Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine ja mees suudlevad

Sa väärid kedagi, kes ei kiirusta

Ma tean, sa oled harjunud kiirustama. Kogu aeg ongi ju nii kiire. Paljudel on.

Iga sekund möödub su silme eest kiirkäigus, tihti sihitult nagu need imelikud õhumullid, mis vahel nägemisvälja tekivad ja seal ringi ujuvad. Iga hetk saab läbi enne, kui õpid seda tõesti nautima, või üldse nautima. Ja võibolla on sul sellest pagana kiirustamisest kõrini. Kõrini sellest, et mida iganes head teed, ükspuha kui palju armastust välja annad, maailm võtab seda endastmõistetavalt ega isegi täna hiljem.

Ma loodan, et tead seda: sa väärid paremat. Kedagi, kes ei kiirusta vähemalt armastuses. Kes võtab sinu armastamiseks oma aja ega lase hetkedel näppude vahelt läbi voolata nagu liiv rannas. Selline inimene armastab sind ka väikestel hetkedel ja mäletab neid.

Sa väärid enda kõrvale inimest, kes ei pane pahaks, et sa tahad veel kümme minutit rannas istuda ja merd imetleda. Kes mitte lihtsalt ei oota su järele, vaid liitub sinuga, kui end kogu sellesse ilusse korraks ära kaotad. Kes ei pea imelikuks su mõtet, et hea kohting võib toimuda ka diivanil, mõlemal käes klaas veini ja teises raamat – nautides mugavat loomulikku vaikust, mis toas valitseb ja kummagi isiklikku sfääri jõudes vaikselt lahustub.

Sa väärid inimest, kes suudleb sind piisavalt kaua, et tema keele ja huulte maitse jääb põletama veel tundideks. Kes venitab koosoldud aega, et su keha kurve ja teravaid ääri oma mällu jätta, tundma õppida arme su nahal, mis meenutavad, kus oled selles elus viibinud ja mida selja taha jätnud.

Väärid inimest, kes tahab sind lihtsalt puudutada, ilma et see oleks alati seksuaalne või mänguline. Sest talle lihtsalt meeldib su nahka ja luid oma näppude ja käte all tunnetada. Kes naudib lihtsalt võimalust koos sinuga lamada, sinu soojuses. Jälgida, kuidas su rindkorv üles ja alla liigub, enne kui rahulikku äraolekusse vajud. Imetleb sind ka sellel kõige haavatavamal momendil, kui sa oled veel ärkvel, aga endast võimalikult ebateadlik.

Väärid kedagi, kes ei kiirusta suhtesse ja sellesse, mida ta nimetab armastuseks. Kes panustab oma aega, et anda sulle eelnevalt häid tundeid ja turvalisust, mida vajad. Kes ei kiirusta, sest hindab igasugust sinuga veedetud aega – ka seda, mil sinult otseselt midagi ei saa. Sest pole kohta, kus ta oleks parema meelega kui sinu kõrval, sinuga.

Kuigi elu on kiire ja maailm pöörleb justkui aina kiiremini, siis väärid sa ikkagi kedagi, kes on nõus aja seiskama, et sind lähemalt vaadelda. Hüljata oma sisemised piirangud ja langeda praegusesse hetke. Sellesse, mis on ainult siin ja praegu. Sinuga.

Maailm pöörleb siis natuke aeglasemalt, aga südamed põksuvad veidi kiiremini. Ja see on ainuke kiirus, mida inimene tõesti vajab.