Amoremi tutvus- ja suhteblogi

50ndates paar tutvumas

Tutvumine 50. eluaastates: viis alustamiseks vajalikku nõuannet

AmoreMi avaldas hiljuti ühe tutvumisalase artikli just neile, kellel käsil juba 50. eluaastad. Selle keskse ideena tõime välja, et olgu bioloogiline vanus milline tahes, tutvumisrindel on meie kõigi suurim rivaal siiski see hääl peas, mis järjekindlalt meenutab, et oleme määratud läbi kukkuma, sest… (põhjused on igaühel erinevad). 

Tutvumine 50. eluaastates: kohati raskem, aga samas kergem kui varem!

Mainisime ka plaani avaldada peagi jätkulugu, kus 50. eluaastates (taas) vallalistele juba konkreetseid näpunäiteid jagame. Siit mõned tänased soovitused neile, kel kohtingukutesse sukeldumine lähimal ajal taas plaanis.

Leia tutvuste sobitamiseks vajalik meeleolu

Ükspuha mis vanuses oled ja milline välja näed, sul on alati hulgaliselt konkurente. Et ennast mitte juba eos kaotajaks tembeldada, keda nagunii kellelgi (enam) vaja pole, on su esmane ja tähtis ülesanne leida endas see õige hoiak, millega tutvusi üldse otsida.

Õige hoiak ei keskendu niivõrd sellele, mida sul pakkuda on ja kui hästi see võiks kaubaks minna, vaid sisimas läbitöötamisele, millist suhet üldse otsid ja kas sa üldse tõesti oled uuele suhtele avatud – või on lihtsalt hirm või harjumatu üksi olla.

Mida sa suhtelt üldse ootad – jah, just sina, just nüüd ja peale kõiki neid aastaid? Kui see pole sisimas paigas, on raske mistahes tingimustes midagi väärtuslikku leida. Midagi uut saab sinuni jõuda ainult siis, kui selleks on vaimsel pinnal ruumi, olgu siis tore tuttav, armastus või muu, mida suhtelt otsid.

Tee endale tutvumisportaalis konto

Aga kas üldse leidub inimesi, kes võiksid just sinuni jõuda? Selles võid küll kindel olla, et nad on ootel ja valmis su ellu valmis sisenema! Tutvumisvõimalusi on tänapäeval uskumatult palju ja need on igale soovijale uskumatult mugavaks tehtud. 

Esimese sammu tegemiseks pole vaja isegi arvutist või telefoniekraanilt lahkuda. Tee tutvumisportaalis konto, kirjuta, mis eesmärgil ja millist kaaslast otsid (kasvõi sugu ja vanusevahemik) ja uus peatükk su kohtinguelus algab justkui ise.

Loe ka meie artiklit teemal Tutvus veebis: 10 head põhjust, miks tutvumisportaali konto teha

Räägi oma soovidest 

Juba tutvumisprofiilil tasub ausalt märkida, mida otsid (näiteks: meeldivat kaaslast, sobivusel püsisuhte võimalus). Ütle ausalt, mida otsid ja soovid. Hämada pole mõtet, see tuleb suhte arendes nagunii varem või hiljem välja ja võib edasist läbisaamist keerukamaks muuta.

Pead arvestama, et tänapäevases digitaliseerunud maailmas on tutvuste loomise reeglid muutunud. See, et käid kellegagi mitu korda järjest kohtingul või näiteks suudlemine ei võrdu automaatselt suhte alustamisega. Ja mida suhe üldse tähendab – see tuleb asja arenedes tõenäoliselt uuesti läbi mõtestada. 

Kellegagi lähedaseks saamine ei pea kindlasti tähendama ka kokku kolimist. Nagu varem, tuleb 50. aastates suhteid luua ja arendada just sulle sobivas tempos. Ja kui sisetunne saadab millegi suhtes hoiatuse, tasub seda kuulata ja kaaslast lähemalt tundma õppida enne kui järgmise suure sammu teed.

Valmistu ka füüsiliselt

Pole asja, milleks inimestel pole kombeks ette valmistuda. Tutvumine kaasa arvatud. Nii nagu mõtled sa kohtingule minnes tõenäoliselt läbi oma riietuse, käid duši all jne, peaksid valmistuma ka füüsiliselt, eriti kui väline vorm on hakanud käest minema.

Füüsiline trenn või harjutused on kasuks mitte ainult kaaslaste ligitõmbamisel, need aitavad ka tervist korras hoida. Praeguses eas on see palju tähtsam kui näiteks 20ndates või 30ndates, sest keha loomulikud ressursid pole enam nii küllaldased ja vajavad tõenäoliselt ka rohkem aega taastumiseks.

Füüsiliselt aktiivsed inimesed on ka mõnevõrra atraktiivsemad vastassugupoolele. Lisaks pakub hea trenn võimaluse oma esimesed kohtingud sootuks võib-olla koos sportides ette võtta. Nii et vali aga oma lemmik ala välja ja ole aktiivne.

Räägi lähedastele, et käid taas kohtingutel

Moodne ühiskond on noorusest ja seksikusest kultusasjad teinud, justkui inimesel oleks enim väärtust eelkõige siis, kui ta pole veel keskikka jõudnud ja sobib välimuselt ajakirjade kaanefotodele. Sellisest võltsist käsitlusest tunnevad pitsitust juba teismelised, mis siis veel hilisematest eluaastatest rääkida.

Aga sina ära häbene, et oled 50ndates ja taas partneriotsingul. Räägi sellest, et kaaslast otsid, ka perele ja lähedastele, äkki nemad oskavad raskel hetkel toeks olla või kutsuvad mingitele üritustele, millest sul otsingul kasu oleks. Igasugune toetus kulub ära, sest nii nagu nooremana, peab tutvumismaailmas aeg-ajalt leppima kaotuste ja äraütlemistega. Need on elu normaalne osa.

- -

Uuringud näitavad, et alles viiekümnendates eluaastates saavutavad meie isiksused oma kõige stabiilsema arengutaseme. Teisisõnu, me pole mitte ainult viiekümnendates eluaastates targemad ja kogenumad, vaid kaldume ka vähem teistega niisama tühja tõmblema. Tunneme end enesekindlamalt ja osamalt erinevates sotsiaalsetes olukordades. Oleme teiste jaoks meeldiv seltskond. Nii et miks mitte seda ära kasutada ja võtta elu teiselt kuldsemalt poolelt maksimum!

Vaata AmoreMi tutvusmisvõimalusi tutvused 50+