Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kena paar sügisel looduses

Sügis on kõige romantilisem aastaaeg – kasuta seda tutvumiseks!

Meie Amoremi's leiame, et sügis on kõige romantilisem aastaaeg ja nüüd on seega parim periood uute tutvuste sõlmimiseks. 

Sellist tähelepanekut jagavad ka psühholoogid. Uuringud on näidanud, et külma aja saabudes (üldiselt võttes oktoobrist märtsini) tekib paljudes ind endale sobiv kaaslane leida, kelle seltsis see mõnusamalt üle elada. 

Nagu suveromansid võivad sügise saabudes juba „õhust tühjaks joosta”, võib ka külmal ajal kaht inimest kenasti soojas hoidnud armulugu järgmise kevade või suve tulles järsku leigeks muutuda. 

Aga kuna sind huvitavad loodetavasti eelkõige kestvad ja tõsised suhted – miks muidu seda artiklit üldse lugeda? –, siis vaatleme lähedalt, mis külma pimeda aja juures sellist on, mis inimesi üldse lähedalt kokku seob.

Võimalikke põhjuseid on rohkem kui üks. Esiteks juba puhtfüsioloogiline tõdemus, et nii tore on külmas ja pimedas viibida koos inimesega, kellega sulle meeldib koos olla. Suruda end ta vastu, kiusata teda oma külmade käe- ja jalalabadega... Pole ime, et sügis on romantilisim aastaaeg, kuna see lausa soosib füüsilise kontakti teket ja hoidmist.

Teiseks tekib sellel ajal kõrgendatud huvi suhete vastu justkui iseenesest. Sõbrad ja sugulased hakkavad järsku küsima, et millal sa siis enda kõrvale kedagi leiad, justkui eelnenud kevadel ja suvel oleks mõistlikum vallaline olla. Telekast tulevad pere- ja armastusekesksed filmid jne.

Kolmandaks kaldume me ka ise sel ajal rohkem üksinduse painet tundma. Päevad on lühidad, päikest on vähe, inimesed tahavad tööl ja poes käimise kõrval vähem niisama ringi liikuda. See muudab seltskondliku elu mõnevõrra vaesemaks, mis avab soodsa pinnase eraldatustunde tekkeks. 

Ei maksa unustada, et ka tänavuse külma kevade pidime üle elama sotsiaalses isolatsioonis, mis andis paljudele juba piisavalt võimalusi üksi olla ja elu üle natuke järele mõelda. Nad pole huvitatud seda sügise tuleku tõttu kordama.

Neljandaks rahustab sügis meid pärast kiiret aktiivset suve maha. Selline seisund on justkui loodud rahulikuks kulgemiseks – tüüpilisele värskele paarile on ju isuäratav mõte sellest, et lihtsalt terve õhtupoolik mitte midagi teha ja näiteks diivanil mõnuleda. 

Inimesed käivad suviti ka veidi vähem tutvumiskeskkondades, aga see huvi taastub ruttu külma aja saabudes, kinnitavad suhteterapeudid.

Või kui oled kaaslase puudumisel sunnitud esialgu üksi kulgema, saad selles lõdvestunumas eluvoolus asjade üle rahulikult järele mõelda, ennast ja oma soove paremini tundma õppida, mis on hea algus sobiva partneri leidmise teel.

Sügis toob loodusse ka romantilised värvid. Suvel on oma võlu, sügisel oma. Kõik need järsku esile kerkinud pruunid, oranžid, punased ja kollased toonid... pole ime, et paljud paarid sügisel rohkem jalutamas käivad kui kevadel ja suvel.

Meile jäi silma ka üks sügist parima tutvumishooajana kiitev artikkel, mis märgib, et sügis on ka kohtingute korraldamiseks suvest odavam, mis on ju iseenesest tore. Puudub suvele omane ind muudkui rohkem ringi käia ja näha, piisab ka toredast jalutuskäigust, millele järgnevad kodune kohv ja õunapirukas...

Ka pimeda aja pikad pühad on mõnusamad kahekesi, isegi kui te kodust ei viitsi väljuda ning eelistate diivanil lösutades filme vaadata.

Ja kui Sul veel pole seda päris oma teistpoolt, kellega sügise sära nautida, siis tead ju mis teha - anna endale võimalus AmoreMi's ;)