Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tähemärgid - Kaljukits

Saame tuttavaks: Kaljukits – milline ta on kaaslasena? 

Kaljukits on praktilise loomuga edumeelne tähemärk, mille juhtplaneet on Saturn. Seda märki esindavad inimesed, kelle sünnipäev jääb vahemikku 22. detsembrist 20. jaanuarini.

Kaljukits tekitab teistes märkides tavaliselt kadedust, sest elab pealtnäha ideaalselt korras, edukat elu. Ta keskendub eesmärkidele ega lepi vähemaga, kuni saab, mida tahab. Oma lähisuhteid ja üldse mainet kaitseb ta hoolega.

Ta pöörab oma lähiringi inimestele palju tähelepanu, aga on sisimas individualist, lähenedes ja avades end teistele ettevaatlikult. Kui asjad sujuvad liiga lihtsalt või hästi, muutub ta kahtlustavaks – konservatiivne loomus võib teda suunata kõiges negatiivset nägema. 

Kaljukits on paras snoob ja hindab raha, eelistades suhelda pigem inimestega, kellest kasu ka tõuseb. Sõbraks soovib selliseid, kes ei muutu liiga klammerduvaks. Samas on ta sõpradele väga lojaalne ja võib neist vabalt terve elu kinni hoida. Tüli ta pigem ei kisu ega solvumisi välja ei näita, sest hindab cool’iks jäämist, isegi eheduse ja avameelsuse arvelt.

Tüüpiline Kaljukits on käitumiselt reserveeritud, täiskasvanulik ja ettevaatlik, mis muudab ta halval juhul suisa igavaks. Ta tunneb end hästi kaaslasega, kes hindab tema kombel turvalisust; ideaalpartner on  Sõnn, kes hindab samu asju.

Suhet arendab Kaljukits väga aeglaselt ja eelistab iga tähtsa sammuga oodata, kui eelnev on tekitanud turvalise tunde. Ta võib pikalt eeldada, et kaaslane on temast parem, mis muudab ebakindlaks. Suuri sõnu ta ei tee, nii et tunnete hindamiseks tasub jälgida tuleb pigem ta käitumist – kuidas kasvavad tema lahkus ja hoolivus kaaslase vastu.

Voodirõõmudesse suhtub Kaljukits täie tõsidusega. Ta mõtleb neist palju, aga võib linade vahele jõudes ujedaks ja tõrjuvaks muutuda. Mida ta naudib, sõltub suuresti tujust, nii et see võib partneri teinekord üsna segadusse ajada.

Vähe sõnu teeb ta ka murtud südame puhul, eelistades sellega lihtsalt leppida, et saaks endale tõestada, kuidas raskes olukorras hästi hakkama saab. See on ka kaitsemehhanism, mille abil valusat peita, sest kurbus kurnab teda väga. Masendunud Kaljukitsel võib kaduda kogu ta tavapärane motiveeritus kõiges alati edasi pürgida.

Juhtplaneet Saturn annab Kaljukitsele vajaduse rutiini ja stabiilsuse järele. Talle ei sobi suhtevahetused ja kokku-lahku käimised. Ta vajab kindlat jalgealust ja suhet, et mitte ka ise ebastiilseks muutuda.

Kaljukits on tõsine ja enda ülestöötamisele orienteeritud, nii et ka tema hingesugulane on kõike muud kui laiskvorst. Kaljukits on õnnelik, kui suudab partneriga lähedane olla, aga näeb ka, et mõlemad oma eesmärkidele ja ambitsioonidele truuks jäävad. Sellise kaaslase leiab ta tõenäoliselt töö kaudu, ja hoiab temast kindlalt kinni.

Kaaslaseotsijale või ka juba Kaljukitsega suhtes olijale võib häirivalt mõjuda, et kuigi ta töös usin on ja pingutab, usub ta armastuses pigem kõige ettemääratusse ega taha ise pingutada. Eriti siis, kui tunneb, te ei sobi kokku, näiteks pole sa sama iseseisev ja kindlameelne nagu tema.

Kaljukits on loomuselt tähemärkide seast üks vähim petmisvõimelisi. See võib juhtuda näiteks siis, kui ta avastab, et partner on teda enne petnud. Ja isegi sel juhul innustab petma pigem soov kätte maksta kui tõesti kedagi „kõrvalt võtta“. Aga üldiselt ei näe ta üleaisalöömisel mõtet: kui suhe ei rahulda, miks mitte siis juba pigem lahkuda? Vallalisepõlv teda ei hirmuta.

Kaljukitsel on suhete osas halb maine, aga mitte päris teenitult. On tõsi, et ta on orienteeritud rohkem karjäärile või muudele saavutustele, aga kui ta siiski suhtesse astub, teeb ta seda sama pühendumuse ja veendumusega nagu kõige muugi puhul.

♑ KALJUKITS (kokkuvõte)
Kalendris: 22.12–20.01
Suhtetugevused: turvaline, lahke, täiskasvanulik
Suhtenõrkused: end peitev, aeglaselt avanev, tõrjuv
Sobivaimad partnerid: Sõnn, Neitsi, Skorpion
Kuulsatest eestlastest on Kaljukitsed näiteks Koit Toome (sünniaeg 3. jaanuar), Toomas H. Ilves (26. detsember) ja Elle Kull (5. jaanuar), mujalt maailmast Timothée Chalamet (27. detsember), Anthony Hopkins (31. detsember) ja Mary J. Blige (11. jaanuar).