Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine lillega naeratab

Kas ja miks naised on nõus ütlema „ma armastan sind“ enne kui partner

„Ma armastan sind“. Need kolm väikest sõna on värske suhte üks proovikivi. Üks paljudest muidugi – aga siiski väga tähtis. Kuidas ta reageerib? Mida vastab? Kas üldse vastab? Kui ta vastab samaga, kas see tundub sama usutav kui esimesena ütleja puhul? Kas üldse mõtlesid seda tõsiselt, isegi kui esimesena ütlesid? Palju raskeid küsimusi ning vastuste leidmine võib üllatavalt palju tundeid üles keerutada…

Inimesed pole sugugi ühel nõul, kas esimesena avaldavad armastust pigem mehed või naised. Aga kuna üldise arvamuse kohaselt räägivad ja mõtlevad naised tunnetest rohkem, võiks eeldada, et nemad oma armastust ka esimesena partnerile tunnistavad.

Aga mida tänased naised selle teema kohta ise arvavad? Siit valik vastuseid, mis meile on Internetis silma hakanud. Otsisime just selliseid põnevamaid mõttekäike, mis ütlevad rohkem kui „mina olen nõus esimesena ütlema“ või „mina ootan, millal mees ütleb“.

Sest tähtis ja põnev pole niivõrd statistikat teha kui tutvuda, kuidas keegi delikaatset teemat enese jaoks käsitleb. Võtke seda kui väikest kvalitatiivset uurimust!

Marge (24):

„Ma pole kunagi esimesena öelnud. Naistele avaldatakse tänapäeval survet, et nad end kergesti kätte ei annaks – ajakirjandus ja teised naised mõjutavad. Peame olema iseseisvad ja kindlasti ei tohi olla klammerduvad.

Nii et mu valik põhineb vist osaliselt sotsiaalsel survel, aga seda on minu jaoks ka raske mitte arvesse võtta.“

Natali (35):

„Mina ütlen esimesena „ma armastan sind“ ainult siis, kui seda 100% mõtlengi. Nii et ei ole tähtis, kas partner ütleb esimesena. Ja ma kindlasti ei tahaks seda kuulda, kui ta seda tõsiselt ei mõtle.

Aga samas on muidugi nunnu, kui mõlemad teavad, et armastavad üksteist, aga ei suuda seda hästi välja öelda, sest tahaksid seda enne teiselt poolelt kuulda. Vähemalt mõni aeg on nunnu. Siis peaks välja ütlema. Elu on lühike.“

Emma (38):

„Ma olen seda esimesena öelnud ainult ühel korral ja ei tee seda rohkem kunagi. Sest see tundus teda survestavat ja ta hakkas kunstlikumalt käituma, viisil nagu arvas, et ma võiksin tahta. See oli muidugi nõme. Ole see edasi, kes sa enne olid – mees, keda armastan!

Igatahes ma olen edaspidi oodanud, et mees esimesena ütleks. Siis ma tean, et ta on selle sõnumi juba oma sisimas läbi töötanud ja väljaütlemine ei tee asja pingeliseks.“

Veroonika (45):

„Kurb, aga tõsi: see osapool, kes on lähisuhtest ja armastusest vähem huvitatud, omab partneri üle rohkem kontrolli. Nagu öeldakse, jäme ots on tema pihus!

Minu kohta, ma olen alati tundnud, et mehel on suhtes alati rohkem võimu, nii et ma ei kavatsegi esimesena armastust avaldada. Eriti veel juhul, kui tean täpselt, et tõesti armastan teda.“

Liis (28):

„Ma pole kunagi esimesena öelnud „Armastan sind“, aga see on ilmselt seotud sellega, et mul on üldse pigem emotsionaalsed mehed olnud. Ma ei pidanud kunagi kaua juurdlema, kas ja mida nad täpselt tunnevad.

Kui sellele mõelda, ma vist kõhkleks armastust välja ütlemast, kui ma tunneks, et need sõnad on meie kahe jaoks erineva tähendusega. Mu praegune partner on väga tõsine kutt, nii et kui otsustan, et teda tõesti armastan, valiks ma väga hoolega, millal ja mida öelda, et me oleks ikka ühel lainel.

Minu jaoks see on lihtsalt pigem tore asi, mida öelda, oma hea tunde väljendus. Tema jaoks oleks see väga tõsise pühendumise märk. Nii et ma pean veel mõtlema, kas ma olen tema suhtes nii väga tõsine.“

Kris (20):

„Oma tutvusringkonnas ma olen ilmselt erand, aga minu jaoks pole see üldse raske teema. Kui üks või teine pool juba armastuse väljaütlemiseni jõudnud on, on armastuse olemasolu nagunii ilmsiks saanud juba. See on mõjunud nagu lihtsalt kinnitus sellele, mida niigi tunneme, mitte midagi hullu.“

Patricia (22):

„Mina pole esimesena öelnud. Ema õpetas mind alati, et oota, kuni mees ära ütleb. Muidu ta arvab veel, et sa oled liiga nõudlik või klammeruv.“

Tina (35):

„Mu esimesed partnerid, kes olid minuga 20. eluaastate esimeses pooles, avaldasid ikka armastust esimesena. Siis aga sain endale kuti, kellele mina esimesena ütlesin, aga kes ilmselgelt tundis, et see survestab teda mõttetult.

Sellest suhtest ei saanud asja, kuigi teistel põhjustel. Aga ma mäletan siiani, kui häiritud ta oli, et ma selle välja ütlesin. Ma pole seda rohkem teinud ka.“

Helery (23):

„Ma armastan sind tähendab tänapäeval ainult Ma tahan sinuga koos olla ning ei käi teistega väljas. Mõni kutt ütleb seda juba meie esimese ühise kuu järel ja see on alati tundnud justkui hädine katse mind turult ära noppida.

Kui aus olla, olen sama asja varem ise ka teinud, aga enam ei tee. See on väsitav, kui seda päris ei tunne, aga pead selle ütlemist vajalikuks.

Aga ma olen täiesti valmis esimesena ütlema, kui armastust tunnen ja usun, et ta vastab samaga.“

Dianne (23):

„Ma pole kedagi armastanud vist sellest ajast, kui ma olin 17 aastane, aga kui mees ütleb, et mind armastab, siis ma ütlen vastu ka.

Selles olukorras ma lihtsalt ei oska kuidagi käituda ja kui ma ikkagi hoolin ja ei taha, et ta minu juurest ära läheks, tuleb ju omalt poolt ka midagi öelda.

Aga ma taham küll esimesena öelda, sest see on nii elevusttekitav tunne, kui see saab välja öeldud!“