Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Koos tõelise armastusega
Tutvus  |  Suhted  |  Armastus

Tõelise armastuse võid leida mugavustsoonist väljudes

Alustame karmi tõega. Ideaalseid kaaslasi pole olemas ja sina ise pole ka ideaalne!

Mitte keegi siin maailmas ei vasta su kõigile vajadustele, ei täida su kõiki soove ega sobitu kõige sellega, mis sa oled. Me kõik oleme vaid inimesed ega suuda sellist hiiglaslikku rolli kellegi elus täita.

On aga kindel, et sinu jaoks leidub sobivaid kaaslasi. Selliseid, kes sind täiendavad ja heal juhul ka innustavad paremaks inimeseks saama. Kellega naerda, nutta ja koos vanaks saada. Nimetagem sellist sobivust tõeliseks armastuseks.

Samuti on kindel, et leidub sinu jaoks ebasobivaid kaaslasi. Võimalik, et sul on halbu suhteid seljataga juba rohkem kui üks. Võimalik, et need lahkuminekud olid nii valusad, et sul on hirm uuesti alustada ja kellegi jaoks end avada.

Kui sa tunned, et raiskad oma aega ja energiat valede kaaslaste peale, on aeg teha otsustav muudatus nii-öelda õiges suunas. Kuidas leida enda õiget kaaslast? AmoreMi tutvusportaal pakub kolmest punktist koosnevat strateegiat oma tõelise armastuse leidmiseks.

Tõelise armastuse leidmiseks, esiteks ...

Esiteks pead sa oma mustreid lähemalt tundma õppima. Meil kõigil on sisseharjunud käitumis- ja mõttemustreid, mis aitavad paljudes olukordades kergemini hakkama saada. Paraku pole kõik need mustrid meile kasulikud (isegi kui kunagi olid) ja võivad sobivat partnerit otsides pigem takistuseks kujuneda.

Õpi oma mustreid tundma, siis saad võimaluse oma armuelu stsenaariumit muuta. Hull on see, kes tahab midagi muuta, aga käitub muudkui samamoodi edasi nagu enne.

Teisisõnu, sa pead välja uurima, mida ja miks sa valesti teed, et sobivat kaaslast ei leia.

Kas vaatad eelkõige välimust ega püüa enne suhte loomist teie sobivust lähemalt uurida? Kas sind tõmbab eelkõige intelligentsus, isegi kui inimene ise end emotsionaalselt avada ei suuda? Kas sind võluvad kaunid sõnad nii, et sa ei pööra esialgu isegi tähelepanu, et kas teod ka neid kinnitavad?

Mõtle oma eelmistele suhetele või ka lihtsalt nurjumistele. Mis on neid iseloomustavad ühised jooned? Miks sa just selliseid inimesi oma ellu lubad? Milliste vajaduste täitmiseks sa kaaslast otsid – tähelepanu, meelelahutus, esteetiline nauding (ta lihtsalt on nii ilus) või midagi muud?

Selle kõige üle mõtisklemine võib tunduda raske tööna, aga kui tahad tõesti sobivat kaaslast leida, pead oma senised käitumise ja valikud läbi mõtlema ja nende põhjal endale uusi suundi seadma.

Tõelise armastuse leidmiseks, teiseks ...

Kuula lähedasi – inimesi, kes sinust hoolivad. Kui sa ka ei suuda enda valede valikute tegemise põhjuseid mõista, siis saab abi neilt, kes sind juba lähemalt tunnevad.

On täiesti võimalik, et sa ei suuda mõnes asjas enda kohta tõde taluda või lihtsalt ei oska end näha nii, nagu teistele mõjud. Selles pole midagi halba. Selleks sul ongi lähedased, kes võivad siin abiks olla. 

Küsi neilt näiteks, mida nad su viimastest kaaslastest arvasid ning jaga nendega oma mõtteid seniste kohtinguõnnestumiste ja äpardumiste kohta. Lähedaste tähelepanekud võivad  üllatavalt terased olla ja sinu seniseid tähelepanekuid kinnitada või neile olulist uut infot lisada.

Muidugi tuleb arvestada, et ka lähedased ei näe kõike selgelt, eriti need, kes su käekäiku väga isiklikult võtta võivad, näiteks ema või parim sõber. Lõpuks pead ikka ise otsustama, kas usud oma sisetunnet või teiste tähelepanekuid või (osaliselt) mõlemaid.

Tõelise armastuse leidmiseks, kolmandaks ...

Tee enne suhtesse hüppamist „kodutöö” ära. Õpi kaaslasekandidaati enne lähemalt tundma, kui tema kohta midagi otsustad. 

Siin pole mõeldud tema sotsiaalmeediakontode läbikammimist, vaid suuri teemasid. Kas ta on hea inimene? Kas ta on huvitatud samasugusest suhtest nagu sina? Kuidas ta oma eksidest räägib (halvustavalt/ülistavalt/ei mõtle neist eriti üldse vm)? Kas ta on kergesti ärrituv ja kui kergesti ta hakkab teistega tüli norima, eriti nendega, kes temast erinevalt mõtlevad? Jne.

Varu aega tema tundmaõppimiseks, eriti kui kohtusite veebi teel ega tunne päriselust kedagi, kes ta kohta midagi öelda oskaks. Käige kohtingutel, tutvu võimalusel tema sõpradega, proovi saada kogemust sellest, milline ta on halval päeval. 

Paljudel on üsna kerge esialgu pühapäevamaski ees hoida ja oma varjukülgi peita, aga sellised asjad ei jää kauaks varjatuks. Kui oled inimest saanud veidi lähemalt tundma õppida, alles siis avaneb hea võimalus otsustada, kas te sobiksite (nii praegu kui ka pikas plaanis).