Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Skorpioni tähemärk

Saame tuttavaks: Skorpion – milline ta on kaaslasena?

Skorpion on jõuline veemärk. Seda esindavad inimesed, kelle sünnipäev jääb vahemikku 23. oktoobrist 22. novembrini.

Tüüpiline Skorpion on julge ja end kehtestav, rohkem kui enamiku teiste tähemärkide esindajate kohta öelda saab. Kui teda miski huvitab, ei lepi ta enne, kui on seda lähemalt tundma õppinud – sama kehtib inimeste kohta, kellele ta läheneb julgelt. 

Skorpionile kingivad jõulisuse ja tegutsemisvalmiduse tema juhtplaneedid Pluuto ja Marss. Kui lisada talle loomupärased leidlikkus ja pealehakkamine, pole ime, et temast võib kujuneda naturaalne liider.

Talle meeldib suhelda, aga talle on tähtis ka üksi olla ja seltskondlikkusest taastuda. Eelkõige soovib ta enda ümber inimesi, kes tema isiksust sügavuti nõustuksid tundma õppida ning lojaalsust sama kõrgelt hindaksid. Usaldus on Skorpioni jaoks igasuguses suhtes ülim väärtus, lausa nurgakivi.

Vähi ja Kalade kõrval kolmanda veemärgina on Skorpionile tähtis kõike sügavalt läbi tunnetada ja oma tundeid ka väljendada. Kuigi võlts ja pettus talle ei meeldi, kuulub ta enda varjukülgede hulka valmidus teistega manipuleerida või nende veenmisel jõuvõtteid kasutada – see on omadus, mida ta peab õppima endas taltsutama.

Oma varjukülgi maha suruda aga ei saa. Skorpioni suur sisemine soov end piirangutest vabaks murda nõuab vajadusel kasvõi raevukat tegutsemist, et n-ö oma tee leida – muidu ei pruugi ta sisemist rahu ja õnne elus leidagi.

Tüüpiline Skorpion on enda vastu väga nõudlik. Tal on raske enda sisemist ilu näha ja ta võib seega kergesti leppida vähemaga, kui väärib. 

Võib-olla just seetõttu pole armastuse sõnadesse panemine Skorpioni jaoks kerge. Hoolimata sellest, mis ta hinges möllab, ei pruugi ta seda välja näidata. Skorpion võib partnerit lähedalt tundma õppida, aga ikka varjata seda, kui palju ta hoolib.

Öelda „ma armastan sind" tähendab enda kõige haavatavama osa paljastamist, mis on Skorpionile alati raske. Isegi kui ta seda tõesti öelda tahab, nõuab selline avatus kõvasti endaga heitlemist. Üldse vajab ta kaaslaselt palju toetust, et end avada.

Aga lähedust ja püsivust ta suhetes just ihaleb. Kuna ta valib kaaslast hoolega, võib ta kulutada palju aega ja energiat teise tundmaõppimisele, isegi küsitlemisele, ilma enda kohta eriti midagi paljastamata. Miinusena võivad aga avalduda tema omandihimulisus ja usaldamisraskused.

Kui Skorpion kedagi valib, on ta üldiselt lojaalne ja pühendunud, aga halval juhul võib teda eksiteele meelitada janu kiremöllu järele, mis püsisuhtes loomulikult ajapikku väheneda võib. Ka võivad teda tõugata petmisele läheduse puudumine ja usaldusprobleemid – kiusatusi petta või haiget teha enne, kui partner seda jõuab.

Kuna puhtatõulisel Skorpionil kütkestavust ja pealehakkamist jagub, võib ta ellu jõuda ka palju lühi- ja juhusuhteid. Kuid need tema emotsionaalseid vajadusi ei rahulda, nii et kaua ta sellist elustiili endale ei taha.

Kuna tänapäevane kohtinguelu soosib pealiskaudsust, siis uue kaaslase otsimine Skorpionile tegelikult pigem ei meeldi. Ta ei kannata olukorda, kus ta ei saa suhtele selget nime anda. Ta lihtsalt peab teadma, mis positsioonil ta on – aga ei taha küsida, sest kardab mõjuda klammerduvalt.

♏ SKORPION (kokkuvõte)
Kalendris: 23. oktoober – 22. november
Suhtetugevused: kirglik, lojaalne, julge
Suhtenõrkused: umbusaldav, kade, manipuleeriv
Sobivaimad partnerid: Sõnn, Vähk

Kuulsatest eestlastest on Skorpionid näiteks Tõnis Mägi (sünniaeg 18. november), Annely Peebo (16. november) ja Pearu Paulus (3. november), mujalt maailmast Bill Gates (28. oktoober). Ryan Reynolds (23. oktoober) ja Kendall Jenner (3. november).