Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kallistav paarike

Suhte peegel: mida kallistused ütlevad teie läbisaamise kohta?

Ameerika neuroteadlane Paul J. Zak on öelnud, et armastuse retsept on vähemalt kaheksa kallistust päevas ja rohkesti seda a-tähega algavat sõna. Paljud kindlasti nõustuvad, et head suhet iseloomustab muuhulgas soov teineteist puudutada ja emmata – isegi suhet, mis pole seksuaalset tüüpi.

Suhteasjatundjad on välja selgitanud, et kallistustel on eri tüübid – ja see, kuidas inimesed omavahel kallistavad, ütleb mõndagi nende omavahelise läbisaamise kohta. Vaatleme siis erinevaid emblemisi ja nende tähendust lähemalt.

Külgkallistus

Külkallistus

See tähendab, et kaks inimest on kõrvuti – tavaliselt seisavad kõrvuti – ja panevad oma käe kaaslase puusale või õlale. See viitab, et neil on koos päris mugav olla, aga suhe ise pole väga intiimne. 

Muidugi võivad nii kallistada väga lähedased inimesed, aga sel puhul kestab külgkallistus lühemat aega ja vaheldub mingite teiste õrnusemärkidega. Näiteks paneb üks inimene vahepeal mõlemad käed teise ümber, pea teise õlale, suudleb teist vms.

Sõbrakalli

Sõbrakalli

Kaks inimest on rinnakuti koos ja põimivad mõlemad käed ümber teineteise. Kui puusad selle ajal kokku puutuvad, märgib see, et suhe võib olla enamat kui vaid sõbralik. 

Mida kauem embus kestab ja mida vähem kumbki teineteist selle ajal patsutab, seda lähedasemad kallistajad on. Kasvõi ainult sellel hetkel. Mõni hetk võib tugevalt siduda.

Selja tagant lähenemine

Selja tagant kalli

Sellist kallistamist juhtub peamiselt lapsevanema ja (väikese) lapse vahel VÕI inimeste puhul, keda seob soe romantiline suhe.

Julged kasutavad seda vahel ka flirtimisvõttena – eriti kui nad on väga atraktiivsed ja/või harjunud sellega, et meeldivad paljudele. Nii et mõnikord viitab selja tagant lähenedes embamine erootilise pinge olemasolule või vähemalt ühe osapoole soovile seda suurendada või esile tuua.

Puusad kokku

Puusad koos kallistus

Õhus on tingimata midagi sensuaalset! Kui inimesed lähenevad, et käed ümber teineteise puusade panna, on toimumas midagi tähtsat. See on romantilist laadi embus, mis väljendab valmidust järgmist sammu teha – kasvõi sügavalt silma vaadates näidata, et teine on sulle tähtis.

Lähedane embus

Lähedane embus

Teostatav nii püsti kui ka pikali. Kestvuselt pigem pikk; lühidalt või möödaminnes kallistamisega kindlasti segi ei aja. Tekitab sooja ja turvalise tunde, sobib nii armastajatele (lamades) kui ka muidu hingeliselt lähedastele (viimasel puhul pigem seistes).

Viisakuskalli

Viisakuskalli

Sobib inimestele, kes pole tingimata väga lähedased, aga on põhimõtteliselt huvitatud lähedasemaks saama või vähemalt hea tuttava staatust säilitama. Viisakuskallid on levinud seltskondades, mis võivad sisaldada väga erinevaid inimesi, keda seob üsna tugevalt mingi ühine eesmärk. 

Viisakuskallistusel on erinevaid vorme, need võivad olla kestvuselt üsna lühikesed ja sisaldada õrna patsutamist.

Olgugi et viisakuskalli võib olla pigem kena komme kui inimesi tõesti siduv žest, mõjub see neile meeldivalt, kes füüsilist lähedust kui sellist hinnata oskavad.

Lõppsõnaks 

võib öelda, et olgu teie kallistused millised tahes, head teevad need igal juhul. Emblemine muudab inimesi lähedasemaks ja paneb keha hormoone tootma, mis aitavad kaasa hea enesetunde tekkimisele (oksütotsiin, serotoniin). Nii et emmelge terviseks!