Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees istub akna all üksinda ja joob kohvi

Sa lähed, kuigi ei tahaks…

Esiteks, sa peatud.

Sa peatud ja peatad senise tegevuse. Sa ei jookse enam tema järel. Sa ei algata tegevusi ja üritusi, et saaks temaga koos olla. Sa ei ürita enam. Ei anna enam. Sa peatud ja küsid endalt, et kas asi on seda väärt. Kas kõik peaks nii raske olema? Ja sa küsid endalt, et miks sa lepid vähemaga kui peaks.

Teiseks, sa lõpetad.

Sa lõpetad tema jaoks ettekäänete väljamõtlemise, liiga mõistev olemise, pime olemise. Avad silmad, et näha kõiki neid hoiatusmärke, mida varem eirasid. Ebapiisavat suhtlemist, valgeid valesid, temapoolse pingutuse puudumist.

Saad korraga aru, et midagi oli juba ammu korrast ära, ehk koguni esimesest hetkest – aga sa ei tahtnud seda tunnistada. Tahtsid hoopis uskuda, et seekord on teisiti ja sul on midagi head käes.

Siis… sa hakkad unustama. Selleks pöörad sa tähelepanu oma elus teadlikult muule. Kustutad teie kirjad, sõnumid ja vestlused, pildid, ei käi tema sotsmeediakontodel. Püüad mitte mõelda sellele, kuidas ta sind ennast tundma pidi, mida rääkis, mida lubas ja mida tegemata jättis.

Sa unustad selle, milline ise olid, kui temaga koos olid. Sa unustad teda ja tema head omadused. Unustad selle potentsiaali, mida nägid.

Siis… meenub kõik jälle. Ja mitte ainult seoses temaga, vaid seoses enda eluga. See on isegi tähtsam osa. Meenub, et sul polnud enne temaga tutvumist väga häda midagi. Meenub, et oled ennegi haiget saanud ja suutnud edasi liikuda. Meenub, et sul on palju tähtsamaid asju, mille peale mõelda – isiklikke plaane ja eesmärke. Sul on terve pikk rada ees, et kohtuda inimesega, kes sinust hoolib ja sind väärib.

Siis… sa kõnnid sellel rajal. Elad oma elu.

Ehk saab teist siiski paar ja seekord õnnelik paar. Ehk tuleb ta lömitades tagasi ja teeb kõik heaks. Ehk ta muutub, areneb ja saab sinu vääriliseks. Aga võib-olla lihtsalt unustad ta ja leiad kellegi parema. See pole enam sinu kätes, nii et lase elul oma rada minna.

Nii et lase temal sobiv lõpp välja mõelda. Ära mine tagasi ja mõtle välja stsenaariumeid stiilis „aga kui“. Ära oota teda. Lase tal lihtsalt olla ja mine edasi.

Sa üritasid. Sa andsid oma panuse ja veel rohkemgi, las nüüd elu võtab juhtimise üle. Miski ei too nii palju uusi põnevaid võimalusi kui eluga edasi minemine.