Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine ja mees kohvitavad
Tutvus  |  Suhted

Naine selgitab: 3 sammu, millega mees võib sõbrastaatusest välja rabelda

Alustuseks väike selgitus pealkirja ja loo suunitluse kohta. Üks tark naine tahab siin meestele nõu anda, kuidas sõbrastaatusest välja rabelda. Elu on kirev, nii et samast olukorrast võib leiduda mitmeid erinevaid variante, rääkides näiteks geisuhetest või sellest, kui hoopis naine ihaldab kättesaamatut meest. Aga see lugu keskendub ainult ühele variandile, võtke või jätke. Kuigi siinsed tarkuseterad on universaalsed ja sobivad tegelikult kõigile.

Niisiis. Mees ihaldab naist, aga viimane pakub talle ainult sõbrastaatust. Oleme ausad, olukord on kaugel meeldivast. Kui pakkumise tagasi lükkad, siis pead loobuma lähedasest suhtlemisest ja teoreetilisest võimalusest teda tulevikus meelt muutma panna. Kui nõustud sõber olema, siis tekitab tema nägemine üsna kindlasti ja pidevalt halba tunnet.

Kui viibite koos, siis tahaks ju enamat ja piinled – eriti, kui ta sinu juuresolekul teiste meestega tegeleb. Kui ei ole koos, siis mõtled talle ja kiusad end kujutlustega, kuidas ta teeb teistega seda, mida sina tahad temaga teha. Või siis eemal olles rahuned, aga kokku saades kerkivad tunded üles ja hakkad ikka piinlema. Igatahes, kui naine tõesti meeldib, siis on sõbrastaatuses püsimine raske.

Mida siis teha? Kuidas rada vahetada ja juba potentsiaalse partneri „redelil“ ülespoole turnima hakata? Kas see on üldse võimalik, kui naine on juba sinu suhtes äralükkavale otsusele jõudnud?

Amoremi blogi toimetus tunneb õnneks mitmeid tarku naisi, kes oskavad suhteteemasid asjatundlikult kommenteerida. Järgnev ongi ühe naise vaatenurk. Paneme tema varjunimeks Iiris.

Iiris ütleb, kuidas on

Niisiis. Sa oled sõber, aga tahad olla armsam. Mida sa teed? Tõenäoliselt ootad, et naine meelt muudaks.

Sa lõbustad teda, toetad teda ja tood ta ellu nii palju head kui oskad ja pähe tuleb. Aga midagi ei muutu. Halvemal juhul hakkab ta sinuga end nii vabalt tundma, et hakkab sulle teiste meestega seotud muredest rääkima, kedagi taga nutma, sinu silme ees teistega flirtima.

Või siis näiteks tahab su hellitusi ning kaisus magada, nagu sa oleksid suur tore karumõmm ja mitte luust ja lihast mees, keda see vaikselt seesmiselt hulluks ajab. Ise tead, milline kirjeldatud versioon sulle kõige hullem on, igatahes ei saa sul kerge olema.

Okei, otsustasid sõbraks jääda ja teda vaikselt vallutada. Sa näitad end oma parimast küljest, pingutad, esined. Sa loodad, et ta mingi hetk mõtlema jääb ning ütleb: „Vau, sa oled täiega lahe mees. Ma ei tea, kuidas ma enne ei märganud. Ma tahan sind endale!“

Tõenäoliselt sa seda rõõmsat hetke aga ära oodata ei jõua.

Miks? Sest sa oled passiivne. Nagu autojuht, kes ootab väljalülitatud foori ees, et roheline tuli süttiks.

Meile naistele selline passiivsus üldiselt muljet ei avalda. Me ootame, et sa paneksid enda suhtes midagi tundma. Kui me midagi ei tunne, siis me isegi ei kaalu põgusalt midagi enamat kui sõprus.

Naist midagi enda suhtes tundma panna saab paljudel viisidel. Aga see tavaliselt ei aita, kui end lihtsalt vaos hoiad, paid mõmmit mängid ja üritad meid kingituste või hüvedega ära osta. Kui tahad naise jaoks midagi enamat olla, siis OLE midagi enamat ja PÜÜA midagi enamat.

Ma ei tea, kuidas seda selgemalt edasi anda. Ainuke asi, mis paljudel juhtudel meest „sõbratsoonis“ vangis hoiab, on mehe enda mõtlemine. Välja arvatud muidugi juhul, kui mees on nii vastumeelne, et naine teda isegi sõbraks ei tahaks.

Aga ka siis on võimalik enda juures mõndagi muuta, näiteks vähem juua, rohkem pesta, korralikumalt riides käia, viisakamalt rääkida – kui tuua mõned väga basic näited.

Kokkuvõtvalt, esimene samm sõbratsoonist väljumiseks on
MUUDA OMA HOIAKUT

Ära lihtsalt oota, et naine meelt muudaks. Käitu nagu mees, kes üritab teda endale võita. Flirdi, tee pulli, esita talle väljakutseid. Julge oma mõtteid välja öelda, ära püüa rääkida nagu arvad, et talle tõenäoliselt meeldiks kuulda.

Eesmärk on panna naist enda suhtes midagi tundma, end märkama. Hetkel oled sa lihtsalt hulkuv kutsu, kes tal järel käib. Sa vaatad talle alt üles. Aga normaalne suhe saab tekkida vaid võrdsetel alustel, kus üks ei tunne, et teeb teisele teene, kui temaga koos on.

Teine samm on:
ÜTLE VÄLJA, MIDA SOOVID

On võimalik, et sa pole julgenud seda seni isegi teha. Aga varjamine ei vii sihile. Ära ütle, et tahad talle õhtusöögi välja teha – ütle, et viid ta kohtingule. Veel parem, ütle, et tahad teda endale ja miks.

Näiteks: „Ma arvan, et sa oled igati äge naine. Sinus on midagi, mis lihtsalt tõmbab mind ligi. Ma tean, et oleme vaid sõbrad, aga ma tahan rohkem!“

Kui sa ei püüa seda näiteks naljatamise taha peita, siis naine saab täpselt aru, millele viitad. Ära arva, et ta pole märganud, kuidas teda eemalt salaja õhates piidled.

Kolmandaks:
ÄRA LEPI VÄHEMAGA KUI SEE, MIDA SOOVID

Kui sul on naisega tõesti hea läbisaamine ja sa tõesti soovid midagi enamat, siis ära lihtsalt lepi sõbraks olemisega.

Kui oled eelnevaid kahte sammu juba proovinud ning naine ei tule kuidagi su mänguga kaasa või hakkab end lausa ebamugavalt tundma ja eemalduma, siis pead endale tunnistama, et siin ja praegu ei ole sul võimalik sihile jõuda.

Ta ei taha, mida sina tahad. Vaata ringi ja leia uusi huviobjekte. Või siis jätka julget pealetungi, kui ei suuda teda unustada. Aga ära lepi sõbratsoonis viibimisega.

Keegi ei saa elus kõike, mida tahab. Aga kui ei proovi, siis saab veel vähem. Sa vähemalt proovi.