Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Jõuluajal õige kaaslase leidmine

5 põhjust, miks jõulude ajal internetis kaaslast otsida

Kui sa pole seni püüdnud veebis kaaslast leida, siis on vastalgav pühadeaeg selleks kindlasti sobiv. Soovime julgustada kõiki üksikuid südameid just nüüd oma südant ja silmi avama uutele tutvumisvõimalustele. Aeg soosib kaaslase leidmist!

Toome siin 5 põhjust, miks just jõulude eel ja kestel tasub veebimaailma sukelduda ning kasvõi Amoremi's tutvuste sõlmimine tõsisemalt ette võtta!

Pühadeaeg muudab tundeliseks. 

Inimesed näitavad pühadeajal rohkem teistele oma häid tundeid välja, seda kasvõi arvukate seltskondlike ürituste ajal, mis suhtlemist ja suhete loomist soosivad. Kui mitte muu, siis kinkide saamine ja jagamine teeb vast igaüht rõõmsamaks.

Lisaks on inimesed veebis suheldes nagunii tavapärasest avatumad ning julgevad isegi võõrale öelda asju, mida nad päriselus näost näkku ilmselt ei avaldaks.

Kui eelnev kokku panna, siis võib just jõuluaeg suurendada šansse kohtingusaidil või -üritusel (või kasvõi tänaval) kedagi toredat leida.

Me ei piira end. 

Vahel me otsustame inimestega tutvudes nimme vähe vaeva näha, kuna ei usu, et suudame edukaid tulemusi saavutada. Või siis muudame ülesande enda peas juba nii raskeks, et vilets sooritus on vältimatu.

Psühholoogid nimetavad sellist lähenemist ennast piiravaks käitumiseks (self-handicapping) ja inimmõistus näeb selles tegelikult abivahendit. Ebaõnnestumist on ju kergem taluda, kui endale eelnevalt sisendad, et sa nagunii väga ei püüdnud või eesmärk oligi võimatu.

Kohtingutel väljendub ennast piirav käitumine näiteks passiivsuses: sa isegi ei ürita end avada või kuidagi huvitavaks teha – siis on hea endale hiljem kinnitada, et asjast polekski nagunii head nahka saanud.

Pühadeaeg viib meid aga igapäevasest keskkonnast välja, mis aitab ka seniseid veendumusi ja hoiakuid ajutiselt leevendada või isegi kõrvale heita. Selle tulemusel kardame vähem äraütlemisi ja oleme julgemad. Teisisõnu: ei piira end nii palju.

Kui sellele lisada inimeste kalduvus veebisuhtluses end nagunii tavalisest vähem piirata ja julge olla, siis on edu tõenäosus tavalisest palju suurem.

Pühadeajal on rohkem vaba aega. 

Interneti teel partnerite leidmine ei toimu tingimata ruttu, selleks võib kuluda aega ja vaeva. Erinevad uuringud on viidanud, et keskmine kohtingusaidi külastaja veedab seal kõigest 22 minutit päevas..

Pühadeajal tööst ja tavakohustustest vabamad olles on meil aga rohkem energiat ja vaba aega, mida partnerite leidmisele kulutada. Tegelikult võiks seda aega nimetada suisa investeeringuks iseendasse. Tutvumine tutvumiskeskkonnas aitab mõista paremini ka enda soove partneri osas ning kui mitte kohe, siis hiljem leida seetõttu parem kaaslane.

Veebisuhtlusel on veel see lisapluss, et me ei pea kellelegi kohe midagi vastama. Meil on aega läbi mõelda, mida ja kuidas ütleme, et endast parem mulje jätta. Mis teeb õnnestumise šansile kahtlemata pigem head.

Pühadeajal on inimesed kohtinguhimulisemad. 

Paljude kohtingusaitide (sh Amoremi.ee) avaldatud statistika kinnitab, et jõuluajal ja kohe pärast seda külastab neid palju suurem hulk inimesi kui tavaliselt.

Sama kehtib tegelikult veel mitmete pühade ja tähtpäevade puhul nagu valentinipäev ja jaaniõhtu. Need on momendid aastas, mil üksikud tunnetavad tavalisest enam kaaslase puudumist ja seetõttu kasvab ka soov leida endagi kõrvale keegi kallis.

Kui inimestel on vaba aega ja nad on peomeeleolus, siis tahavad nad ka suhelda ja partnereid leida. Aga suurem hulk tutvushimulisi inimesi, kelle seast otsida, tähendab ka suuremat võimalust kedagi sobivat leida.

Endasse vaatamine soosib aktiivseks muutumist.

Jõulud on teatavasti aasta lõpus, mil inimestel on niigi kombeks tagasi vaadata ja kokkuvõtteid teha, või vähemalt elu üle rohkem mõtiskleda.

Need mõtisklused võivad viia küsimuseni, et miks me vallalised oleme või miks meie elus kedagi erilist pole, ja sama küsivad tõenäoliselt perekonnaliikmed ja sõbrad, kellega koos pühadeaega veedame. Pole siis ime, kui inimene aktiivseks muutub ja hakkab taas tutvusi otsima. (See võib ka seletada, miks kohtingusaitide külastajate hulk jõulu eel ruttu kasvama hakkab.)

Lisaks võib meid jõuluajal partneriotsingutes motiveerida mõte, kuidas uusaastatuleku hetkel oleks kole tore kedagi kasvõi romantiliselt suudelda.

Kui üksi siis, tegutse nüüd!

Kokkuvõttes on tegemist aasta parima ajaga uute tutvuste leidmiseks, sest paljud tunnevad selle mõne nädala jooksul aastavahetuse ümber erilist motivatsiooni end käsile võtta ja võib-olla muuta ka omi senised tõekspidamisi õige kaaslase profiili osas. Kasuta seda võimalust ja leia ÕIGE kaaslane! ;)