Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kaaslasega koos

Miks mõnel on nii kerge kaaslast leida?

Tutvusi otsides ei saa üle ega ümbert isiku üldise atraktiivsuse teemast, mis seostub välimuse, vanuse, füüsilise vormi, iseloomu, jõukuse, seltskondlikkuse ja muude omadustega, mis teiste jaoks kauaks salajasse ei jää.

Paljud on aga märganud, et kõike eelnevat kõrvale jättes on ikka raske aru saada, miks mõnel on „kerge” püsivat kaaslast leida ja teisel kulgeb see üle kivide-kändude. 

Inimese juures on kõik pealtnäha paigas – või vähemalt pole midagi probleemset –, aga ta on siiski kaua vallaline. Isegi kui talle soosivat tähelepanu pööratakse, ei saa ühestki tutvusest pikemas plaanis asja.

Tavaliselt on kergesti kaaslaste leidmisel selge põhjus, mis võib seostuda hea välimusega, mis on teadupoolest alati hea asi. Kuid põhjuseid on veel ja nendega tutvumine võib lohutada, kui sul on raske mõista, miks ise oled pidanud pikalt üksi olema.

Mõni kohe ei oska üksi olla

On üllatavalt palju inimesi, kellele suhtes olemine on tähtis iseenesest. Nad ei otsi tingimata sügavat ja lähedast suhet, vaid seda, et keegi nende kõrval püsiks. 

Mõnel on hädasti kaaslast vaja finantsiliste kohustustega toimetulekuks. Mõne jaoks on suhe justkui staatusesümbol, sest temasugune auväärt tegelane ei saa ometi ilma kaaslaseta olla. Mõni tunneb end üksi olles lihtsalt väga ebamugavalt – tema vajadus suhtes olla on tugevam, kui soov kellegagi tähendusrikas side luua.

Sellised inimesed hoiavad suhtest üsna kindlalt kinni, kuni uue ja pealtnäha sobivama leiavad, mistõttu võib tekkida tunne, et nad justkui polegi kunagi vallalised. Tegelikult nad pingutavad, et suhtes olla, on nad siis ise selles õnnelikud või mitte.

Mõni pole valiv

Paljudel on tulevase kaaslase ja suhte osas selgeid ootusi, mis võivad põhineda varasematel suhtekogemustel või siis lihtsalt oma üldistel eeldustel elu ja inimeste suhtes.

Paljud aga pole väga valivad. See võib seostuda eelmises punktis kirjeldatuga (suhtes olemine on tähtsam kui selle kvaliteet), aga ka madala enesehinnangu ja/või vähese suhtekogemusega – mistõttu kaaslasele ei seata erilisi ootusi. 

Kui sulle on kerge muljet avaldada, siis oled ilmselt ka sellevõrra kiirem kiinduja, sest sobivaid kandidaate on rohkem. Mõni mäletab noorusestki, kuidas kellegi naeratus või juuksekihar võis hetkega pea sassi ajada. Ootused langevad ka siis, kui kaua üksi olla ning inimliku läheduse ja puudutuse järele igatsus kasvab.

Mõni lihtsalt teab, mida tahab

Vanuse ja suhtekogemuse kasvamisega muutuvad paljud üldiselt kaaslaseotsingul valivamaks – välimuse ja iseloomu kõrval hakkavad nad üha rohkem hindama elustiilivalikuid, üldisi huve, väärtushinnanguid jne. Mida pikem nimekiri vajalikest punktidest, seda raskemaks muutub ka leida kedagi, kes kõigele soovitule vastaks.

Samas on inimesi, kellele kõik see raskusi ei valmista. Neil pole salahirmu vallaline olla, nad ei klammerdu inimeste (eriti sobivate partnerikandidaatide) külge. 

Nende edu saladus on enda vastu aus olemine, mis võimaldab kiiresti läbi näha, kas keegi on nendega üldjoontes ühilduv või siiski mitte. Neil on enesekindlust uskuda, et nad leiavad, mida vaja, ja valik on täitsa olemas.

Selline enesekindlus ja tugevus tekivad tavaliselt headest kogemustest – kui tead ka varasema põhjal, et teed sobivaid valikuid ega krahma ilmajäämise hirmus ükspuha kelle järele, siis see tunne käib sinuga kaasas ka vallalisena.

Sama kehtib paraku vastupidi – mida rohkem halbu suhtekogemusi, seda kergem on uskuda, et sinu jaoks ei pruugi õiget kaaslast ollagi.

Kuidas seda uskumust muuta? See pole kerge, peaaegu igasugune harjumus juurdub inimesse tugevalt. Mida rohkem aga enesesse vaadata ja oma tegelikke suhtevajadusi välja selgitada, seda kergem on meeldivat kaaslasekandidaati kohates peagi aduda, et kas asjal on tulevikku.

Kui endasse süübimine ja oma tegelike suhtevajaduste väljaselgitamine tundub liiga ähmane ülesanne, millega ei oskagi kohe kuskilt pihta hakata, mõtle sellistele küsimustele:

    • Miks mu viimane suhe (minu arust) läbi sai? Või siis rohkem kui üks suhe.
    • Mida mu tollane partner samale küsimusele vastaks?
    • Kas mu suhted lõppevad kuidagi samamoodi – on siin mingi muster?
    • Kas mu viimane suhe on minu jaoks tõesti läbi? Kui ei, siis mis jäi pooleli?