Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine mere ääres

Ma ei talu enam nõmedaid suhteid

Mõtisklus ...

Ma olin varem see, kes alati vabandas. Ma võtsin vabandusi ka kergesti vastu ja andestasin, sest ei tahtnud või suutnud läbi mõelda, et mis on suhtes tegelikult toimumas. Selle tagajärjel lasin tihti lähedastel endal peal trampida.

Ma leppisin igasuguste nõmedustega – aga sellel on nüüd lõpp.

Minust ei saa enam seda inimest, kes kõrvad lontis ebaväärilist kohtlemist talub. Ma ei astu enam suhetesse silmad kinni. Mu sisemised ebakindlused pole kadunud, aga neid tasakaalustab üks uus oskus: ma olen õppinud oma väärtust tundma. Ma saan aru, kui saan vähem kui väärin.

Kui su jutud ja käitumine ei kattu või ma avastasin sind valetamas, ma kavatsen selle välja öelda ja nõuda selle läbiarutamist. Ma ei tee enam nägu, et kõik on kenasti, et mitte kedagi pahuraks muuta. Ma ei tule enam igasuguste mängudega kaasa.

Mind ei huvita draamad. Ma ei hakka olukordi pingeliseks ajama. Kui sinuga koos olemine mulle liiga palju stressi toob või haiget teeb, siis ma otsustan kellegi teise kasuks. Ma tahan enda kõrvale inimest, kes on minuga vaimselt ühel lehel ning võtab oma sõnade ja käitumise eest vastutuse.

Kui sa mind vaimselt tõrjud, siis ma lahkun. Kui mind petad, siis ma lahkun. Kui sa mind halvasti kohtled, siis ma lahkun.

See ei tähenda, et keegi ei saa teist võimalust – küll aga unusta ära kolmas võimalus. Mul on sinu vastu tunded, aga ma ei talu mida iganes ainult seetõttu, et kardan sind kaotada. Jah, on kole olla maha jäetud või hüljatud või saada partneri poolt lihtsalt vähem hoolimist kui ise sooviks. Aga suhe saab toimida ainult võrdsetel alustel, mitte nii, et üks on teise kark või jalamatt, kes kunagi ei kaeba.

Olen õnnelikum üksi kui sellise inimese kõrval, kes on võlts või valetaja või ei hooli minust kogu aeg, vaid siis, kui talle mugavam on. Mul pole sellisteks suheteks enam kannatlikkust.

Ma olin varem see nunnuke, kes ütles „kõik on hästi” ka siis, kui tegelikult hing vaevles. Ma olin see inglike, kes kunagi viha ei pidanud. Ma olin see pühak, kes ohverdas end teistele – ka neile, kes poleks eales samaga vastanud.

Ma olin see, kes andis ilma lootmata midagi vastu saada – aga enam mitte. Nüüd olen ma inimene, kes nõmedast suhtest lihtsalt välja astub.