Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Profiilifoto näidis

Milliseid pilte võiks oma tutvumisportaalis vältida kui soovid rohkem tutvuda

Kui oled vähegi tutvumisportaale külastanud või üldse digiteel kaaslast otsinud, siis oled vast kindlasti märganud, et palju leidub kahtlaseid profiile, kus polegi pilte või on need nii veidrad, et raske on nende postitaja kohta midagi head arvata. Tutvust sa temaga kindlasti ei sobitaks, võib-olla saadaksid pildi sõbrale, et selle üle koos muiata.

Paraku ei pruugi ka sinu pildivalik olla ideaalne. Sest kuigi endale võivad üleslaaditud pildid olla vägagi selged ja erilised, siis võõras ei pruugi isegi aru saada, et mis neil kujutatud on või ei taba ta sinu huumorit. Foto kvaliteet ja sisu määrab online tutvumisel sageli, kas sinuga üldse ühendust võetakse või mitte. Vaatamata sellele, et meie tublid Amoremi administraatorid filtreerivad ja töötlevad igapäevaselt kasutajate poolt lisatud fotosid vajadusel üle, oleks ju tore kui oskaksid ka ise hinnata fotoga seotud riske ja võimalusi.

Tutvu selle artikli abil võimalike ohukohtadega ja mõtle läbi, mida profiilile ikkagi lisada. 

Fotod, millel oled purjakil

Üllatavalt paljud paistavad arvavat, et peomöllus tehtud pildid näitavad neid lahedana. Pidu ise on muidugi üks asi, aga kui paistad jäädvustusel ilmselgelt švipsis või on pildil alkoholipudelid, siis on üsna kindel, et jätad endast (parema väljendi puudumisel) kerglase mulje. 

Kui sa seda artiklit loed, siis eeldame, et otsid ikka tõsist ja kestvat suhet, nii et mainitud tüüpi „kerglus” pole esmamulje kujundajana vast kõige parem. Eriti, kui su silmad on pildil punased või alkoholist suisa pahupidi.

Kerge pokaal veini mõnusas atmosfääris viisakal taustal võib siiski luua ka positiivse kuvandi- vähemasti inimeses, kes seda meeleolu samuti hinnata oskab. Kui mitte profiili peapildina, siis galeriisse kõrvalpildina võib sobida küll. 

Vana foto sinust

See pilt sinust aastast 2003 võib su isiklike lemmikute hulka kuuluda... aga kui su rõivad või ümbruskond (või mõni ese pildil) on tänase päevaga karjuvas vastuolus, siis jätab see sinust vanamoodsa, moodsa tehnoloogia kauge või halvemal juhul lausa eluvõõra mulje. 

Kui säärane oht sind ei morjenda, siis lase käia, aga meie soovitame tutvumisprofiilile ikka tänapäevasemat sisu. Sellist, mis on rohkem kooskõlas praeguse sinuga. Vaevalt sa näiteks 2003. aastaga võrreldes täpselt samasugune oled.

Ära lisa enda profiilile fotosid, kus oled 20-30 aastat noorem (levinud üle 60ste tutvujate hulgas) või ka neid 5-aasta taguseid pilte, kus sa veel "ilus" välja nägid. Ole ka pildil see, kes sa oled täna, sest soovid ju tutvuda inimestega, kellele sa just täna sobid. Nooruspõlve pildid jätke sirvimiseks mõnele hilisemalt õdusale õhtule kui esimene kohting juba seljataga. 

Liigselt ilustatud stuudiofoto

Me ei taha stuudios tehtud fotosid kuidagi maha teha – kindlasti võib neil olla oma koht sinu või koguni su vanaema kodu seintel. Aga tutvumisprofiili-piltidel liigse klantsi poole kaldumine ja kunstlike pooside võtmine mõjub pahatihti liiga toretsevalt ja võltsilt. Halvemal juhul tundud koguni veider.

Kui lähed fotostuudiosse, siis lihtsalt palu teha endast natuke vabamas vormis kena lihtne foto, või veel parem tehke foto kuskil õues mõnusas meeleolus armsal taustal. Tallinnas näiteks leiab selleks nii ilusaid parke, mere veere kui põneva vanalinna müüri. Oma ilusat poolt näidates proovi säilitada loomulikkus. 

Söögifoto pole profiilifoto

Toiduhuvilisel võib tekkida kiusatus lisada kohtinguprofiilile toidule ja söömisele keskenduvaid ülesvõtteid, et sarnaste huvidega inimestele kergemini silma jääda või lihtsalt oma suurt kirge jagada.

Selliste piltidega soovitame ettevaatlikud olla, sest paraku ei näe enamik meist söömise ajal üleliia väärikad, glamuursed ega seksikad välja – kui sa pole just kogemustega toidublogija, staarkokk või midagi sellist. Väike maasikaamps on muidugi armas, aga suurem seltskonnalaud sinu ees ehk mitte niiväga. Hoia toidupildid kolmanda kohtingu jaoks.

Musklifotod mõjuvad "veidralt"

See punkt on spetsiaalselt meestele. Jah, me mõistame, et oled sellise „kuuspaki” või jämedat biitsepside nimel jõusaalis sadu või tuhandeid tunde ära kulutanud, ja tulemus on ka imetlust vääriv. Paraku võid üsna kindel olla, et ilma peegli ees särgita tehtud pildid panevad paljusid tõsisemat suhet otsivaid neiusid sinu profiilist edasi liikuma.  

Miks see nii on, selle üle võime ainult spekuleerida. Ja ka selle üle, et miks tüdrukute puhul samasugused hea-füüsilise-vormi-jäädvustused hoopis vastupidiselt ehk meelitavalt mõjuvad.

Amoremis profiilipildina sellised jäädvustused läbi ei lähe ja ausalt öelda nende lubamine kõrvalfotodena galeriis tundub meile sageli samuti kerge eneseületamisena. Kätt me ette panna ei saa, aga soovitusi jagada võime ikka ;)

Foto sinust ja kuulsusest

Tanel Padari või Tallinna külastanud maailmakuulsa lemmiklauljaga ühele pildile jäämine võib olla su elu üks kõrghetkedest, aga tutvumisprofiilil juhiks see tähelepanu sinult ära. Seda ei saa lasta juhtuda! Oma tutvumisprofiilil olgu piltidel aukohal ikka sina ise.

Reisifotodega pea hoogu

Üllatavalt vähe on reisipilte, mis on adekvaatsel tasemel pildistatud, tõesti huvitava sisuga ja sugugi mitte klišeelised – kui sul polnud reisil just profi-reisifotograafi kaasas. 

Hoia jäädvustused sinust viltust Pisa torni üleal hoidmas ja suurt madu kaelas kandmas oma Facebooki- või Instagrami-sõpradele, tutvumisprofiilil oma elu armastust otsides mõjuvad need paremal juhul mittemidagiütlevad ja halvemal juhul totrad.

Peeglipildid ei sobi sinu profiilifotoks

Me ei tea, miks nii mõnegi tutvuja meelest on äge ennast jäädvustada läbi koduse peegelpildi, aga meie seda ei soovita. Eriti kui see on tehtud sinu vannitoas, mille taustal leiab hambaharja jms tarbekraami. Magamistoas tehtud peegelpilt, mille taustale on unustatud veel lahtised kapiuksed või sassis öökapilaud ei mõju just eriti kutsuvalt sinuga suhtlust alustama.

Enda fotografeerimise läbi peegli võiksid asendada pigem telefonis oleva selfi-võimalusega. Ära siis unusta ka sinu taustale jäävatele detailidele pilku peale visata.

---

Miks me sellest räägime - eks ikka selleks, et sul kohtinguelus paremini läheks ja mõistaksid fotode tähtsust internetis tutvumisel. Kuna netis ei ole võimalik tunda lõhnu, näha inimest füüsiliselt enda kõrval, siis esmaemotsiooni annab foto. Sina reklaamid ennast läbi enda foto - mõtle, milliseid reklaame sa tavaliselt märkad?!