Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastuse ravi

Mida ütleksid, kui su sõnad suudaksid ravida?

Sõnadel on vägi – sellest on paljud aru saanud ega vaidle vastu. Aga kas sõnad suudavad tõesti vajaduse korral ravida? Oletame kasvõi korraks, et usume mõlemad, et sõnadel selline jõud on. Vasta mulle: mida sa ütleksid lohutuseks inimesele, kellel on parajasti halb ja kellest hoolid?

Ma arvan, et sa ütleksid, et oled tänulik, et ta sinu ellu kuulub. Et ta on siin ja praegu sinuga. Oled tänulik tema kohaloleku, toetuse ja tähelepanu eest. Et sellele ainuüksi mõeldes täitub sinu süda tänutundega. Et ta aitab sul meeles hoida, kui tähtis on teiste jaoks olemas olla.

Ma arvan, et sa ütleksid, et oled tänulik kõige eest, mida ta sinu hüvanguks teeb (ja ka teiste heaks). Näiteks kuidas ta armastavalt, aga kindlalt sind korrale kutsub, kui sa millegagi üle piiri lähed. Või kuidas ta küll näeb su vigu ja puudujäämisi, aga hoolib sinust ikka. Ja toetab sind su teekonnal üha paremaks saamise nimel.

Mida siis ütleksid, kui su sõnadel oleks ravivõime?

Ma arvan, et midagi sellist: ma hoolin sinust – sellest, mida sa tahad ja vajad, sinu muredest ja rõõmudest. Sellest, kas oled kurb või rõõmus, ning tahan olla see, kellele saad vajadusel toetuda. Mulle läheb korda see, kas sa oled siin või kaod kuhugi. Mind huvitab, mille vastu kirglik oled ja kuidas oma südame eest hoolt kannad.

Ma arvan, et sa mainiksid, kuidas hindad tema tugevust, võimet valusatest kogemustest üle saada. Kui muljetavaldavad on tema hing, empaatiavõime, suutlikkus positiivseks jääda. Kuidas paljud asjad, mida ta teeb, inspireerivad ka sind paremaks saama.

Ma arvan, et sa ütleksid: mind hämmastab, kui palju armastust sinusse mahub. Ja mina armastan sind ka.

Ma arvan, et sa ei hoiaks kunagi tagasi sõnu „armastan sind”. Arvan, et need sõnad väljuksid su huulte vahelt sama kergesti kui õhk. Arvan, et täidaksid sellest tekkinud tundega kogu ümbruse ja hingaksid seda siis taas sisse. Laseksid oma südamel armastusest peaaegu lõhkeda ja jagaksid seda tunnet lahkelt ka teistega.

Ma arvan, et sa ütleksid lähedastele: ma armastan sind. Sina aitad defineerida, mida armastus minu jaoks tähendab. Näen sind nagu sa oled ja armastan sind!