Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tährmärgid suhtes: vähk

Saame tuttavaks: Vähk – milline ta on kaaslasena?

Vähk on tundliku hingeeluga ja tihti eelkõige oma kõhutundest juhinduv veemärk, mille juhtplaneet on Kuu. Seda märki esindavad inimesed, kelle sünnipäev jääb vahemikku 22. juunist 22. juulini. 

Vähiga võib olla keeruline lähedaseks saada, aga pere ja lähedased on talle tähtsad – ta on huvitatud armastuse leidmisest ja õnnelikult koos elamisest. Ta võib armuda kergesti ja sügavalt ning kohe ka ühist tulevikku planeerima hakata. Ta jagab armastatule lahkelt hoolitsust ja õrnusi. Mõnikord võib ta klammerduvaks muutuda, aga just nimelt seetõttu, et hoolib partnerist ja suhtest nii palju.

Kui Vähk kedagi juba oma südames välja valib, on ta empaatiavõimeline ja lojaalne – kui tahad kellegagi elu lõpuni koos püsida, miks siis seda mingite lollustega ohtu seada? Pealegi, kui meeldiv inimene on juba kõrval, siis pole ju vajadustki “ringi vaadata”.

Skorpioni ja Kalade kombel veemärgina on Vähk emotsionaalne, mis võib suheldes raskusi tekitada. Lapsena on veel oht, et tal napib toimetuleku- ja kaitsemehhanisme, nii et talle tuleks läheneda hoole ja mõistmisega, kui soov on sama vastu saada.

Kuna Vähi sodiaagimärki valitseb Kuu, on ta sellevõrra isegi rohkem mõjutatud oma hinges toimuvast. Halval juhul ilmneb see tujutsemise, isekuse ja soovina teistega manipuleerida. Paremal juhul on ta aga lähedastega täpselt nii armastav ja hoolitsev, kui kõrvalt vaadates tundub.

Vähile on ujedus üldiselt võõras, aga kui ta sinust huvitub, võib ta muutuda kohmetuks. Ta ei taha oma tunnetest kuulutada enne, kui on huviobjekti enda arust põhjalikult tundma õppinud, nii et võib ta esmalt proovile panna. 

Head märgid on need, kui ta su oma koju kutsub, mis on tema kindlus ja vaimne keskpunkt, oma perele ja sugulastele tutvustab, püüab ka sinu kodu teie kahe vaatevinklist mõnusamaks ja hubasemaks muuta, kokkab sulle…

Vähi tunded on selged ja tugevad, nii et ta ei pruugi osata nendega alati hästi toime tulla ja võib kohati lausa kummastavalt käituda: näiteks totakaid nalju teha ja hiljem (salaja) nutta.

Vähile ei meeldi tänapäevaste suhete juures üldse see, kui paljud tuttavad paistavad eelistavat ainult pinnapealseid suhteid, näiteks otsivad seksi ja ütlevad, et pole millekski tõsiseks hetkel valmis. Vähk pole ühe-öö-tüüp ega ilmselt saagi olema.

Vähk on suhtes õnnelik, kui tunneb, et viibib partneriga samal lainepikkusel (olete paljus ühel meelel ja ühtemoodi). Ta soovib, et partner käitub küpselt ja kindlasti mitte lapsikult. Kes püüab mänge mängida, teda armukadedaks teha või keeldub probleeme täiskasvanute kombel arutamast, valmistab Vähile kannatusi.

Üldiselt võib ta aga armastatu juures palju ära kannatada ega saa alati arugi, et laseb end liiga teha, sest peab end lihtsalt heaks kaaslaseks.

Vähk igatseb sisimas sellist sügavat kahe hinge vahelist sidet, millel tõsised suhted üldse püsivad. Ta on loomult lojaalne ega kaldu petma. Aga kui ta leiab, et partner ei mõista teda või on kaugeks jäänud, võib Vähk hakata mõistmist ja lähedust otsima väljaspool suhet. Ta valib petmiseks inimese, kellega klapib emotsionaalselt.

Vähi poolt ei maksa siiski üldiselt pikki ja kestvaid armuafääre karta, sest petmine teeb talle ka endale haiget ning ta eelistab pigem „koju tagasi tulla“, kui petmist pikale venitada.

♋ VÄHK (kokkuvõte)
Kalendris: 22.06–22.07
Suhtetugevused: Armastav. Helde. Lojaalne.
Suhtenõrkused: Nõudlik. Klammerduv. 
Sobivaimad partnerid: Kaljukits, Sõnn

Kuulsatest eestlastest on Vähid näiteks Erki Nool (25. juuni), Jüri Ratas (2. juuli) ja Epp Petrone (20. juuli), mujalt maailmast Meryl Streep (22. juuni), Ariana Grande (26. juuni), Margot Robbie (2. juuli) ja Tom Cruise (3. juuli).