Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Valentinipäev

Värske paar? Abielus? Asjatundja õpetab õnnestunud valentinipäeva korraldama

Kuna valentinipäev on kommertspühaks kujunenud, siis suudab ilmselt igaüks seda rahuldavalt tähistada lihtsalt natuke raha kulutades. Lilli või šokolaadi vast igaüks üllatuseks ei taha, aga raske on mööda panna näiteks siis, kui reserveerida laud sulle ja kaaslasele meeldivas toidukohas ja seal viibides küünal süüdata või muul sarnasel viisil natuke „romantikat teha”.

Aga kui soovid valentinipäeva kuidagi eriliselt meeldejäävaks muuta, siis tasub ehk nõu küsida eksperdilt – matchmaker’ilt ehk suhtesobitajalt, kellesuguseid Amoremi toimetus teab rohkem kui ühte.

Me siis küsisime ja selgus, et armsat valentinipäeva planeerides tasuks esimese asjana arvesse võtta, kui lähedased suhtesolijad on. Veidi lihtsustatult öeldes tasub arvestada sellega, kui pühendunud partnerid üksteisele on – kas nad on värske paar, kaua koos olnud, äsja abiellunud jne.

„Ei tasu tähistada viisil, mis tundub teisele liiga pealetükkiv, sest see võib mõjuda talle peletavalt. Seega on hea, kui olete ühel nõul, et kui pühendunud juba üksteisele olete. Kui lähedusaste pole juba ilmselge ja miski takistab üksteisele seatud ootusi arutamast, siis on olukord vilets, sest suhtes napib ühte olulist asja – mõlemas suunas toimivat infovahetust,” ütleb asjatundja. Üldreeglid saab siiski paika panna, võttes arvesse teie üldist „suhtestaatust”.

Värske paar
Kui inimesed on veel vähe aega paar olnud, siis üritavad nad üksteisele tõenäoliselt veel muljet avaldada ja otsivad võimalusi teist meeldivalt üllatada. Neile sobivad põhimõtteliselt kõik valentiniõhtu veetmise variandid, alustades lemmikrestoranist ja lõpetades teatri, kino või koduse Netflixitamisega. Külmal ajal on sobiv ka näiteks uisutama minna.

Kui teisele valentinikaardi koostad, siis kirjuta sellele lihtne sõnum, näiteks „Sa oled nii tore, mul on hea meel, et sinuga tutvusin!” või äkki parem isegi neutraalsem „Ole minu Valentin(a)!”.

Partner ei pruugi veel väga intiimsete avalduste jaoks valmis olla.

Natuke kauem koos olnud paar (näiteks 3 kuud kuni aasta)

Kui te olete juba natuke aega koos olnud, siis sobib valentinipäeva korraldamiseks hästi, kui tema huvisid või ootusi arvesse võtad. Äkki ta on ammu öelnud, et tahaks osaleda kokakursusel paaridele, minna salsat õppima või lihtsalt kontserdile minna? Sobivad ka ekskursioonid, piknikud jm.

Kui partnerid räägivad juba armastusest, siis tasub õhtu rohkem läbi mõelda kui lihtsalt kaart või šokolaad osta. Mida pühendunum partnerile oled, seda loomingulisem tasub olla.

Praegu tasub siiski valentinipäeval vältida pikemat ühist väljasõitu või kihlasõrmuse pakkumist. Sa ei saa veel päris kindel olla, kui pühendunud partner on, või kui pühendunud sa ise oled!

Pühendunud paar
Kui tekkinud on juba kindel suhe, alates kihlumisest kuni abielus olemiseni, siis tehakse valentinikinke ja plaanitakse õhtu tähistamist vastavalt sellele. Näiteks kes armsamaga koos elab, ei pruugi tavalist kohtinguõhtut plaanida, vaid võib üllatada teda juba kodus millegi muutmisega, näiteks elavdab või uuendab kuidagi kodu sisustust. Nüüd on sobiv aeg planeerida ka suuremaid kinke – alustades ühisest reisist kuni kasvõi uue autoni.

Vähem materiaalsetele asjadele keskenduv paar soovib ehk lihtsalt koos vanni minna ja veini juua, või ka näiteks külastada restorani, kus esimest korda kohtingul käidi.

Kui on lapsi, kasvõi eelmistest suhetest, siis sisaldab valentiniõhtu ilmselt mingeid perekeskseid tegevusi või väljasõite.