Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kaaslasega meeldival kohtingul

5 valet, mis on esmakohtingul täiesti vabandatavad

Valetamine ei meeldi kellelegi. Selle all mõeldakse eelkõige, et kellelegi ei meeldi, kui talle valetatakse. Sest tegelikult me ju kõik valetame. Kord endale, kord teistele. Pidevalt karmi tõe valguses elamine on raske.

Mõned valed on õnneks kergemini vabandatavad kui teised. Seetõttu uurime valetamist esimese kohtingu kontekstis. Loe, millised viis valet on uue huviobjektiga tutvudes või esimest korda kohtama minnes täiesti okeid.

1) “Sa olid esimene inimene, keda peol märkasin!”

See pole tõenäoliselt tõsi, aga mis siis. Natuke meelitamist pole kellelegi halba teinud. Teiste meelitamine teeb pealekauba ka meelitajal endal tuju paremaks.

Ei oleks ju kuigi romantiline öelda: “Ma märkasin su sõpra enne ja pidasin teda väga atraktiivseks, aga siis sa hakkasid minuga rääkima ja ma leidsin, et sul pole ka viga!”

2) “Kõik on hästi.”

Millal üldse KÕIK hästi on? Mitte kunagi, vaat millal! Pereliige käib närvidele, kolleegid on tüütud, tervis veab alt, töö ei edene.

Elu ei ole alati sile nagu järvevesi, ega peagi olema. Aga tutvumine või esimene kohting pole õige aeg, millal seda teemaks võtta. Virisejad ja kaeblejad ei meeldi kellelegi. Kui sa seda esialgu liiga palju teed, mõtle, millise sõnumi sa talle tuleviku kohta saadad.

3) “Maailma lõpus leiab aset vägivaldne sõda robotite ja zombide vahel, ja robotid võidavad.”

Uue tuttavaga pulli teha ja veidraid lugusid rääkida on iseenesest tore, aga ära teda ka ära unusta. Püüa teda kuidagi kaasata. Ütle kasvõi: “Ma võin juba su näoilme põhjal öelda, et sina hoiad zombide poolele.”

Kui kaaslane ei taha su fantaseerimistega hästi kaasa minna või jääb kokkuvõttes kahtlaselt passiivseks, sobib talle äkki aktiivsem roll. Esita küsimusi, mis sunnivad hoopis teda loovust ilmutama ja aktiivselt kaasa tegema.

Näiteks “Kelle seltsis sulle meeldiks lifti kinni jääda? Peale minu, muidugi.” “Kas sa oled käinud kunagi (vali ise paik).” “Mis su lemmiksõna on?” “Mida sa tahaksid osata, mida veel ei oska?” Jne.

4) “Ma mõtlesin ka seda filmi vaatama minna.”

Okei, võib-olla tekkis sul selle filmi vaatamise soov alles siis, kui aru said, et su huviobjekt kavatseb seda samuti vaatama minna. Aga mis siis, peaasi, et saad seda temaga koos teha. Ja sulle ju nagunii meeldib filme vaadata, eks?

5) “Oli meeldiv tutvuda.”

Mõni tutvumine või kohting osutub läbikukkumiseks, aga see ei tähenda, et pead õelalt ausaks muutuma. Kohtingu puhul täna teda meeldiva õhtu eest, isegi, kui see oli su elu igavaim kohting. Ole suuremeelne. Ja ära unusta headaega öelda.