Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees läheb kohvriga teel

Sa tead, mis sul viga: 10 ebamugavat märki, et liigud õiges suunas

Üks peamisi suhtenõuandeid, aga ka üldisi nõuandeid elu kohta, mida meile pidevalt korrutatakse, on see, et ole lihtsalt sina ise.

Kes aga on seda nõuannet järgida proovinud, see teab, et „endaks saamine“ on küll tähtis, aga vaevaline ja pikaajaline protsess, mille nimel paljud vaeva näevad, ilma et pruugiks sihini jõudagi.

Kuidas üldse aru saada, et oled õigel teel ehk üha rohkem selline nagu peaksid olema? Amoremi tutvumiskeskkond annab sulle täpsemad suunised… aga ole valmis, et need märgid tekitavad tihti pigem ebamugavust kui rõõmu oma saavutuste üle. Aga pole parata – kõik, mis on väärtuslik, tuleb raskuste hinnaga.

Sa jääd üksildasemaks
Mida vaimsemalt küpsemaks saad, seda rohkemate asjadega saad hakkama ise ja seda enam ka tunned, et tahadki kõike üksi teha, sest ei soovi teistele koormaks olla. Tihti lükkad isegi abi tagasi, kui seda sulle pakutakse.

See toob paraku kaasa üksinduse ja teistest eemaldumise tunde, kuigi samal ajal sa kindlasti naudid oma saavutatud tugevuse ja iseseisvuse tunnet.

Sa tead, mis sul viga on

Oled hakanud palju etemini taipama, milliste probleemidega peaksid enda puhul tegelema, et paremaks inimeseks saada. Olgu selleks siis ärevus, tujukus, võimetus teisi usaldada või muu.

Hakkad ka tõhusamalt märkama, millistel tingimustel su probleemid esile kerkivad ja kuidas olukorda mahendada.

Ebavajalikud suhted koormavad
Sa hakkad taipama, et sul on küll palju tuttavaid, aga vähe selliseid, kellega tõesti oled valmis lähedane olema ja palju aega koos veetma. Sa hakkad oma suhete kvaliteedis paremini selgusele jõudma ega taha enam neist kõiki käigus hoida.

See tekitab küll tõenäoliselt pettumus-, süü- ja kurbustundeid, aga sa hindad säästetud energiat rohkem kui nendega suhtlemist, kes sulle pigem halvasti mõjuvad.

Sul on raskem teisi usaldada
Muutud uute tutvuste sõlmimise suhtes valivamaks, sest oled hakanud rutem taipama, kes mõjub sulle hästi ja kes tahab sind ainult kuidagi kasutada. Sa oled oma elu jooksul piisavalt petmisi kogenud ja tühje lubadusi kuulnud, et näha inimesi nagu nad on ja mitte kõigis asjatult head otsida. Aga nende suhtes, kes sõprust väärivad, oled lojaalne ja toetav.

Tühi pillerkaar ei toida enam
Sa ei suuda enam niisama tühja pidutseda ja aega surnuks lüüa, et siis sellest sotsiaalmeediasse uhkeid pilte postitada. Raske on tühja pillerkaaritada, kui alati on veel, mille poole püüelda ja millega tegeleda. Ühe koha peal seismine on surmavalt tüütu ja sa juurdled alati, et mis järgmiseks juhtuda võiks.

Elu muutub ka selles mõttes „igavamaks“, et su ellu mahub senisest vähem draamat ja tühiseid konflikte.

Sa tead hästi, mis on kurbus
On päevi, kus tunned end lootusrikkana ja on päevi, kus tunnistad ausalt, et oled emotsionaalselt üsna põhjas. Aga sa ei tahagi enam oma elu suhkruvaabaga üle tõmmata, et see ilusam välja näeks.

Vaatad oma kurbusele, pettumustele ja ebaõnnestumistele julgelt silma, sest tead, et kõik ei saa alati ainult hea olla – kui halba poleks, kust me üldse oskaksime head ära tunda! Aga ka tagasilöögid ei suru sind maha, sest uurid, kuidas neist õppida.

Sa oled pidevalt ajahädas
Tunned tihti, et päev möödub liiga ruttu ja sa ei jõua kõige vajalikuga tegeleda. Sa ei maga piisavalt ja suur osa ajast möödub nagu lennates. Nii enda kui ka lähedaste jaoks on raske vaba aega leida. Sul on ju alati vaja veel midagi korda saata ja sa tahad seda teha hästi teha.

Kahetsed tehtud vigu
Sul on kerge end tehtud vigade eest piitsutada. Oled oma halbadest käikudest teadlik ja soovid vahel, et saaksid mingeid tegusid või sõnu tagasi võtta. Samas tead, et kahetsusest üksi pole kasu, kui pole valmis tehtud vigadest õppima.

Igatsed oma lapsepõlve, pere ja lähedaste järele
Täiskasvanuelu on harva nii magus ja muretu kui lapsepõlv selle parimatel hetkedel. Sa elad oma perest ja lähedastest eemal ja see muudab vahel südame raskeks. Samas tead, et su lähedased tahavad samuti sind näha elul sarvist haaramas, mitte lihtsalt nende juures püsimas ja paigal seismas.

Tulevik teeb murelikuks
Sa tundud teistele toimekas ja tugev, aga tihti tunned ka ebakindlust oma elu ja tuleviku suhtes. Sa pole kunagi täit selgust tundnud, et mida tegelikult vajad ja kuidas elu tõeliselt mõttekaks muuta. Elu on liiga juhuslik, et alati täpselt teada, kuidas parim oleks.

Aga kõhklused ja hirmud ei hoia sind tagasi töö ja muude kohustustega tegelemast, sest sa oled õppinud lihtsalt päev korraga õppima ja mõne asja puhul õiget aega ootama, kui sellega esialgu raskusi tekib.