Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kirglik naine

Truudusetus: 8 üllatavat fakti teadlastelt

Kui puhtalt abieludest rääkida, siis statistika põhjal petab selle ajal partnerit 50-60% meestest (iga teine mees) ja 25-40% naistest (kuni kaks naist viiest).

Truudusetuse definitsioon on emotsionaalne või intiimne lähedus, mis lõhub usaldust. Seega sõltub puhtalt meist endist, mida petmiseks nimetada – kui „vaba“ käitumist keegi endale ja oma partnerile lubab.

Mõne jaoks on liig, kui võõral käest kinni võtta, mõnele suudlemine. Enamik ei tahaks, et partner teistega seksiks, mõnda aga häiriks just suuseks, jne.

Siit 8 üllatavat fakti petmise kohta, mis on selgunud teaduslikest uuringutest.

Truudusetu armastab tõenäoliselt rokkmuusikat

2014. aastal Ühendkuningriigis avaldatud uuringu põhjal on petjate lemmikmuusika rock n roll ehk maakeeli rokk, mida eelistab 41% vastanud truudusemurdjatest.

Teisel kohal on pop 16%, millele järgneb kantri 11%-ga. Huvitaval kombel valis ainult 2% lemmikmuusikaks hiphopi. Tundub, et Kanyel ja Kimil on tulevikulootust! Või siis Jay Z-l ja Beyoncé-l!

Kui naine petab, on asi tõsisem

Pole sugugi nii, et ainult mehed petavad! Naised teevad seda ka, ja mitte vähe, aga ühe olulise erinevusega.

Kui üldistada, siis naine kompenseerib petmisega suhtes esinevat emotsionaalset puudujääki, mees aga füüsilist. Ehk teisisõnu, mees otsib põhipartnerile vaheldust või tahab lihtsalt seksi saada, kui oma naine keeldub. Naine aga otsib armastust ja tähelepanu, mida ta suhtes (enam) ei tunne või koge.

Nii tõsise puudujäägi juurest järgmine samm on juba suhte lõpetamine ja/või uue alustamine. Nii et kui naine truudust murrab, on tagajärjed suhte seisukohast potentsiaalselt raskemad.

Paljud truudusetud on tegelikult suhtega rahul

Partneri petmisest ei saa eeldada, et suhted on väga pingelised. Uuringute põhjal saab väita, et paljud petjad on üldiselt rahul ega soovi isegi lahku minna.

Näiteks Rutgersi ülikooli uuring teatas, et 56% petvatest meestest ja 34% petvatest naistest on põhipartneriga üldiselt rahul. Miks nad siis seda tegid? Ilmselt tekkis hea võimalus.

Annad kuradile sõrme…

Seksiga on nii, et süües kasvab isu. Suhtesolija ei pruugi seksi vastu enam isegi nii suurt huvi tunda, aga kui kõrvalehüpe selle taas äratab, võib asi päris käest ära minna. Tekib oht, et kes proovib, see juurde soovib.

Kindlasti aitavad siin kaasa tähelepanu ja hellus, mida värske armuke tõenäoliselt rohkem jagab kui ammune püsipartner.

Naisel on kergem petta kindlal ajal

Tänapäevased uuringuid viitavad: naist tõmbab võõraste poole (mitte-püsipartnerite suunas) ovulatsiooniperioodil.

See on tavaliselt 14-17 päeva pärast viimase menstruatsiooni algust ja loodus ütleb selle ajal naisele, et ta on nüüd oma parimas beebitegemise vormis. Naine tunneb end sel perioodil ka kehakeemia muutumise mõjul tavalisest seksikamalt. Asja tabavad ebateadlikult mehedki, ja reageerivad sellele.

Nii et kui need tegurid liita, siis pole ime, et naisel on mingil ajal kuus suurem tõenäosus oma partnerit petta.

Mees petab, et suhet päästa

See kõlab esmalt nagu naeruväärsuse tipp, aga pere- ja suhteterapeudid kinnitavad, et mees näeb partneri petmises vahel päästeteed nende suhtele.

See vähendab ajutiselt ta isu teiste järele, või üldse millegi enama järele kui partner pakkuda suudab, ja hoiab meest suhte juures.

Petmine toimub tavaliselt inimesega, keda juba teatakse

Petmine ei toimu statistika põhjal enamasti üheöösuhte käigus võõra inimesega. Truudusetus püsib tavaliselt, nagu öeldakse, kodu lähedal.

Enamik petmisi toimub tavaliselt kolleegiga (uuringute põhjal 85% juhtumitest), aga üsnagi „populaarsed valikud“ on ka sõbrad ja naabrid.

Süüdlane soovib tegelikult vahele jääda

Petmine on tegelikult suur koorem, mida iga päev endaga kaasas kanda, kui oma põhipartneri kõrval edasi elad. Süütunne, varjamine, valede meeleshoidmine, hirm ootamatult siiski vahele jääda…

Teadlased peavad tõenäoliseks: petja hakkab sisimas soovima, et tõde päevavalgele jõuaks ja hakkab sellele omalt poolt ebateadlikult kaasa aitama. Ei märka näiteks võõrast juuksekarva oma riietel või huulepulgajälge põsel – või jätab täiesti hajameelselt arvuti lahti, kus avatud kirjavahetus salapartneriga.

Millest selline soov vahele jääda? Nii mõnigi petmine algab kui appihüüdena, sest tundub, et suhet ei õnnestu kuidagi päästa ja inimene on meeleheitel. Või siis alguses oli tore, aga mõne aja jooksul tahaks salasuhte lõpetada, aga iseseisvalt seda teha ei oska või suuda.