Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus - Esimene kiri
Tutvus  |  Amoremi

Tutvus veebis: kuidas koostada esimene kiri nii, et see temas huvi tekitaks

Oleme AmoreMI blogis avaldanud kohtinguelu sujuvdamiseks mitmeid artikleid, vahel isegi nii üksikasjalisi, et kuidas tutvumissaidil kutsuvat profiili luua ja vestlust alustada. 

Kui nüüd paljude soovil selle praktilise osaga veel detailsemaks minna, siis julgeme pakkuda siin täpsemat kirjeldust, milline võiks olla esimene kiri, et huviobjekti paeluda ja kindlasti mitte teda eemale peletada.

Et eri sugupooltele mõjuvad eri lähenemised – isiklikest eelistustest rääkimata – koosneb see postitus kahest osast, üks õpetuseks meestele, teine naistele. Proovi kohe esimeses vestluses „jääd murda” nende nippide abiga!

Kui mees soovib tutvuda naisega ja saadab talle esimese kirja

1. Loe naise profiilis sisalduvad tekstid hoolega läbi. Mees võib kergesti naise välimusele keskenduda ja tahta meeldiva näo puhul kohe kirjutada, ilma rohkem uurimata. See on aga lühinägelik lähenemine, sest naine võib oma profiilis enda kohta mõndagi olulist välja tuua – kindlatest eelistustest laiema maailmavaateni. Kui seda eirad, siis mõjud tõenäoliselt kui järjekordne ligitikkuja, mitte keegi, kes on valmis teda tõsiselt võtma. Lisaks leiad profiilis kindlasti mõne mõttekillu, mille põhjal saad vestlust üles ehitada ja ühtlasi teenida täiendavaid plusspunkte.

2. Esimene kiri olgu lühike, näiteks üks lõik või kuni neli-viis lauset. Sa ei saa eeldada, et ta on valmis kellegi võõra saadetud „romaani” süvenema – eriti, kui paljud lähenemiskatseid teevad. Kuid samas ei tasuks piirduda ka lihtsalt "tsau-mis-teed" sõnumiga.

3. Naljadega ole esialgu ettevaatlik. Kui naljatamine pole su tugevaim külg, ära püüa siin ja praegu oma koomikukarjääri alustada. Tekstiversioonis ei pruugi sinu nali mõjuda alati kõigile üheselt ja võib tõugata teise poole sullegi ootamatult eemale.

4. Kindlasti ära kommenteeri või naljata tema üle (sh välimus) või intiimsetel teemal. Sa ei tea iial ette, kuidas naine sellele reageerib, eriti võõra mehe puhul. Väga lihtne on teist niiviisi solvata ja see ei anna sulle eeliseid.

5. Parem, kui väldiksid esimeses kirjas tema fotodest või üldse välimusest rääkimist. Isegi väga atraktiivsed inimesed ei taha ainult sellepoolest silma paista. Kommentaare stiilis „nägin sind (su pilti) ja kohe pidin suga tutvuma” on ta kuulnud tõenäoliselt elu jooksul liigagi palju. See töötab eelkõige siis, kui sa ise ka kohe teda jalust nõrgaks võtad :) 

Välimusele viitamise võib siiski siduda millegi sügavamaga. Näiteks: „Mulle meeldis su pilt väga. Näen, et oled sportlik ja see on mullegi tähtis. Kohe pidin küsima, et mis sport sulle enim meeldib – kas tennis, kuna hoiad pildil reketit?.”

6. Ära maini esimeses kirjas teisi mehi või naisi (sh ema) või ekse. Tutvumise alguses ei soovi keegi kuulda midagi sinu eks-kaaslase vigadest või headest külgedest. Sellest jõuate rääkida juba siis kui suhe kaugemale on arenenud. Ennekõike peaksid keskenduma endale ja inimesele, kellega tutvuda soovid ning tema omadustele.

7. Kui sa just konkreetselt seksiotsingutel pole, siis tasuks ka seda teemat vätlida tutvumise kirjavahetuse faasis, sest viitab otseselt sinu põhihuvile ja mõjub eemaletõukavalt vähemasti nende jaoks, kelle eesmärgiks on leida enda ellu püsivam kaaslane. Seks on suhte loomulik osa, aga peaks tulema mängu siis kui aeg on õige.

8. Ära hakka kohe vabandama, kasvõi „Vabandust, et tülitan”. Sa tahad kohe positiivselt joonelt alustada ja esmakirjas ükspuha mis vormis millegi eest vabandamine töötab sellele vastu. Ole enesekindel ja tegutse vastavalt.

Kui naine soovib tutvuda mehega ja saadab talle esimese kirja

1. Esimene kiri pole sobiv koht sinu puudustest, puudujääkidest, nõrkustest või muust taolisest rääkimiseks. See kehtib muidugi ka meeste kohta, aga naised teevad seda viga üldiselt rohkem. Alustame ikka positiivselt ja enesekindlalt! ;)

2. Ära kirjelda detaile, mis võtavad sult igasuguse anonüümsuse ja taganemisvõimaluse. Sa ei taha mingi jobu otsa sattuda, kes su tutvuskirja nähes näiteks öösel kell kolm purjus peaga ukse taha ilmub – või veel hullem, sõbrad kaasa võtab.

3. Naised annavad vahel liiga kergekäeliselt välja ka oma telefoninumbrit, sest telefoni teel edasi suhelda tundub mugavam kui kirju vahetada. Lähemaks suhtlemiseks on aga hiljem aega küll, püüa esmalt selgeks teha, et mees on mõistlik. 

4. Nii nagu naiste puhul, peletab ka mehi, kui kohe alguses palju (karmi) nalja teha. Nali lähendab inimesi teatud tingimustel ja piirini, edasi saab ka parimal juhul ühest esineja ja teisest publik, mis pole esmatutvuse ajal just soodne tegur.

5. Kui sa oled juba mehest nii huvitatud, et talle esimesena kirjutada, pole mõtet hakata kohe mingeid eeltingimusi seadma. Näiteks „Esmalt peame sõbrad olema” või „Esmalt pead täitma tingimused x ja y, et minuga kaugemale jõuda” või „Ma ei usu, et meie vahel nagunii midagi juhtuks, aga...” Mehed, kellelt oodatakse tavaliselt esimese käigu tegemist, on elu jooksul tavaliselt niigi palju korvi jõudnud saada. Sellega alustada pole sugugi köitev ja intrigeeriv.

6. Võid vabalt ta pilte kommenteerida. Erinevalt naistest see mehi üldiselt ei sega, et võõras neile lähenedes nende välimust tunnustab. Naised teevad nagunii vähe meestele komplimente, kui mees just erakordselt nägus pole.

7. Väldi seksiteemat või ka sellele vihjamist. Sa ei tea seda meest ega milliseks ta su elu halvas mõttes muuta võib.

Need olid mõned meie mõtted, mida soovisime sinuga jagada. Kindlasti tekib aja jooksul sul teatud vilumus ja omad tehnikad, kuidas paremini vastaspoolele läheneda. Julge katsetada ja proovida uusi lähenemisviise. Kui varasemad vestlused pole kuhugi viinud, siis muuda tutvumise taktikat. Võidavad need, kes rohkem proovivad. Kõige lõpuks jää siiski iseeendaks, sest vestlusest tuleb liikuda ka kohtigufaasi. 

Julget kirjutamist! ☺