reaalse eemaldumise, siis tekib võõrutusnähte.

Püüa võõrutuspiinadele vastu seista. Sa ei võida tagasilangusest midagi ja pead esimest sammu hiljem lihtsalt kordama.

Püsi hetkes

Kõik algab meie mõistusest. Nii et harjuta „siin ja praegu“ hetkes püsimist, et emotsioonid ja mõttemüra võitu ei saaks ja sinust tulvalainena üle ei käiks.

Kuna armastusest tekib tavaliselt kiiresti omamoodi sõltuvus, mis isegi kehakeemias kajastub, siis võib olla raske n-ö sellelt rongilt maha astuda. Nii et anna endale väikeseid toetavaid tõukeid uude suunda liikumiseks. Kinnita näiteks iseendale: ma ei mõtle temast enam (näiteks „järgmise tunni jooksul“, kui „tänase päeva jooksul“ tundub ebarealistlik).

Tegele asjadega, mis temast mõtted eemale juhivad, ja kui oled üksi, püüa hetkes püsida. See aitab sul tugev(am) olla. Lahtilaskmine pole mingi supervõime või salakunst. Sa lihtsalt pead seda tegema ja siis omale sobivate vahendite toel tugev püsima.

Lepi olukorraga

Ta on sinu elust lahkunud. Lepi sellega. Lase tal minna, siis sa lased temast jäänud emotsionaalsel pagasil ka minna, mille endaga kandmine elu raskeks muudabki.

Ei maksa ennast petta väitega, et see peaks olema kerge. Enamasti ei ole. Nii et anna endale aega. Seisa oma valuga silmitsi nii kaua, kuni see vaibub ja tagasi tõmbub.

Kujutle oma tulevikku, kus kohtad uut armastust, kes on sinu jaoks isegi õigem. Selline mõttemäng toob veidi kergendust ja see võibki saada piisavaks tõukeks, et edasi liikuda. Sa pole enam kunagi selline nagu enne temaga kohtumist, aga sa nagunii ei oleks. Elu toob alati muutusi.

Veena end edasi liikuma

Kui sa ei lase endal edasi liikuda, siis sa ei lase valul selja taha jääda. Nii et veena end edasi liikuma. Ära väldi tegevusi, mis võiksid teda meenutada, aga mida muidu naudid näiteks mingi hobi.

Elu ei peatu, sest sina oled hingehaava saanud. Nii et asu endale uut elu ehitama. Ümbritse end toredate inimeste, sündmuste ja tegevustega – üldse asjadega, mis head tunnet tekitavad.

On täiesti okei elust vahepeal eemale tõmbuda ja end koguda, aga kui tahad kuhugi jõuda, pead varem või hiljem ikkagi edasiliikumist jätkama.