Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastuse leidmine: üksik naine ootamas kaaslast

Miks tugeval isiksusel on raskem armastust leida?

Paljud ilmselt nõustuvad väitega, et tugev isiksus muudab inimese üldiselt atraktiivsemaks. Aga väärilise partneri ja armastuse leidmise muudab see pigem raskemaks. Mitte et tõelist armastust oleks eal lihtne leida.

Aga miks see nii on? Miks tugev (väljakujunenud, sügav, küps jne) isiksus armastuse leidmist raskendab? Vaatame lähemalt.

Ta otsib väärilist partnerit

Nii mõnigi inimene on nõus „ühte heitma“ üsna suvaliselt valitud partneriga, eriti, kui ta on kaua üksi olnud. Mida kauem vallaline olla, seda rohkem võivad üksindus, puhas igavus ja muud sarnased tunded kimbutama hakata – seda enam, et suhtes olemine on paljude jaoks staatusesümbol.

Aga tugeval isiksusel on standardid. Ta ei ole suhtes hirmust üksinda olla. Ta ei lase end kaua alla suruda ja halvasti kohelda. Ta ei lepi sellega, kui keegi on temaga koos näiteks tema õitsva välimuse tõttu – või siis raha ja turvatunde pärast, mida ta partnerile pakub.

Ta julgeb partneriga aus olla

Ta julgeb öelda, mida mõtleb ja tunneb. Ta julgeb partneri „vahele võtta“, kui tunneb, et too midagi vastuvõetamatut teeb, valetab ja/või midagi olulist rääkimata jätab, jne. Selline julgus on paljude jaoks väga hirmutav.

Ta ei vaja lihtsalt kedagi enda kõrvale

Armastust ja hoolimist vajab muidugi igaüks, aga tugev isiksus ei looda, et keegi teine teda täiustab nagu Tom Cruise’i „Jerry Maguire’is“. Ta on mõistnud, et mida iganes temas napib, seda ei saa miski väline lisada, vaid see tuleb üles leida enda seest.

Tugeva isiksuse jaoks on armastus valik, mitte ta ei otsi kedagi enda kõrvale, et mitte üksi vananeda.

Ta teab, millal edasi liikuda. Iga risk ei vääri võtmist ja iga mäng ei vääri küünlaid. Tugev isiksus saab aru, millal on mõistlik lahti lasta ja edasi liikuda. Ta ei anu kedagi enda kõrvale jääma, kui too ise ei taha, ega palu uut võimalust, kui saab aru, et teine pole valmis seda andma. Ta teab, et võimalus on ka tulevikus kedagi sobivat kohata, või purunenud suhte lappimiseks soodsamat aega oodata.

Ta ei nõustu olema kõigest valik.

Mõnikord hakkab meile meeldima inimene, kes ei taha teha selget valikut suhte alustamise kasuks. Võib-olla on tal raske midagi olemasolevat lõpetada, võib-olla ta ei suuda enda jaoks ära otsustada, kui palju talle ikkagi meeldid, võib-olla talle meeldibki püsida sellisel magusal positsioonil, kus saab mitme hulgast valida.

Tugev isiksus ei nõustu aga lihtsalt valik olema. Ta pakub pühendumist ja ausust ning ootab seda ka teiselt.

Ta ei mängi „reeglite järgi“

Ta ei tee kõike nii nagu paljud teised, ei elus, ei armastuses. Ta võib aeg-ajalt oma julgusega teisi lausa üllatada ning armuasjades ei karda ta selgelt küsida seda, mida tõesti tahab ja vajab.

Ta on väärikas kaotaja

See, kui sa täpselt tead, mida tahad, on alles pool võitu. Teine inimene peab ka nõus olema seda sulle andma. Elus ei saa paraku alati, mida tahad, ja tugev isiksus on selle mõttega enda jaoks rahu teinud. Ta ei karda uuesti üritada, sest ei taha „ei“-d kuulda. Ta ei oota lihtsalt, et head asjad sülle kukuvad, vaid on nõus nende nimel riskima ja midagi ära tegema.

Ta esitab „raskeid küsimusi“

Need on küsimused, mis võivad mõnda partnerit või huviobjekti hirmutada ja isegi eemale peletada, aga millele vastuste teadmine on vahel hädavajalik. Näiteks: kas sa tõesti hoolid minust, kas näed meie suhtel tulevikku, mis takistab sind rohkem pühendumast jne.

Tugev isiksus on alati huvitatud oma elu süvitsi uurima ja südameasjad ei saa siin olla erand.

Ta õpib vigadest

Ta võib käituda nagu homset poleks ja tema ise oleks murdumatu, aga tegelikult ta annab endale aru, mida teeb ja millega riskib. Varasemad lüüasaamised on tema muutnud ehk senisest veidi küünilisemaks, aga igatahes targemaks, mitte ükskõikseks.

Temas on armastust, mida jagada, ning ta otsib selle jaoks sobivat partnerit.

Ta teab oma väärtust

Ta ei otsi tühje kiitusi ja oskab enda väärtust adekvaatselt hinnata – oma seniste edulugude ja omandatud õppetundide põhjal. Ta suudab endiselt uskuda, et küll õige inimene õigel ajal tema juurde saabub. Ja ta ei lase suhtel end defineerida ja elu täiesti üle võtta.